[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Yaşlı kedilerin beslenmesi

Yaşlı kediler için beslenmeye ilişkin bilgiler - 7 yaşından büyük

Yaşlı Kedinizi Nasıl ve Ne Zaman Beslemelisiniz?

Yaşlı kedinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir; ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - kedilerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Mama kutusu ya da torbasının üzerindeki besleme kuralları yalnızca bir başlangıç noktası oluşturmaktadır. Fiziksel durumunun düzenli olarak izlenmesi ve besleme miktarının gerektiği şekilde ayarlanması, kedinizin sağlığı açısından son derece önemlidir. Hill’s, yaşlı kedinizin sağlığını korumaya yardımcı olmak için, bu dönemde aşağıdaki basit adımları önermektedir: Kedinizi tartın Onu beslenme kılavuzuna ve veteriner hekimin önerilerine dayanarak besleyin Kedinizin fiziksel durumunu, ilk altı ay boyunca iki ila üç haftada bir vücut durumu puanlama sistemimizi kullanarak değerlendirin Vereceğiniz mama miktarını uygun şekilde ayarlayın Tekrarlayın Mamanın Değiştirilmesi Kedinizin mamasını Hill’s Science Plan Feline Mature Adult Active Longevity ile değiştirmeniz durumunda, bu işlemi 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak gerçekleştirmeniz gereklidir.

DEVAM

Yaşlı bir kedinin beslenme gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

Ev yapımı evcil hayvan mamalarının incelendiği bir araştırmada, bu mamaların yüzde 90’ından fazlasının, evcil hayvanlar için dengeli beslenme sağlamadığı ve eksiklikleri olduğu saptanmıştır.* Her türün çok farklı beslenme gereksinimleri vardır. Kediniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir.

DEVAM

Evcil hayvan mamalarının karıştırılması

Kuru mamaya ilave edilerek konserve mama kullanımı popüler bir uygulamadır. Gerçekten de araştırma bulguları, terapötik bir kuru kedi maması verilen pek çok kediye, süpermarketten alınan bir yaş kedi maması da verildiğini göstermektedir.

DEVAM

Kedilerin balıkla beslenmesi

Anneniz, balığın sizin için yararlı olduğunu muhtemelen sayısız kez söylemiştir. Peki kedilerin balıkla beslenmesi iyi bir fikir mi? Yakın tarihte yapılan araştırmaların sonuçları, muhtemelen böyle olduğunu düşündürüyor.

DEVAM

[ ↑ skip to content ↑ ]