[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Başka evcil hayvanlar ve insanlarla birlikte yaşama

Başka evcil hayvanlar ve insanlarla birlikte yaşama

Yavru kedinin yeni bir kedi ile tanıştırılması

"Yeni kardeşine merhaba de!" Eve yeni bir kedinin gelişi tüm aile için özel ve heyecan verici bir andır... potansiyel olarak evinizde yaşamakta olan kedi dışında! Evinizde yaşayan kedi ne kadar iyi huylu olursa olsun yine de bir kedidir ve dolayısıyla içgüdüsel olarak kendi bölgesine son derece düşkündür ve sosyal hiyerarşi içindeki yerinin farkındadır.

DEVAM

Kedi ve bebek

Kediniz eve yeni birinin gelmesine nasıl tepki gösterecek ve siz, kedi ile bebeğin iyi geçinmesini nasıl sağlayacaksınız? Veteriner hekim ve davranış uzmanı Francesca Riccomini, ailenizin kedisini yeni bir katılım için nasıl hazırlayacağınıza ilişkin tavsiyelerde bulunuyor. Pek çok kedi sahibi için kedileri ailenin bir başka üyesini temsil etmektedir ve bu nedenle kedi, evlerinin sunduğu tüm kaynaklara herkesle eşit erişim hakkına sahiptir. Kedi açısından bu, evde ne zaman birisi olsa sıklıkla talep ettiği insan ilgisini içermektedir.

DEVAM

Yeni bir kedinin evinizde yaşamakta olan evcil hayvanlarla tanıştırılması

Yeni bir kedi ya da yavru kedinin evinizde yaşamakta olan kedi ya da köpekle tanışması oldukça zor olabilir. Onların iyi geçinmesini ve eve gelen yeni kediyi sıcak karşılamalarını istersiniz; hatta başka bir kedi alma nedeniniz, evde yaşayan kedi grubunuzu korumaktır. Fakat bu tanışma nadiren kolay gerçekleşir.

DEVAM

Kedinizle oyun oynamak

Kedinizle oyun oynamanız, onun sağlığını ve onunla kurduğunuz bağı korumanın önemli bir parçasıdır. Şanslısınız ki, kediler oyun oynamayı sever! Tek kişilik oyunlar oynama fırsatları sağlamanız, evin içinde yaşayan kediler için özellikle önemlidir - hele günün büyük bir kısmında tek başına kalıyorlarsa.

DEVAM

Kediler ve çocuklar

Bir çocuk için yaşamında tüylü bir arkadaş kadar büyük zevk verecek çok az şey vardır ve neyse ki, kedilerin çoğu da, bir çocuğun kendisine bol bol ilgi göstermesinden hoşlanır. Çocuklar ve kediler, birbirlerine saygı gösterebilmeleri koşuluyla, mükemmel bir şekilde birlikte yaşayabilmekte ve oyun oynayabilmektedir. Küçük çocuklar hiçbir zaman bir kedi ile yalnız bırakılmamalıdır. Küçük çocuklar oldukça hoyrat davranabilmekte ve özellikle narin bir yavru kedi söz konusu olduğunda, yanlışlıkla kedinin canını yakabilmekte ya da korkutabilmektedir.

DEVAM

[ ↑ skip to content ↑ ]