[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Egzersizi unutmayın

Her köpeğin hareket yeteneği farklı düzeyde olacak ve bazı köpekler, j/d™'ye diğerlerinden daha hızlı yanıt verecektir. Bununla birlikte, yalnızca köpeğinizde eklem sertliği ortaya çıkması, çoğunlukla egzersizi bırakması için bir neden oluşturmamaktadır. Gerçekten de, hem eklemlerinin rahat hareket etmeye devam etmesi, hem de sağlıklı kilosunu koruması açısından, hafif egzersiz köpeğiniz için son derece yararlıdır.Köpeğiniz formunu korumalıdır

Köpeğiniz aşırı kiloluysa, bu ağırlık eklemleri üzerinde daha fazla baskı oluşturacaktır; bu durumda, hareket yeteneği üzerinde çalışırken, köpeğinizin ideal kilosunu korumasına yardımcı olmak için veteriner hekiminiz Hill’s Prescription Diet j/d Canine Reduced Calorie önermektedir.

Egzersizi kontrol altında tutun

Açık alan söz konusu olduğunda, köpeğiniz çoğunlukla sevinçle koşacak ve eklemleri artık dayanamaz hale gelinceye kadar koşacaktır. Ancak daha sonra, bunun bedelini ağrı çekerek ve topallayarak ödeyebilir. Biraz koşmasına izin verip, ardından köpeğinizi tasma kayışıyla dizginleyerek bir süre hafif bir yürüyüş yaparak egzersizi kontrol altında tutabilir ve köpeğinizin enerjisini harcamak için antrenman yapmasına ve hasara neden olmadan eklemlerin hareketini korumasına olanak sağlayabilirsiniz.

Köpeğinizin kendisi için yararlı olan düzeyden daha fazla egzersiz yapması konusunda endişeliyseniz, veteriner hekiminizin size hassas köpeğinizi formda tutacak bir rejim önermekten mutluluk duyacaktır.

Köpeğinizin yapması ve yapmaması gereken egzersizler

'Zorlu' egzersizlere izin vermeyin.

Köpeğinizin eklem ağrısı söz konusuysa, eklemlerde ani bir etkiye sebep olabilecek hareketlerin önlenmesi gerekir. Köpeğinizin attığınız tenis topunu yakalamaya çalışması onun hoşuna gidecektir ancak topu yakaladıktan sonraki yere sert inişleri, eklemlerdeki ağrıyı arttıracaktır.
Aynı şekilde parklarda sopa ya da top yakalama oyunlarında ilk aşamada ayakta iken hızlanmasından kaçınılmalıdır ve sadece arka bacaklarının üzerinde durmasını sağlayan herhangi bir oyun kesinlikle kötü bir fikirdir.

[ ↑ skip to content ↑ ]