EN BAŞINDAN
BERİ
EN İYİVE LEZZETLİ
EVCİL HAYVAN MAMASI

Beslenme zamanı, evcil hayvanınız için günlük bir ritüelden daha fazlasıdır ve tüm duyularını harekete geçiren özel bir deneyimi ifade eder.

İster gündelik hayat için bir sağlıklı yaşam tarifi ya da isterse beslenmenin hayati önem taşıdığı bir klinik diyet formülü olsun, mama yalnızca evcil hayvanınız onu yemek isterse işe yarar. Bu nedenle Hill's, yemek zamanlarını tatmin edici ve ödüllendirici bir şölen haline getiren tüm unsurlara yönelik bilimsel odaklı bir yaklaşım oluşturuyor.

Son sözü her zaman uzmanlar söyler

Ürettiğimiz tüm evcil hayvan mamaları, araştırma merkezimiz olan Pet Nutrition Centre’da (PNC) yaşayan kedi ve köpek dostlarımızın onayından geçer. Tüylü "meslektaşlarımız" işlerini çok ciddiye alıyorlar ve hangi lezzetlerin işe yarayacağına onların görüşleri doğrultusunda karar verilir.

turuncu kedi tabaktan ıslak yemek yiyor

Bu evcil hayvanların, bizimle çok fazla eğlence ve oyun zamanı geçirmenin yanı sıra, mamalarımızın evcil hayvanları nasıl etkilediğini ifade etmek gibi çok önemli bazı görevleri daha vardır. Bu görevler şunlardır:

  • Kedileri ve köpekleri cezbeden aromalar hangileridir
  • Evcil hayvanların bayıldığı lezzetler ve yapılar nelerdir
  • Her bir mamamız için doğru mama tanesi büyüklüğü ve şekli nasıl olmalıdır

Bırakalım en lezzetli evcil hayvan maması kazansın

Yarattığımız her lezzet profili, onların tercihlerini görmek için PNC'deki kedi ve köpekler tarafından yürütülen bir dizi lezzet değerlendirmesinden geçer. Her kedi veya köpek grubuna farklı mamalar sunuyor ve onların hangisini seçeceklerine bakıyoruz. Her bir evcil hayvanın tükettiği her mamanın miktarını kaydediyoruz ve hangisinin tercih edildiğini güvenle belirlemek için bu verileri kullanıyoruz.

 beyaz bir kapta tepenin güveçleri

İçindekileri gösteren resim sadece örnek verme amaçlıdır. İçindekiler ürüne göre değişir.

Lezzet biliminin anlaşılması

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, tüm mamalarımızın kedi ve köpeklerin güçlü duyularına hitap eden bir beslenme sunmasını sağlamak için çalışır. En çekici evcil hayvan maması lezzetlerini oluşturmak için sürekli olarak yeni koku ve lezzet kombinasyonlarını test eden bilim insanlarından oluşan bir ekip ile çalışıyoruz.

Yüksek kaliteli beslenmeyi evcil hayvanların sevdiği lezzetler ile birleştiren malzemeler arıyoruz. Buna verebileceğimiz bazı örnekler:

 yüksek kaliteli tavuk resmi
Tavuk
 yüksek kaliteli sığır eti görüntüsü
Sığır Eti
 yüksek kaliteli kuzu resmi
Kuzu eti
 yüksek kaliteli somon resmi
Somon
 havuç resmi
Havuç
 patates resmi
Patates
sağlıklı yağ kabı
Katı ve Sıvı Yağlar

Tüm malzeme resimleri sadece örnek verme amaçlıdır

Ne çok az, ne de çok fazla.

Mamalarımızın her birini evcil hayvanların yaşını, ırk boyutunu veya özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak özel sağlık gereksinimlerini karşılamak amacıyla hassas bir besin dengesi ile formüle ediyoruz.

köpeğin burnunun görüntüsünü kapat

Lezzet şifresini çözüyoruz

Evcil hayvan mamalarının aroması, bir köpeğin veya kedinin tüm ilgisini daha mama kabına ulaşmadan belirleyebilir.

Tek bir evcil hayvan maması 200 kadar benzersiz tat/aroma molekülüne sahip olabilir. İnsanların burnu iyi bir günde bunların sadece 15-20 tanesini tanımlayabilir. En gelişmiş tekniklerin kullanıldığı son teknolojiye sahip analitik laboratuvarımız, bir evcil hayvanın yeme deneyimini onların bakış açısından anlamamızı sağlamak için karmaşık tatları ve aromaları moleküler düzeyde incelememize yardımcı olur.

Aromagram:
Kokuyu anlamlandırmak

Farklı aroma profillerini karşılaştırabilmemiz ve çoğaltabilmemiz için önce onları tarif etmenin bir yolunu bulmalıyız. İnsanların duyusal paneli, farklı aromatik özellikleri ayırt etmek için kesin bir dil kullanır. "Kızartılmış" ve "etli" gibi tanımlayıcılar, aromagram dediğimiz ayrıntılı bir lezzet profili oluşturmak için kullanılır.

Her bir aromagram, belirli bir evcil hayvan maması için neredeyse bir “lezzet parmak izi” gibi işlev görür. Evcil hayvanlarla lezzet testi yaparak ve bu profilleri karşılaştırarak, hangilerinin köpekler ve kediler tarafından sevilip hangilerinin sevilmediğini daha iyi anlayabiliriz.

Kıvam

Doğru lezzet tüm duyulara hitap eder ve mamanın fiziksel özellikleri, evcil hayvanınızın öğünlerinde önemli bir rol oynar.

ıslak tepenin yiyecekleri kaseleri

İçindekileri gösteren resim sadece örnek verme amaçlıdır. İçindekiler ürüne göre değişir.

Yaş evcil hayvan maması ve güveç

Öğütülmüş, kıyma şeklinde çekilmiş, ezilmiş veya güveç kıvamında pişirilmiş olsun, yaş evcil hayvan mamaları, göze hoş gelen kıvamları ve güçlü aromaları sayesinde harika bir yemektir. Onları tek başına bir yemek veya kuru mama için lezzetli bir tamamlayıcı olarak verebilirsiniz.

Yaş mama satın alın

Köpekler İçinKediler İçin

Güveç satın alın

Köpekler İçinKediler İçin

Daha uygun bir mama taneciğini tasarlama

 farklı kibble şekillerinin görüntüsü

Tanecik şekilleri farklı yeme tercihlerine ve etki biçimine göre tasarlanır

 kibble dokusunun görüntüsü

Yapı önemli bir rol oynar ve kediler ile köpekler gevrek yapıdaki mamaları severler. Ayrıca, mama tanelerini farklı şekillerde çiğnerler.

farklı kibble boyutlarının görüntüsü

Tanecik büyüklüğü köpekler açısından önemlidir çünkü özellikle büyük ırk köpeklerde tanelerin daha büyük olması gerekir

Sonuç ise: mutlu ve sağlıklı evcil hayvanlar

Her bir Hill's ürünü, evcil hayvanınızın mama kasesine ulaşmadan önce, yemek zamanının tüylü dostunuz açısından daima ödüllendirici bir deneyim olmasını sağlamak için beslenme uzmanları, veteriner hekimler, diyetisyenler, gıda bilimcileri ve zor beğenen evcil hayvanlardan oluşan ekibimiz tarafından çok sayıda değerlendirme ve kalite kontrolünden geçmektedir.

Evcil hayvanlarınızın düşüncelerini öğrenin