[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Köpeğiniz öldüğünde

Bir köpeğin ortalama yaşam süresi on ila on iki yıl civarındadır. Bu, pek çok köpek sahibinin, köpeklerini kaybetmeleri dolayısıyla acı dolu bir deneyim yaşayacakları anlamına gelmektedir. Bir evcil hayvanı kaybetmek hiçbir zaman kolay değildir; ancak köpeğiniz ödüğünde neler olacağını bilmeniz, size biraz güç verebilir..

Köpeğiniz evde hayatını kaybederse, onunla ilgili düzenlemeler yapmanız gerekecektir. Onu kendi kontrolünüz altında tutmak mı, yoksa profesyonellere mi bırakmak istediğinize karar vermek zorunda kalacaksınız.

Veteriner hekimi arayın

Aramanız gereken ilk kişi veteriner hekiminizdir. Köpeğinizle istediğiniz gibi ilgilenecek olanakları yoksa, sizi, bunu yapabilecek olan bir kişiye yönlendirebileceklerdir. Bölgenizde bir evcil hayvan mezarlığı varsa, çoğunlukla bu kişiler de orada toplanabilmektedir.

Bazı durumlarda, onu kendiniz taşımak zorunda kalabilirsiniz. Otomobil kullanamayacağınızı düşünüyorsanız, sakın denemeyin! Bir arkadaşınızdan ya da ailenizin bir üyesinden yardım isteyin.

Köpeğinizi uygun bir merkeze ulaştırabilmeniz birkaç saatten uzun bir zaman alacaksa, bu konuda birşeyler yapmanız gerekecektir. Sıcak havada yalnızca altı saat sonra geriye kalanlar çürümeye başlayacak ve kötü bir koku oluşturacaktır. Daha sıcak olduğunda, çürüme daha hızlıdır. Bu nedenle mümkünse, onu soğuk bir yerde saklamaya çalışın.

Ailenizin değerli bir üyesini yitirdiğinizde, bu asla kolay bir dönem değildir; ancak yalnızca birlikte olmaktan zevk aldığınız mutlu anlara tutunmak zorundasınız.


[ ↑ skip to content ↑ ]