[ ↓ skip to navigation ↓ ]

Minik dostunuz için
doğru mama

Küçük ırk köpeğinizin beslenme ihtiyacı
kendine özeldir

Hill’s olarak bizler, minik dostunuzu ne kadar sevdiğinizi biliyoruz. Ona ailenizin bir üyesi gibi davranıyorsunuz. Küçük ırk köpeğiniz büyük ırk köpeklere oranla daha uzun yaşamaya meyilli olduğundan, yaşamı boyunca serbest radikallere daha fazla maruz kalacaktır Bu durum, özellikle bağışıklık ve sinir sistemindeki hücrelere, dolayısıyla DNA’sına zarar verebilir. Köpeğinizin vücudu bu serbest radikallerle başa çıkabilmek için kendi antioksidanlarını üretir. Ek olarak mamasından alacağı antioksidanlar ise, onun için ek koruma demektir.

Antioksidanlardan zengindir

Antioksidanlardan zengindir

Badem, E vitamini açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. 100 gr Hill's Science Plan Small & Miniature 250 gr bademin içerdiği kadar E vitamini içerir.

Minik dostunuzun tüm gün yakınınızda olması ve ona sarılabilmek sizi mutlu ediyor olmalı. İşte bu yüzden, düzenli tüy bakımın yanı sıra, köpeğinizin dişlerini temiz ve kürkünü yumuşak ve parlak tutmak için özel olarak formüle edilmiş bir mamaya ihtiyacı vardır.

Minik dostunuzun metabolizması hızlı çalıştığından, vücut ağırlıklarının her kg'ı başına daha fazla kaloriye gereksinimi vardır. Küçük mide hacimleri nedeniyle minik dostunuzun günlük besleme miktarını 2 ya da daha fazla öğüne bölerek vermek onun için daha faydalıdır. Ancak, gereğinden fazla beslememeye dikkat edin.

Biliyoruz ki, minik dostunuzu, nazik ağız yapısı nedeniyle doğru mama taneciği yapısına sahip, harika görünümlü ve kokulu, eşsiz lezzetli bir mama ile beslemek istiyorsunuz. İşte bu nedenle, onun ihtiyacı olan tüm besin maddelerini içeren ve ona ihtiyacı olan korumayı sağlayan Hill’s™ Science Plan™ Small & Miniature mamayı geliştirdik!

Science Plan™ Small & Miniature
sağlıklı, uzun bir ömür için

Hill’s™ Science Plan™ Small & Miniature, küçük ırk köpeğinizin ihtiyacı olanın tamamını verirken, ihtiyacı olmayan hiçbir şeyi vermez. İşte size, daha iyi bir yaşamın formülü!

Science Plan™ Small & Miniature'u, minik dostunuz sizinle uzun ve sağlıklı bir yaşam geçirebilsin diye onun kendine özel ihtiyaçlarına göre hazırladık. Sizin sevginiz ve bizim korumamızla, köpeğiniz güvenli ellerde. Sizin sevginiz ve bizim korumamızla, köpeğiniz güvenli ellerde.

Güçlü bağışıklık sistemi, sağlıklı ve uzun bir ömür

Science Plan Small & Miniature, serbest radikalleri nötralize ederek minik dostunuza sağlıklı ve uzun bir ömür sunmak için, vitamin E ve diğer klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar ile özel olarak formüle edilmiştir.

Köpeğinizin severek yiyeceği eşsiz lezzet

Science Plan Small & Miniature, köpeğinizin bayılacağı lezzetli, etli bir tat elde edilmesi için 1 Numaralı içerik maddesi olarak tavuk ve hindiden yapılmaktadır.

Küçük ağız yapısı için daha küçük mama tanecikleri

Science Plan Small & Miniature, minik dostunuzun nazik ağız yapısına uygun olarak ekstra küçük boyutta ve disk şeklinde dizayn edilmiştir. İçeriğindeki klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar ile köpeğinizin ağız sağlığını destekler.

Science Plan™

Small & Miniature

Small & Miniature

4,5 mm

Science Plan™
Advanced Fitness™

Mini

Mini

6 mm

Science Plan™
Advanced Fitness™

Medium

Orta

10 mm

Harika görünen, yumuşak ve parlak tüyler

Sağlıklı deri ve parlak tüy yapısı, Omega-6 yağ asitleri ve diğer besin maddelerinin özel harmanı

Minik dostunuzu
ne kadar ve ne sıklıkla beslemelisiniz?

Minik dostunuzu uygun aralıklarda doğru miktarda beslemeniz önemlidir. Bu durum, her köpek için büyük ölçüde değişkenlik gösterdiğinden, yanıltıcı olabilir. Köpeğinizin fiziksel durumunun düzenli olarak takip edilmesi ve mama miktarının gerektiği şekilde ayarlanması, onun sağlığı için kritik bir önem taşımaktadır.

Daha fazla bilgi edinin...

Yetişkin köpeğinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için bazı tavsiyelerimiz var:

  1. Köpeğinizi tartın. Birçok veteriner kliniğinde ücretsiz kullanabileceğiniz tartılar vardır.
  2. Köpeğinizin ideal kilosunda olup olmadığını anlamak için, veteriner hekiminizden vücut kondisyon skoru (BCS) sistemini kullanmasını isteyin.
  3. Köpeğinizi, günlük besleme miktarına ve veteriner hekiminizin tavsiyelerine uygun olarak besleyin.
  4. Adım 1'den itibaren adımları tekrarlayın ve gerekiyorsa, verdiğiniz mama miktarını kilosuna göre yeniden belirleyin.

Köpeğinizin fiziksel durumunun siz veya veteriner hekiminiz tarafından birkaç ayda bir değerlendirilmesini öneririz. Bazı köpekler için, veteriner hekiminiz değerlendirmelerin daha sık yapılmasını tavsiye edebilir.

Küçük ırk yavru köpeğinizin
yaşamına en iyi şekilde 
başlamasını sağlayın

Tıpkı bizlerde olduğu gibi, evcil dostlarımız için de, uzun, mutlu ve sağlıklı bir yaşam için en iyi yol, sağlığın iyi olması temeline dayanmaktadır Yaşamının ilk ayları da tamamen bu temelin kurulması ile ilgilidir. Küçük ve minyatür ırk yavru köpeklerin misyonu: büyümektir. Yedikleri mama da, harika bir başlangıç mı yapacaklarını, yoksa sağlık sorunlarına yönelik yüksek bir risk altında mı olacaklarını büyük ölçüde belirler.

Yavru köpeğinizin mamasını seçerken, öncelik vermeniz gereken dört nokta şunlardır:

Köpeğiniz yemeği konusunda
seçici ise
ne yapmalısınız?

yemek konusunda seçici

Minik dostunuzu hem lezzetli hem de oldukça besleyici bir mama ile besliyorsunuz ve o, mamayı sadece kokluyor ve yalıyor mu? Mama kasesinde önceki öğününden kalan mamalar var mı?

Minik dostunuzun çeşitlilik istediğini veya buna ihtiyacı olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında köpeğiniz, lezzetli ve besleyici bir mama olması koşuluyla, hayatı boyunca her gün aynı mamayı memnuniyetle yiyecektir. O, yakalayabildiği herşeyi, ne zaman uygunsa almaya alışkın, fırsatçı avcıların soyundan gelmektedir.

Daha fazla bilgi edinin...

Genellikle, köpeklerde yemek seçmenin sebebi kendiliğinden ortaya çıkmaz. Bu, sizin davranışlarınızın bir sonucudur. Köpeğinize yemek artıklarını veya çok fazla ödül maması vermeniz, yalnızca obezite riskini artırmaz; aynı zamanda, yemek konusunda seçici olmalarını teşvik eder. Minik dostunuz, mama kabında olandan daha heyecan verici bir mama yeme ümidiyle mamasını yemekten kaçınır. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey, köpeğinizi sofradan beslemeyi bırakmanız ve ödül mamalarını azaltmanızdır.

Küçük veya minyatür ırk köpeğiniz daha küçük yaşlardayken, en iyisini bulmak için bir çok mama denediyseniz, onu daha iyisi için direnmesi konusunda cesaretlendirmiş olabilirsiniz. Her öğünde birden çok mama konservesi açıyor ve köpeğinizin birşeyler yemesi için dil döküyorsanız, bu durumda o sizi eğitmiş demektir.

Bu davranışı düzeltmenin en etkili yolu, köpeğinizin başka seçeneği olmadığını anlamasına yardımcı olmaktır. Köpeğinize mamasını verin ve yarım saat bekleyin. Mama yenmemişse, kabı kaldırın. Bir sonraki öğün vakti geldiğinde, mamasını yeniden koyun ve yarım saat sonra tekrar kaldırın. Bir veya iki gün sonra, ekstra mama için aranıp durmaya başlayacaktır. Stratejinize bağlı kalın ve vazgeçmeyin! Köpeğiniz açlıktan ölmez. Eğer açsa, mamasını yiyecektir. Bir miktar sızlanmaya katlanmak durumunda kalabilirsiniz ancak bu teknik, yemek seçiciliğini bırakma konusunda çok etkilidir.

Köpeğinizin mamasını değiştiriyorsanız, kademeli olarak yapın. Yeni mamayı eski mamasının içine karıştırarak başlayın ve eski mamanın miktarını azalttıkça yeni mamanın miktarını kademeli olarak artırın. Bu, köpeğinizin yeni mamaya alışmasına ve açlık yaşamamasına yardımcı olacaktır. Islak mamadan kuru mamaya geçiş yapıyorsanız, kuru mamaya bir parça ılık su karıştırmayı deneyin. Islak mama bozulabileceğinden, özellikle sıcak havalarda uzun süreyle dışarda bırakılmamalıdır.

Köpeğiniz önceden bu tür bir davranış sergilemeksizin birdenbire yemek konusunda seçici olursa, bbunun sebebi bir sağlık sorunu olabilir. Kusma, ishal, uyuklama ve kilo kaybına dikkat edin. Ve bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, köpeğinizi tereddüt etmeden veteriner hekiminize götürün.

[ ↑ skip to content ↑ ]