[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Sindirim Bozuklukları Olan Evcil Hayvanların Beslenmesi İçin Yumuşak Bir Dokunuş

Sindirim sorunu ya da daha uzun süren bir bağırsak bozukluğunun ardından, evcil hayvanın sindirim sistemini hassas hale gelebilir ve doğru mama seçimi söz konusu olduğunda, daha fazla özen gösterilmesi gereklidir. Veteriner hekimler, sıklıkla bu bozukluğa uygun olan belirli bir Hill's™ Prescription Diet™ evcil hayvan mamasını önerebilmektedir - örneğin bazı evcil hayvanların, sindirilebilirlik düzeyi son derece yüksek bir formül içeren ve midelerine yumuşak bir dokunuş sağlayan bir mamaya ihtiyacı olacaktır. Prescription Diet™ i/d™ evcil hayvan maması, diyarenin düzelmesine yardımcı olur ve sindirimi arttırır; yalnızca 3 gün gibi kısa bir süre içinde, evcil hayvanınızdaki farkı görebilirsiniz.

Tıbbi rahatsızlıklarına bağlı olarak yağ sindiriminde güçlük çekmeleri halinde, gastrointestinal bozuklukları olan bazı köpeklerin düşük yağ içeren bir mama – Hill's™ Prescription Diet™ i/d™ Canine gibi – ile beslenmesi daha yararlıdır. İnce bağırsakta sindirilmeyen yağ, kalın bağırsaktaki suyu çekmekte ve bakteri florasının dengesini bozmaktadır – bu durum, solum renkli ve yağlı bir görünümü de olabilen fazla miktarda, kötü kokulu ishale yol açmaktadır.

Hill's, sindirim sistemindeki yangının hafiflemesine yardımcı olması ve bağırsak hareketlerinin düzenlenmesi açısından zencefilin önemli bir rol oynayabildiğini de belirlemiştir. Bu buluş, i/d Low Fat Canin'in bileşimine zencefil eklenmesine yol açmıştır.

Prebiyotik lif, bağırsaktaki yararlı bakteriler tarafından kullanılabilen bir yakıt sağlar. Bu normal bakteri florası türleri, bağırsak ortamının sağlığının korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bir diğer yararlı katkı, rahatsızlığın azalmasına yardımcı olabilen ve dolayısıyla evcil hayvanınızın refahına anlamlı bir destek sağlayan Omega-3 yağ asitleridir. Sindirilebilirlik düzeyi çok yüksek olan – artık miktarı düşük olan – bir mama kullanılması, sıkıntılı olan sindirim sistemi üzerindeki yükü azalmaktadır.

Bir evcil hayvan kendini iyi hissetmediğinde, elbette ki iştahı da bozulabilir. i/d Prescription Diet™ mamaları, tat alma organının zevk almasına yardımcı olduğu kadar, mideyi de yatıştıran lezzetli bir formüldür.

1Hill’s Prescription Diet i/d Canine, yalnızca kuru mama

[ ↑ skip to content ↑ ]