[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Hayvan refahına olan tutku

Hill's Pet Nutrition tarafından bakılan tüm evcil hayvanlar, sevecen, güvenli, oyunlarla dolu ve temiz bir ortamda yaşayacaktır. Köpekler ve kedilerin daha uzun, daha sağlıklı bir yaşam sürmesi amacına yönelik beslenme teknolojisini geliştirmek için yalnızca invazif olmayan (fiziksel müdahale içermeyen), insancıl araştırma yöntemleri kullanıyoruz. Evcil hayvan beslenmesi alanında, evcil hayvan maması endüstrisinde benzeri olmayan yenilikler sağlıyor ve işimizi ve ünümüzü daima en yüksek etik standartları uygulayarak geliştiriyoruz.
Her gün, evcil hayvanların sağlıklı yaşamının uzatılması için kaliteli bilimsel teknoloji ile şefkatli hayvan bakımının bir arada yürütülebileceğini kanıtlıyoruz. Hills'in köpekler ve kediler için yalnızca sorumlu, şefkatli ve insancıl uygulamaları desteklemesinin [ve yürütmesinin] nedeni de budur. Hill's tarafından yapılan ya da desteklenen -- gerek Hill's Pet Nutrition Center'da, gerek dışarıda, tüketicilerin evlerinde, veterinerlik fakültelerinde ya da başka bir yerde yapılan - tüm araştırmaların, ayrıcalıklı bir hayvan bakımı sağlayacak olan en katı Hill's politikalarına uygun olması zorunludur.Köpekler ve kedileri tehlikeye atan araştırmalara katılmamaktayız. Hill's tarafından desteklenen tüm araştırmalar, hayvan sağlığını korumak ve arttırmak için tasarlanmaktadır. Köpekler ya da kediler üzerinde, ötanazi gerektiren hiçbir araştırma yapılmayacaktır.Bir besin maddesinin köpek ya da kedilerin vücudunda nasıl emildiği, dağıldığı, depolandığı, kullanıldığı ya da salındığı araştırılırken, yalnızca insanlarda yapılan beslenme araştırmaları ya da tıbbi araştırmalarının veterinerlikteki eşdeğeri olan araştırma yöntemlerini kullanmaktayız. Hill's, köpekler ya da kedilerde acıya neden olan ya da onlara zarar veren araştırmaları desteklememekte ya da bu tür araştırmalar yapmamaktadır. Bu durumun temelini, insanlar için acı verici olan uygulamaların köpekler ve kediler için de acı verici olduğu inanışı oluşturmaktadır.


Yalnızca evcil hayvanların sağlığı ve refahını artırabileceğimize ilişkin ikna edici kanıtların olduğu araştırmaları yapmaktayız. Bu araştırmalar sıklıkla, milyonlarca köpek ve kedinin yaşamını uzatan, çığır açan beslenme bulgularıyla sonuçlanmaktadır.


Sürekli olarak hayvan araştırmalarına bağımlılığı azaltacak yöntemler bulmaya çalışıyoruz. Besleme araştırmalarımızda katılan çok sayıda köpek ve kedi, evde yapılan çalışmalarda yer almaktadır. Veteriner hekimlerimiz ve beslenme uzmanlarımız, hayvan sistemlerine benzerlik gösteren modeller geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır. Örneğin ağız bakımı testi için, yeni teknolojilerin etkinliğini ölçen bir "yapay ağız" kullanımında öncü olduk. Bir başka örnek ise, hayvanlar üzerinde çalışma yapmaksızın kedi idrarının pH değerinin doğru şekilde öngörülmesini sağlayan ve mamanın besin maddesi profiline dayanan bir matematik formülü geliştirerek kullanmamızdır.


Evcil hayvan sahiplerine terapötik mamalarımızın güvenli ve etkili olduğu konusunda güvence vermek için, doğal olarak ortaya çıkan rahatsızlıkları ya da bozuklukları olan evcil hayvanların yer aldığı araştırmaları destekliyoruz. Rahatsızlık koşullarını oluşturmak ya da bu koşullarla benzerlik sağlamak için cerrahi ya da cerrahi dışı yöntemlerin kullanıldığı araştırmalara katılmıyoruz.


Hill's Pet Nutrition Center ve Hill's tarafından desteklenen kuruluş dışından herhangi bir tesis, hayvan bakımı açısından endüstrinin tüm düzenleyici standartlarına uymak ya da bu standartları aşmak zorundadır. Kurum dışı tesislerde yapılan tüm araştırmalar için, egzersiz ve sosyal açıdan zenginleştirilmiş bir ortam sağlamanın anahtar bileşenini oluşturan ve her bir evcil hayvana şefkatli bir bakım sağlanmasından sorumlu olan "evcil hayvan savunucuları" atıyor ve bunun için kaynak ayırıyoruz.


Daha önce araştırmalara katılan köpekler ve kedilerin sahiplenilmesini coşkuyla destekliyor ve teşvik ediyoruz. Yeni evcil hayvan sahiplerine, eve yeni bir evcil hayvan getirmeden önce mutlaka onun nasıl bakılacağı konusunda araştırma yapmalarını tavsiye ediyoruz.Beslenme yoluyla sağlık bakımına ilişkin bilgileri arttırmak ve köpekler ve kedilerin katıldığı araştırmaların gereksiz bir biçimde tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olmak için, araştırmalarımızın sonuçlarını yayımlıyoruz.


Hill's, yalnızca kamuya açık olan (daha önce yayımlanmış) ya da bu Global Hayvan Refahı Politikasına uygun olarak yapılmış olan hayvan araştırmalarından elde edilen verileri kullanmaktadır.

Bookmark and Share
[ ↑ skip to content ↑ ]