[ ↓ skip to navigation ↓ ]
ALERJİ VE DERİ BAKIMI

Köpeklerdeki alerji ve deri problemlerinin giderilmesine dönük Hill's Prescription Diet ürün yelpazesi.

Hill’s™ Prescription Diet™ alerji ve deri bakım mamalarının getirdiği yenilikler:

 • Çevresel kaynaklı alerjiler yaşayan köpekler için Histaguard™ Complex içeren YENİ Derm Defense™!
 • Gıda alerjileri yaşayan köpekler için Yeni ve Gelişmiş z/d™ artık köpeklerin asla hayır diyemeyeceği yeni tanecik şekline sahip.

Yeni Prescription Diet™

içeriği

HistaGuard Complex

Aşağıdaki çevresel kaynaklı alerjenlere dönük reaksiyonları azaltmaya yardımcı olmak üzere formüle edilmiş Hill's'in ilk ve tek beslenme çözümü:

 • Dahili alerji tepkisini
  dağıtır
 • Gelecekte oluşabilecek alerjik reaksiyonlara karşı
  sürekli bir bariyer oluşturur

Çevresel kaynaklı alerjiler nelerdir?

Pire veya gıdadan kaynaklanmayan alerjiler genellikle çevresel kaynaklıdır. Köpeklerdeki çevresel alerjilerin temel nedenleri arasında polen, küf sporları ve toz zerreleri sayılabilir. Bu alerjenler havayla taşınır ve ilkbahar aylarında daha yaygın olan polen hariç tüm yıl boyunca görülebilir. Köpeklerin derisi alerjenlere karşı hayati bir bariyerdir ve bu da deri sağlığını öncelik haline getirmektedir.

Köpeğimin
bir çevresel alerjisi olduğunu nasıl anlarım?

Alerjiler genellikle 3 aylık ve 6 yaş arası köpeklerde görülür. Gözler, kulaklar, patiler, kuyruğun alt kısmı vb. gibi köpeğin farklı bölgelerinde inflamasyon görülebilir. Köpeğinizi çok sık bu bölgelerini ısırırken veya yalarken görüyorsanız onu muayene için veterinere götürün.

Alerjik köpeğime nasıl yardımcı olabilirim?

Çevresel kaynaklı alerjiler çoğunlukla kroniktir ve bu da yaşamları boyunca dikkat edilmesini gerektirir. Kaşıntı önleyici şampuanlarla banyo yaptırmak derinin rahatlatılmasına yardımcı olabilir. Bununla birlikte özel bir mamaya geçmek alerjik reaksiyonları azaltabilir ve deriyi tamamen rahatlatabilir.

Sağlıksız bir derinin nedenleri
nelerdir?

 • Gıda Alerjileri

  Köpek mamalarındaki bazı protein türlerine reaksiyonun bir sonucu olarak gıda hassasiyetleri oluşabilir.

 • Çevresel nedenlere bağlı olarak görülen alerjiler

  Köpeğiniz toz, polen, küf v.b gibi çevresindeki bazı nesnelere karşı alerjik olabilir. Bunlar " çevresel" alarejiler olarak adlandırılır ve bunların bir çoğu solunum yoluyla geçen alerjenlerdir. Plastik gibi bazı maddeler temas yolu ile geçen alerjilere yol açabilir.

 • Parazit ve pire alerjisi

  Pire, bit ve toz akarlarının tümü cilt tahrişine yol açabilir. Parazitlerin ısırıkları tahriş edicidir ve köpeklerin kendilerini ısırmaları ve kaşırken tırmalamaları bunun sonucunda da derilerine zarar vermelerine neden olur. Bazı köpekler özel olarak hassastır veya tıbbi ifadeyle "hipersensitif" özelliktedir ve bu durumda tek bir pire ısırığı bile bir sürü rahatsızlığa neden olabilmektedir!

 • Enfeksiyon

  Bakteri ve mantar enfeksiyonları deride sorunlara yol açabilir.

Deri sağlığını desteklemenin yolları

 • İlaç tedavisi deri enfeksiyonları veya ciddi kaşıntıları gidermeye yardımcı olabilir
 • Beslenme hassas deriyi hızla yatıştırmaya yardımcı olur. Sebebi tanımlamaya yardımcı olarak sorunun temelinde yatan şeyi ortaya çıkartmayı sağlayabilir (örn. bir gıda alerjisi gibi). Bol miktarda faydalı yağ asitleri içeren mamalar sağlıklı deriyi ve tüy yapısını destekler
 • Gıda takviyeleri köpeğinizin iyileşmek için ihtiyaç duyduğu bazı yağ asitleri veya besin maddelerini almasına yardımcı olur
 • Veteriner hekiminiz yukarıdaki üç maddenin kombinasyonu bir tedavi önerebilir

Hill’s alerji ve deri bakımı
ürün yelpazesi

7/24 savunma:
HistaGuard™ Complex içeren
Derm Defense™

Daha fazla BİLGİ EDİNİN

Yüksek derecede
hidrolize beslenme:
z/d™ yelpazesi

Daha fazla BİLGİ EDİNİN

Yeni protein içerikli
beslenme:
d/d™ yelpazesi

Daha fazla BİLGİ EDİNİN

Hipoalerjenik
Ödül Mamaları

Daha fazla BİLGİ EDİNİN

Bugün kaydolun

Veteriner hekimlerin kendi evcil hayvanları için seçimi olan mamayı deneyin ve aylık haber bültenimizle haberler ve köpek bakımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olun. Hill's kayıtlı kullanıcısı olmanın getireceği avantajlardan bugün yararlanmaya başlayın.

ŞİMDİ KAYDOL

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Hill’s alerji ve deri bakımı ürünlerini
satın alabileceğiniz yerler

Hill’s™ Prescription Diet™ evcil hayvan mamalarını veteriner hekiminizin kliniğinden satın alabilirsiniz. Size en yakın veteriner kliniğinin yerini harita üzerinde belirleyin.

[ ↑ skip to content ↑ ]