[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Her şey
küçük ırk köpeğiniz için

Yeni görünüm
Gelmiş geçmiş
en harika lezzet*

Kilo takibi ve bakımla ilgili pratik önerilerimizle köpeğinizin sağlığı ve mutluluğunu koruyun, mümkün olan en uygun veteriner hekim ziyaretlerini öğrenin, alerjiler ve diğer mevsimsel zararlı böceklerden kurtulma yöntemlerini keşfedin.

Daha
sağlıklı bir köpek
için dört adım

Küçük ırk köpeklerde alınan ufak bir ilave kilo bile sorun yaratabileceği için uzun ve sağlıklı bir ömür için kilo kontrolü son derece önemlidir.
Küçük ırk köpeğinizin sağlığı ve mutluluğunu desteklemek için aşağıdaki dört adımı takip edin.

Uyarı: küçük veya minyatür ırk köpek yavruları için özel

Veteriner hekiminiz tarafından önerilmemiş olan bir kilo verme programı yavru köpekler için kesinlikle güvenli bir seçenek değildir. Yavru köpeğinizin kilo sorunu olduğundan endişeleniyorsanız, veteriner hekiminizle görüşün. Kendi başınıza kilo kontrolüne yönelik bir köpek maması vermeyin.

Küçük ırk köpeğiniz için bakım ve banyo tavsiyeleri

Köpeğinizin bakımını kendi başınıza yapmanız biraz para tasarrufu sağlayabilir. Bununla birlikte, bizim basit rehberliğimizi takip ettiğiniz sürece köpeğinizi fırçalamanız ve ona banyo yaptırmanız hem siz hem de köpeğiniz için olağanüstü eğlenceli bir deneyim olabilir.

Nasıl olduğunu öğrenin

Veteriner hekim ziyaretlerinizden
en iyi şekilde faydalanmak

Düzenli kontroller köpeğiniz ve veteriner hekiminizin birbirini daha iyi tanımalarına yardımcı olur. Bununla birlikte, köpeğiniz açısından veteriner kliniğinde yeni ve sıra dışı çok sayıda görüntü, koku, ses, insan ve hayvan olabilir. Bu nedenle klinik ziyaretlerini her ikiniz açısından kolaylaştırmak için basit önerilerimizi takip edin.

Daha fazlasını öğren

Alerjiler ve diğer rahatsız edici mevsimler sorunlar

İnsanlar için alerjik reaksiyonlara neden olan polenler ve ev tozları küçük ırk köpeklerde de alerjik deri iltihabına, yalama, kaşıntı veya tüy dökülmesini beraberinde getiren bir inflamasyona ve tüm bunların ötesinde köpeğinizde bir huzursuzluğa neden olabilir.

Kalp kurtları

Kalp kurtları, sivrisinekler tarafından yayılır. Veteriner hekiminiz, kalp kurdu önleyici bir ilaç yazabilir ve köpeğiniz için uygun testlerin yanı sıra önleyici bir plan tavsiyesinde bulunabilir. Köpeğinizde kalp kurdu olduğundan şüpheleniyorsanız, derhal veteriner hekiminize danışın.

Pire kontrolü

Pirelere karşı korunma için piyasada birçok yeni ve yüksek derecede etkili ürün mevcuttur. Sıkça elektrik süpürgesiyle temizlemek, kilim ve halılardaki pire yumurtalarını ortadan kaldırır (elektrik süpürgesinin torbası derhal boşaltılmalıdır). Ayrıca, köpeğinizin yatağını yıkamanız da tavsiye edilir.

Keneler

Keneler ehrlichia ve lyme hastalığı gibi bulaşıcı hastalıkları yayan küçük ve zararlı parazitlerdir. Tüm küçük ırk köpek sahipleri köpeklerinin derisine özel dikkat etmelidir. Tespit etmeniz durumunda vakit kaybetmeden kenelerden kurtulun ve bu sırada eldiven giydiğinizden emin olun.

[ ↑ skip to content ↑ ]