[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Yaşlı köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

Yaşlı köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir; ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - köpeklerin beslenme gereksinimlerinin büyük oranda değişiklik gösterdiğini de unutmamalısınız. Mama kutusu ya da torbasının üzerindeki besleme kuralları yalnızca bir başlangıç noktası oluşturmaktadır. Fiziksel durumunun düzenli olarak izlenmesi ve besleme miktarının gereken şekilde ayarlanması, köpeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Hill’s, yaşlı köpeğinizin sağlığını korumaya yardımcı olmak için, bu dönemde aşağıdaki basit adımları önermektedir:

  • Köpeğinizi tartın

  • Onu beslenme kılavuzuna ve veteriner hekimin önerilerine dayanarak besleyin

  • Köpeğinizin fiziksel durumunu, ilk altı ay boyunca iki ila üç haftada bir vücut durumu puanlama sistemimizi kullanarak değerlendirin

  • Vereceğiniz mama miktarını uygun şekilde ayarlayın

  • Tekrarlayın

Mamanın Değiştirilmesi

Köpeğinizin mamasını Hill’s Science Plan Canine Mature Adult Active Longevity ile değiştirmeniz durumunda, bu işlemi 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak gerçekleştirmeniz gereklidir. Değişikliği, Science Plan tek mama oluncaya kadar, yeni mamanın oranını arttırıp, eski mamasının oranını azaltacak şekilde karıştırarak yapmalısınız. Böylece köpeğiniz, Science Plan Canine Mature Adult Active Longevity’nin sağladığı üstün beslenmeden yararlanabilecek ve lezzetinin tadını çıkarabilecektir.

Siz ve Veteriner hekiminiz: Veteriner hekiminiz, yavru köpeğinizin sağlığı ve refahı konusunda en iyi bilgi kaynağıdır. Bir evcil hayvanın ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması yalnızca bazı sağlık risklerini azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda köpeğinizin daha enerjik, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine de olanak sağlar. Bu nedenle köpeğinizin kilosu konusunda düzenli olarak veteriner hekiminizden tavsiye isteyin.

Veteriner hekiminize, yaşlı köpeğiniz için en iyi besleme yönteminin, aşağıdaki üç yöntemden hangisi olduğunu sorun:

Sınırsız Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her zaman mama mevcuttur.
Süresi Sınırlı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için yalnızca sınırlı bir süre boyunca mama mevcuttur.
Öğün Tarzı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her gün, belirlenmiş öğün saatlerinde ölçülü miktarda mama mevcuttur.

Su: Köpeğinize her zaman yeterli miktarda içme suyu sağlamalısınız. Uzun bir süre boyunca içmek için su bulamaması, yavru köpeğinizin sağlığına zarar verecektir.

Ev yemekleri & Ödül bisküvileri: Yediklerinizden bir parça onlara da vermek cazip gelebilir; ancak bu şekilde beslenmesi, köpeğinize doğru bir besin dengesi sağlamamaktadır. Çok fazla verilmesi kilo almaya ya da dengesiz beslenmeye yol açabildiğinden, ev yemeği vermekten uzak durmalısınız.

[ ↑ skip to content ↑ ]