[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Başka evcil hayvanlar ve insanlarla birlikte yaşama

‘Sen, ne yiyorsan osun' - köpekler için de aynı durum geçerlidir. Kusursuz beslenme ve kusursuz beslenmeyi köpeğinizin formunun zirvesinde kalması için bu kadar önemli hale getiren faktörlerin bilimsel temeline ilişkin daha fazla bilgi edinin.

Köpek ve yeni gelen bir bebek… birbirleriyle mükemmel bir şekilde geçinebilirler

Doğru bir hazırlıkla, bir köpeğin ve yeni doğan bebeğin bir araya gelmesi hiçbir sorun oluşturmamalıdır. Yeni bir bebeğin dünyaya gelişi daima heyecan verici bir dönemdir; ancak bazen bir köpek sizin coşkunuzu paylaşmayacaktır.

Devam

Köpeklerle etkileşim

Kopeğinizin başka köpeklerle etkileşiminin ya da sosyal uyumun anahtarı alışkanlık ve deneyimdir. Köpeğinizin, sağlayabildiğiniz kadar fazla sayıda farklı insan, yer ve hayvanla, olabildiğince fazla olumlu deneyim yaşamasını istersiniz.

Devam

Köpeğinizle oyun oynama

Çok iyi beslenme ve sevgi dolu bir ev gibi oyun zamanı da, köpeğinizin refahı için zorunludur. Ona egzersiz, uyarım, eğlence ve mükemmel bir etkileşim sağlar. Ve köpeğiniz uzun süre tek başına kalıyorsa, oyun zamanı özellikle önemlidir.

Devam

Ayrılık kaygısı

Köpeğinizi kendi başına bırakmak zorundaysanız, bu durum ayrılık kaygısına neden olabilir; ayrılık kaygısı, çoğunlukla sahibine aşırı bağlılıktan kaynaklanmaktadır. Bu, sütten çok erken kesilmiş olmasının, terk edilmesinin sonucu olabilir ya da yalnızca köpeğin mizacına bağlı olabilir. Biraz alışveriş yapmak için koşturduğunuz sırada köpeğinizi yalnızca yirmi dakika yalnız bırakırsınız ve geri döndüğünüzde, mutfakta çöpleri yere dökmüş, bir yastığı parçalamış ya da koridorunuza idrarını yapmıştır.

Devam

[ ↑ skip to content ↑ ]