[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Yavru köpek bakımı

Yeni bir yavru köpekle atacağınız ilk adımlar nelerdir? O halde, yavru köpeğinizin yaşamına iyi bir başlangıç yapmasını sağlamaya yönelik eğitimle ilgili tavsiyeler, pratik ipuçları, sağlık önerileri ve beslenmeye ilişkin bilgilere başlamak için iyi bir noktadayız.

Yavru köpekler bir dizi talimatla gelmez

Evde yeni bir yavru köpek olması eğlenceli ve heyecan vericidir; ancak tıpkı küçük bir bebek gibi, o da bir kullanma kılavuzuyla birlikte gelmez. Bu yüzden, ilk günler ve haftalarda size yardımcı olmak için bilmeniz gereken birkaç temel noktayı birlikte ele almalıyız. Yavru köpeğiniz, kardeşlerinin arasından çıkıp heyecan verici evinize gelecektir; ancak bu durum oldukça rahatsız edici de olabilmektedir.

DEVAM

Yavru Köpek Eğitimi ve Davranışı

Herkes, bir yavru köpeğin iyi huylu, mutlu ve sosyal olmasını ister; ancak ondan ancak verdiklerinizi alacaksınız. Bu nedenle, eğitime erken başlama son derece önemlidir. Aslında, eğitim muhtemelen siz onu almadan önce başlamış olacaktır; yavru köpeğinize bazı temel komutlara uymasının yanı sıra tuvalet eğitimi verilmiş olabilir.

DEVAM

Pratik ipuçları

Yavru köpeğiniz, gelişme dönemindeki ilk yılın haftaları ve ayların boyunca çok çeşitli deneyimlerle karşılaşacak ve tümü olmasa da, bu deneyimlerin çoğu mutluluk verici zevkli olacaktır. Bu nedenle, bu günlere önceden hazırlanmanıza yardımcı olmanız için, dikkat etmeniz gereken birkaç güçlüğü sunuyor ve evcil hayvanınızın bazen yaşamak zorunda kalacağı pek de hoş olmayan deneyimlere ilişkin bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Noel: Bir yavru köpeğin mutlu olduğu bir dönem değildir. Ne yazık ki Noel, yeni bir yavru köpeğin evinize ve hayatınıza girişi için en kötü zaman olabilir.

Devam

Sağlık ve refah

Irkı ne olursa olsun, tüm yavru köpekler aynı şekilde gelişir; bebeklikten olgunluğa kadar hepsi aynı evrelerden geçer. Bu evreler hakkında bilgi sahibi olmak sizin için yalnızca ilgi çekidi değil, aynı zamanda yavru köpeğinizin yaşamının herhangi bir anında neler yapabileceğini bilmeniz açısından önemlidir.

Devam

[ ↑ skip to content ↑ ]