[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Yetişkin Köpeklerin Beslenmesi

Köpeklerin beslenme gereksinimleri ile ilgili bilgiler

Evcil hayvan mamalarının karıştırılması

Kuru mama ile konserve mamayı karıştırarak vermek popüler bir uygulamadır. Gerçekten de, yapılan araştırmaların sonuçları, terapötik kuru köpek maması verilen pek çok köpeğe, bir süpermarketten alınan yaş köpek mamalarının da verildiğini göstermektedir.

Devam

Yetişkin köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

Köpeğinizi doğru miktarda mama kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir; ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - köpeklerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir. Mama kutusu ya da paketi üzerindeki besleme talimatları yalnızca bir başlangıç noktası oluşturmaktadır. Fiziksel durumunun düzenli olarak izlenmesi ve besleme miktarının gereken şekilde ayarlanması, köpeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Devam

Bir köpeğin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

Ev yapımı evcil hayvan mamalarının incelendiği bir araştırmada, mamaların yüzde 90’ından fazlasının, evcil hayvanlar için dengeli beslenme sağlamadığı ve eksiklikleri olduğu saptanmıştır.* Her türün çok farklı beslenme gereksinimleri vardır. Köpeğiniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir.

Devam

[ ↑ skip to content ↑ ]