[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Evcil hayvanınızda sindirim sorunları ortaya çıktığında ne yapacaksınız

Sindirim Bozuklukları Olan Evcil Hayvanların Beslenmesi İçin Yumuşak Bir Dokunuş

Bir sindirim sorunu ya da daha uzun süren bir bağırsak rahatsızlığı sonucunda, evcil hayvanınızın sindirim sistemi kolayca etkilenebilecek bir halde kalabilir ve bu nedenle, doğru mama seçimi söz konusu olduğunda, daha fazla özen gösterilmesi gereklidir. Veteriner hekimler sıklıkla, bu duruma uygun spesifik bir Hill'sTM Prescription DietTM evcil hayvan maması önerebilmektedir – örneğin bazı evcil hayvanların, kolayca sindirilebilecek besin maddeleri içeren, midelerini yormayan bir mamaya ihtiyacı olacaktır. Prescription DietTM i/dTM evcil hayvan maması, ishalin düzelmesine ve sindirimin artmasına yardımcı olmaktadır ve 3 gün gibi kısa bir süre içinde evcil hayvanınızdaki farklılığı görmeyi bekleyebilirsiniz.1

Tıbbi sorunları nedeniyle yağların sindiriminde güçlük çekmeleri halinde, gastrointestinal bozuklukları olan bazı köpeklerin, düşük miktarda yağ içeren bir mamayla – Hill'sTM Prescription DietTM i/dTM gibi - beslenmesi daha yararlıdır. İnce bağırsakta sindirilmeyen yağlar, kalın bağırsakta su çekerek bakteri florasının dengesini bozar - bu da, açık renk ve yağlı bir görünümü de olabilen bol miktarda, kötü kokulu bir ishale yol açar. İnce bağırsakta sindirilmeyen yağlar, kalın bağırsakta su çekerek bakteri florasının dengesini bozar - bu da, açık renk ve yağlı bir görünümü de olabilen bol miktarda, kötü kokulu bir ishale yol açar.

Prebiyotik lif, yararlı bağırsak bakterileri tarafından kullanılabilen bir yakıt sağlamaktadır. Bu normal bakteri florası türleri, bağırsak ortamının sağlığının korunması açısından anahtar bir rol oynamaktadır. Bir başka yararlı ilave de, rahatsızlığın azalmasına yardımcı olabilen ve bu nedenle evcil hayvanınızın refahına anlamlı ölçüde katkıda bulunan Omega-3 yağ asitleridir. Sindirimi son derece kolay olan bir mama - az artık bırakan - kullanılması, baskı altında olan sindirim sisteminin üzerindeki yükü azaltmaktadır.

1Hill’s Prescription Diet i/d Canine, yalnızca kuru mama

Bir evcil hayvan kendini iyi hissetmediğinde, elbette ki iştahı da bozulabilir. i/d Prescription Diet™ mamaları, tat alma organının zevk almasına yardımcı olduğu kadar, mideyi de yatıştıran lezzetli bir formüldür.

[ ↑ skip to content ↑ ]