[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Yetişkin Bir Kedinin Beslenmesi

Kedilerin beslenme gereksinimlerine özen gösterilmelidir

Yetişkin Kedinizi Nasıl ve Ne Zaman Beslemelisiniz?

Yetişkin kedinize uygun aralıklarla doğru miktarda mama vermeniz önemlidir; ancak bu, ustalık isteyen bir iş olabilmektedir - beslenme gereksinimleri kediler arasında büyük oranda değişiklik göstermektedir. Mama paketi üzerindeki beslenme miktarları yalnızca bir başlangıç noktasıdır. Fiziksel durumunun düzenli olarak takip edilmesi ve gerektiği şekilde ayarlanmış miktarda mama verilmesi, kedinizin sağlığı için kritik önem taşımaktadır.

DEVAM

Bir kedinin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

Ev yapımı evcil hayvan mamalarının incelendiği bir araştırmada, bu mamaların yüzde 90’ından fazlasının, evcil hayvanlar için dengeli beslenme sağlamadığı ve eksiklikleri olduğu saptanmıştır.* Her türün çok farklı beslenme gereksinimleri vardır. Kediniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir.

DEVAM

Evcil hayvan mamalarının karıştırılması

Kuru mamaya ilave edilerek konserve mama kullanımı popüler bir uygulamadır. Gerçekten de araştırma bulguları, terapötik bir kuru kedi maması verilen pek çok kediye, süpermarketten alınan bir yaş kedi maması da verildiğini göstermektedir.

DEVAM

Kedilerin balıkla beslenmesi

Anneniz, balığın sizin için yararlı olduğunu muhtemelen sayısız kez söylemiştir. Peki kedilerin balıkla beslenmesi iyi bir fikir mi? Yakın tarihte yapılan araştırmaların sonuçları, muhtemelen böyle olduğunu düşündürüyor.

DEVAM

Kedinize iyi bakın

Bazen küçük bir ödül herkesi mutlu eder - özellikle de, Noel'in geldiği bu günlerde. Ancak yediklerinizden kedinize de bir parça vermek cazip gelse de, Noel'de popüler olan pek çok ev yemeği, aslında onun sağlığı için tehlikeli olabilmektedir.

DEVAM

[ ↑ skip to content ↑ ]