[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Davranış

Kedi davranışı

Kedilerin Sahiplerini 10 Komik Uyandırma Yolu

Bir kediyi hayatınıza misafir ettiğiniz zaman, bu sevimli yaratıkların evinize nasıl bir yaşama sevinci getireceğini asla bilemezsiniz. Yaptıkları komik şeylerle sonsuza kadar eğleneceksiniz, ama çok zeki olduklarını da aklınızda tutun- ne istediklerini ve bunu nasıl elde edeceklerini kesinlikle bilirler.

DEVAM

Gerçekleri Ortaya Koymak: Kediler Hakkındaki Yaygın Şehir Efsaneleri

İnsanlar kedilerin gizemli yapılarından daima etkilenmiştir. Onların tam olarak ne düşündükleri veya hissettiklerini tahmin etmek kolay değildir fakat bu noktada kediler hakkında aydınlatılması gereken çok sayıda hikâye ve efsane mevcuttur. İşte kedilerle ilgili bahsedilebilecek klişelerden bazıları.

DEVAM

Kediler ve akan su

Bazı kediler suları konusunda son derece titizdir. Gün boyu içmeleri için onlara içme suyu bırakırsınız; ancak suyu açtığınız anda, onlar da içmek için sıçrayarak gelirler.

DEVAM

Kediler neden kum kabını kullanmak istemez

Kedinizin tuvalet alışkanlıklarında değişiklik varsa ve kum kabını kullanmak istemiyorsa, bunun muhtemelen açık bir nedeni vardır. Hatta artık evdeki başka yerlere gitmeye başlamış da olabilir. Kirli kum kabı: Kediler, çok kirlenmiş olması halinde kum kabını kullanmak istemez.

DEVAM

Kediler niçin miyavlar?

Küçük bir çocuk bile, bir kedinin çıkardığı sesi bilir ve taklit eder. Bu ayırt edici 'miyav', basit bir kedi sesi değildir.

DEVAM

Fare yakalayan kediler

Kediler fare yakalamayı sever. Ve doğal avcılar olarak, bu işi son derece iyi yaparlar.

DEVAM

Kediler ve hava durumu değişikliği

Hava durumunun değişmesi, kedinizin ihtiyaçlarının da değişmesi demektir - yaz ve kış ayları, kediler için özellikle sorun oluşturur. Kedinizi evin içinde tutuyorsanız (veya yalnızca kış boyunca içeride kalıyorsa), sıcaklığın düşmesinden ya da soğuk havanın neden olduğu tehlikelerden etkilenmeyecektir.

DEVAM

Kedinizi nasıl azarlayacaksınız

Kediler, soğuk, mesafeli ve temkinli olmalarıyla ünlüdür. Peki yanlış bir şey yaptığında kedinizi nasıl azarlayacaksınız? Normal koşullarda, kedinizi nadiren azarlamalısınız.

DEVAM

Evin içine idrar püskürtme ve idrarını yapma

Kedilerin çoğu tuvalet alışkanlıkları konusunda çok titizdir ve sürekli olarak evin içindeki bir kum kabını kullanacak ya da bahçeye dışkıyalacaktır.

DEVAM

Kedim maması konusunda iştahsız

Kediniz mama konusunda iştahsız ise endişelenmeyin; çünkü kediler son derece güç beğenmeleriyle ünlüdür. Gerçekten de bu, genellikle öğrenilen ve onlara aktarılmamış olan bir davranıştır. Kedinizin mamalarında çeşitlilik istediğini ya da çeşitliliğe ihtiyaç duyduğunu düşünebilirsiniz; ancak gerçekte, besleyici bir öğün olması koşuluyla, tüm yaşamı boyunca her gün aynı mamayı yemekten mutlu olacaktır.

DEVAM

[ ↑ skip to content ↑ ]