[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Pratik ipuçları

Yavru köpeklerde sık rastlanan sorunlara ilişkin pratik ipuçları

Mevsimlerle ilgili ipuçları

Yavru köpeğiniz, gelişme dönemindeki ilk yılın haftaları ve ayların boyunca çok çeşitli deneyimlerle karşılaşacak ve tümü olmasa da, bu deneyimlerin çoğu mutluluk verici zevkli olacaktır. Bu nedenle, bu günlere önceden hazırlanmanıza yardımcı olmanız için, dikkat etmeniz gereken birkaç güçlüğü sunuyor ve evcil hayvanınızın bazen yaşamak zorunda kalacağı pek de hoş olmayan deneyimlere ilişkin bazı tavsiyelerde bulunuyoruz. Noel: Bir yavru köpeğin mutlu olduğu bir dönem değildir. Ne yazık ki Noel, yeni bir yavru köpeğin evinize ve hayatınıza girişi için en kötü zaman olabilir.

Devam

Köpekler ve gök gürültüsü

Gök gürültüsü korkusu, köpeklerde sık görülen bir fobidir. Bu korku çoğunlukla saklanma, inilti, havlama, pençeleme ve hatta idrarını yapmayla kendini gösterir.

Devam

Ayrılık

Evde tek başına kalması bir seçenek değildir. Süresi ne olursa olsun, yavru köpeğinizi asla tek başına bırakmamalısınız. RSPCA'ya göre, bir milyondan fazla köpek evde tek başına kaldığında endişelenmekte, gürültücü ve zarar verici olmakta, sıklıkla evi kirletmektedir.

Devam

[ ↑ skip to content ↑ ]