[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Köpeğinizle
kaliteli zaman
geçirmek

Yeni görünüm
Gelmiş geçmiş
en harika lezzet*

Oyuncak ve aksesuarları çantanıza koyun ve gezmeye çıkın! İşte köpeğinizle unutulmaz anlar yaşamanız için bazı öneriler...

Küçük ırk köpeğinizi anlamak

Küçük ırk köpekler diğer köpeklerden farklıdır. Küçük ırk köpekler, ufak boyutlarına rağmen büyük kişilikleriyle dünyaya farklı bir pencereden bakarlar...Bu pratik kılavuzumuzla dünyaya bakışlarını paylaşmayı öğrenebilirsiniz.

Köpeğiniz için
en uygun oyuncakların seçilmesi

Oyuncaklarıyla oyun zamanı, köpeğinizin biraz egzersiz yapması, zihinsel uyarılması ve sizinle bağ kurabileceği zaman yaratması açısından önemli bir fırsattır.

Köpeğinize vereceğiniz tüm oyuncaklar uygun şekil, ebat ve durumda olmalıdır:

Çok küçük oyuncaklar köpeğiniz açısından boğulma tehlikesi yaratabilir ve köpeğiniz tarafından yutulabilir

Tel, kurdele veya lastik şeritler köpeğinizin ilgisini çekebilir fakat onlar için uygun oyuncaklar değildir

Çiğnenebilir parçalara sahip tüm oyuncaklardan (peluş oyuncakların plastik gözleri gibi) kaçının

Tüm oyuncaklar için yıpranmaya veya parçalanmaya başladıklarında onları değiştirmek iyi bir kuraldır

Köpek oyuncaklarını en iyi şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? Tümünü tek seferde ortaya çıkartmayın. Köpek oyuncaklarınız arasında küçük bir seçim yapın ve oyuncakları uzun süreyle sağlam tutmak ve köpeğiniz açısından ilgi çekiciliklerini korumak için birkaç haftada bir değiştirin.

Köpeğinizin
giyim tarzı ve aksesuarları

Köpek kıyafetleri ve diğer köpek aksesuarları giderek daha popüler hale gelmektedir ve tüm küçük ırk köpekler kişiliklerini ifade etmek ve modaya uymak için köpek kıyafetleri giyebilir.

Kıyafetler

Köpeğinize kıyafet giydirmeye karar verirseniz, örneğin onu sıcak tutacak türden işlevsel kıyafetler seçmeye özen gösterin. Elbette, köpeğinizin sağlığına zararlı olabilecek her türlü kıyafetten kaçınmaya dikkat edin.

Takılar

Başa takılan taçlardan yakalara, kolyeler ve ayak bileziklerine kadar bu tür aksesuarlar sevimli görünebilir, ancak bunları kullanırken köpeğinizin yaralanmasına yol açacak küçük parçaları çiğnemediğinden veya yutmadığından emin olmanız gerekir.

Taşıma çantası

Taşıma çantaları çeşitli şekillerde, ebatlarda ve renklerde mevcut olabilir ve çoğunun görüş ve hava akımı için pencereleri bulunur. Köpeğinizin rahatça yerleşebileceği kadar büyük olan, ancak siz yürürken etrafa çarpmaması için de aşırı büyük olmayan bir taşıma çantası seçin.

Köpeğinizi
bir araba yolculuğuna dahil etmek

İster kısa süreli bir yolculuk ister tüm ülkeyi gezeceğiniz bir seyahat olsun, küçük ırk köpeğiniz harika bir yol arkadaşıdır. Arabada onunla yolculuk yaparken, biraz özen göstererek belki de yan yana hayatınızın en iyi zamanlarınızı geçireceksiniz.

Uzun bir yolculuk öncesinde arabayla kısa mesafeler yaparak köpeğinize araba yolculuklarına alışmasında yardımcı olun. Uzun yolculuklar için en iyi aksesuar, elastik yapıda bir kordon veya emniyet kemeri ile bağlanmış, iyi havalandırmalı bir sepettir.

Arabanın aşırı sıcak olmasının, küçük veya minyatür ırk köpeğiniz için oluşturacağı riski unutmayın. Arabalar, ilkbahar veya yaz mevsiminde birden adeta bir fırına dönüşebilir.

  • Aşırı sıcak havalarda, köpeğinizi arabada kesinlikle bir dakika bile yalnız bırakmayın. Arabanın içi çabucak ısınır ve köpeğiniz için ciddi tehlike arz eder.
  • Nefes almakta zorlanması veya aralıksız yalanması, arabayı gölge bir yere çekmeniz ve köpeğinize biraz su vermeniz gerektiğini belirten uyarıcı işaretler olabilir

Birlikte eğlenceli vakitler geçirin ve yolculuk uzun sürecekse, minik dostunuzun mamasını ve mama kabını yanınıza almayı unutmayın!

[ ↑ skip to content ↑ ]