[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Sindirim sorunlarının belirtileri nelerdir?

Guruldayan bağırsaklar ve alt-üst olan mideler, evcil hayvanlar için hiçbir zaman iyi haber değildir. Evcil hayvanlardaki acil durumların halının üstündeki kötü sonuçlarını temizlemek zorunda olan sahipler için sindirim sorunları, bir evcil hayvana sahip olmanın nadir olumsuz yönlerinden biridir.

Sindirim bozuklukları, mide ve ince bağırsaktan kalın bağırsağa kadar sindirim sisteminin herhangi bir kısmını etkileyebilmektedir. Köpeklerdeki Gİ rahatsızlığa, ishal - sıvı veya katı kıvamlı olabilen - ve kusma gibi yaygın olarak bilinen belirtilerin yanı sıra, iştah kaybı, midede guruldama ya da kramplar, kasılma, hareketsizlik, depresyon ve kilo kaybı da eşlik edebilmektedir.

Bazı evcil hayvanlarda, büyük olasılıkla sık dışkılamanın neden olduğu ve muhtemelen jöle benzeri bir mukus ya da bulaşmış olan kanın eşlik ettiği kalın bağırsak sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu belirtiler aralıklı ya da sürekli olarak görülebilir. Evcil hayvanınızın, yalnızca kısa süreli mide sorunlarının değil, aynı zamanda daha uzun bir dönem boyunca devam edebilen ve aynı zamanda ciddi olan sorunların da giderilmesi için bir veteriner hekim tarafından görülmesi gerekebileceğini unutmayın. Evcil hayvanınızda sindirim sorunu varsa, özel olarak formüle edilmiş olan Hill’sTM Prescription DietTM evcil hayvan maması çözüm olabilir ve veteriner hekiminiz, evcil hayvanınızı durumuna en uygun ürün için öneride bulunabilir.

[ ↑ skip to content ↑ ]