Yeni Kediniz için En iyi Yavru Kedi Mamasını Seçin

Yavru kediler enerji doludur, bu nedenle yavru kediniz için en iyi mamayı bulmak demek, doğru kalori, protein ve lezzet dengesini bulmak anlamına gelmektedir. Yeni kedi arkadaşınızı olabildiğince mutlu ve sağlıklı tutmak için nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atın.

En İyi Kedi Maması Bilimle Başlar

Yeni evcil hayvanınız için en iyi yavru kedi mamasını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Kedinizin sağlıklı bir başlangıç yapmasını sağlamak için bu üç noktadan başlayın.

Yavru Kedilerin Kendi Besinsel İhtiyaçları Vardır

Yavru kedi mamasındaki bazı besinler yetişkin kedi maması ile aynı olsa da, yeni yavru kedinizin beyin ve kas gelişimine yardımcı olacak birkaç farklılık vardır.

Yavru kedi mamanızın diğer mamalara oranla daha yüksek protein, mineral ve kalori seviyelerine sahip olmasını bekleyin çünkü yavru kediler yetişkinlerine göre daha aktiftirler.

Sağlıklı Besleme Rehberi

Tutarlı bir beslenme programı, yavrularınızı aşırı yemekten korur ve yemek sırasında size daha fazla kontrol sağlar. Uygun beslenme miktarını belirlemek için bu yavru kedi maması hesap tablosunu kullanın ve her zaman bu verileri veterinerinizle kontrol ettiğinizden emin olun.

Kedinin Kilosu 4 aydan küçük yavrular 4-6 ay arası yavrular 7-12 ay arası yavrular ve hamile kediler
1 lb (0,5 kg) 1/4 bardak (30 g)
2 lb (0,9 kg) 3/8 bardak (40 g) 3/8 bardak (40 g)
3 lb (1,4 kg) 5/8 bardak (70 g) 1/2 bardak (55 g)
4 lb (1,8 kg) 3/4 bardak (85 g) 5/8 bardak (70 g)
5 lb (2,3 kg) 7/8 bardak (100 g) 2/3 bardak (75 g) 5/8 bardak (70 g)
10 lb (4,5 kg) 1 1/4 bardak (140 g) 1 bardak (115 g)
15 lb (6,8 kg) 1 1/4 bardak (140 g)

*Science Plan™ kedi maması önerileri

Mama Seçenekleri

Yavru kedinize mama dokusu hakkında seçenek sunmak öğünleri dayanılmaz kılmaya yardımcı olur. Bu sebeple Hill's hem yaş hem de kuru yavru kedi maması sunmaktadır.

Kuru Yavru Kedi Maması

Her mama tanesi yavru kedilerin küçük ağızları göz önüne alınarak tasarlanmıştır, böylece yeni küçük arkadaşınız her yemeğin tadını çıkarabilir. Hill's, ayrıca Evcil Hayvan Beslenme Merkezimizdeki seçici kediler tarafından onaylanmış lezzetli farklı çeşitlerde sunmaktadır.

Konserve Yavru Kedi Mamasıı

Herhangi bir Hill's™ yavru kedi konservesini açın ve her tarifin doyurucu sebzeler, yumuşak taneler ve lezzetli soslar ile doldurulmuş olduğuna şahit olun. Yavru kedinizi lezzetli bir Hill's yaş mama ile ödüllendirin ve yemek zamanını özel bir ortam haline getirin.

Her bir lokmaya çok şey sığdırmak

Zaman, çaba ve araştırma bir araya gelerek yavru kedinizin uzun ve mutlu bir yaşam sürmesine destek oluyor. Yavru kedinizin sağlığını sürekli aklında tutan markalarımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Markaya göre Hill's Yavru Kedi Maması Satın Alın

Science Plan™ Yavru Kedi Maması

Science Plan™ yavru kedinizin biyolojik ihtiyaçlarını karşılayacak besinleri geliştirmek için 70 yıllık araştırma, bilgi ve birikimini kullanır. Belkide bu sebeple Hill's veteriner hekimlerin 1 numaralı tercihi

Science Plan™ Ürünlerini Satın Alın

Vet Essentials™ Yavru Kedi Maması

Sadece Veteriner hekiminiz vesilesiyle temin edilebilen Hill's™ Vet Essentials ™ Yavru Kedi Maması, yavru kediniz için 5 temel sağlık problemine karşı koruma sağlamak amacıyla formüle edilmiştir.

Vet Essentials™ Ürünlerini Satın Alın

Yavru Kediniz için Bakım

Makaleler ve Araçlar

Evcil Hayvan Bakım Merkezi

 • Kedim maması konusunda iştahsız

  154502253 Kediniz mama konusunda iştahsız ise endişelenmeyin çünkü kediler son derece güç beğenmeleriyle ünlüdür. Gerçekten de bu, genellikle öğrenilen ve onlara aktarılmamış olan bir davranıştır.
 • Evcil hayvan mamalarının karıştırılması

  Kuru mamaya ilave edilerek konserve mama kullanımı popüler bir uygulamadır. Gerçekten de araştırma bulguları, terapötik bir kuru kedi maması verilen pek çok kediye, süpermarketten alınan bir yaş kedi maması da verildiğini göstermektedir.
 • Yavru Kedi Mamaları - Hill's Pet

  Yavru kedinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz? Yavru köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - yavru kedilerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kedinizin tüylerini nasıl taramalı ve ona nasıl banyo yaptırmalısınız

  154502253 Kedilerin çoğu, günün büyük bir bölümünü tüylerini yalayarak temizlemeye ayıracaktır ancak bazen, örneğin yaralanmaları halinde ya da daha uzun olan tüyleri dolaştığında, fazladan bir yardıma ihtiyaçları olabilir.

Yavru Kedinizin Bakımını ileri taşıyın

Yeni sahiplendiğiniz yavru kediniz için Hill's™ My Pet Companion hesabından özel indirimler ve eğitim tüyoları alın.

Şimdi Kayıt Olun