Sık Sorulan Sorular

Hill's evcil hayvan mamalarıyla ilgili tüketiciler tarafından sıkça yöneltilen sorulara dönük zengin bilgiler içeren yanıtları görmek için aşağıdaki listeye göz atın. Aradığınız yanıtı bulamıyorsanız, lütfen sorununuzla ilgili bizimle iletişime geçin.

Sık Sorulan Sorular

 • En çok sorulan sorular

  Evcil hayvanıma ne kadar mama vermeliyim?

  Evcil hayvanların mama miktarları, tıpkı bu durumun insanlarda kişiden kişiye farklı olması gibi, evcil hayvanına göre değişir. Çoğu Hill's™ evcil hayvan mamasında evcil hayvanınızı besleyecek uygun miktarı belirlemenize yardımcı olacak bir mama kılavuzu bulunur. Bununla birlikte, mama kılavuzu yalnızca bir başlangıç ​​noktası olarak düşünülmüştür. Evcil hayvanınızın fiziksel durumunun düzenli olarak takip edilmesi ve mama miktarının gerektiği şekilde ayarlanması, onun sağlığı için kritik bir önem taşımaktadır. Evcil hayvanınızı beslediğiniz Hill's™ marka evcil hayvan maması için önerilen besleme kılavuzuna erişmek istediğinizde . Ürün seçicimize başvurun.

  Prescription Diet, Science Plan, Ideal Balance ve VetEssentials brand pet foods marka evcil hayvan mamaları arasındaki fark nedir?

  Prescription Diet marka evcil hayvan mamaları evcil hayvanlarda gelişebilen spesifik tıbbi problemleri ele almak için formüle edilmiştir. Prescription Diet mamalar, veteriner hekiminizden veya yetkili çevrimiçi mağazalardan edinilebilir. Sağlık problemi yaşayan bir evcil hayvanınız varsa lütfen bir veterinerle konuşarak bir Prescription Diet evcil hayvan mamalarının köpeğiniz veya kediniz için doğru olup olmadığını öğrenin. Prescription Diet™, yaşam kalitesini artıran bir klinik beslenmedir.

  Science Plan marka evcil hayvan mamaları, çeşitli yaşam aşamalarındaki sağlıklı evcil hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiştir. Science Plan sağlıklı evcil hayvan maması, kusursuz bir şekilde dengelenmiş ürün yelpazesiyle her yaşta veya yaşam aşamasında canlılığı ve mutluluğu artırdığı klinik olarak kanıtlanmış faydalar sunar. Science Plan, evcil hayvanların ihtiyaç duyduklarının %100'ü ve ihtiyaç duymadıklarının %0'ını içerir. Science Plan, evcil hayvanınızın seveceği ve onun mutlu, sağlıklı bir yaşam sürdüğünden emin olmanızı sağlayacak en güzel doğal malzemeleri içerirken hiçbir yapay renklendirici, tatlandırıcı veya koruyucu madde barındırmaz.

  Ideal Balance marka evcil hayvan mamaları çeşitli yaşam aşamalarında bulunan sağlıklı evcil hayvanlar için üretilmiş doğal mamalardır. Ideal Balance hiçbir şekilde mısır, buğday veya soyanın yanı sıra yapay renklendirici, tatlandırıcı veya koruyucu madde içermez. Ideal Balance ürünleri, kaliteli doğal maddelerin ötesinde, optimum sağlıklı evcil hayvanlara dengeli beslenmeyi sağlamak için Hill's tarafından hassas şekilde belirlenen 50'den fazla besin maddesi besin profilini karşılar.

  VetEssentials marka evcil hayvan mamaları, her bir yaşam aşamasına dönük koruyucu beslenme sunar. Her bir VetEssentials™ evcil hayvan maması, evcil hayvanların her yaşam aşamasındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla beş sağlık avantajı sağlar. VetEssentials, düzenli egzersiz ve veterinerlik muayenelerine ilave olarak, evcil hayvanınızın sağlıklı bir gelecek için potansiyelini maksimum düzeye çıkartır. VetEssentials™ yalnızca veteriner hekiminiz kanalıyla temin edilebilir.

  Science Plan, Ideal Balance veya VetEssentials ürünlerini Prescription Diet ürünlerinin yerine üretmiyoruz.

  Evcil hayvanlarımın yediği Hill's mamalarının raf ömrü nedir? Mamayı nasıl saklayabilirim?

  Mamalarımızın raf ömrünü ve saklama tavsiyelerini kontrol ederek taze kalmalarını sağlayın.

  evcil hayvan mamalarını nereden satın alabilirim?

  Prescription Diet marka evcil hayvan mamaları, çoğu veteriner kliniğinde ve hayvan hastanesinde bulunur. Bölgenizde bir veteriner hekim bulmanız gerekiyorsa size yardımcı olabiliriz. Prescription Diet™ ayrıca çevrimiçi mağazalarda çevrimiçi olarak ve yetkili mağazalar ile birlikte veterinerlik kliniklerinde de mevcuttur.

  Science Plan ve marka evcil hayvan mamaları, çoğu veterinerlik kliniğinde ve hastanede, evcil hayvan ürünleri mağazasında, mama depoları ile bazı evcil hayvan bakım tesislerinde bulunur. Size yakın bir veteriner hekimin yerini belirleyebilir veya bir perakende satıcısı önerebiliriz. Science Plan™ ve Ideal Balance™ mamaları yetkili satıcılardan çevrimiçi olarak da temin edilebilir.

  VetEssentials marka evcil hayvan mamaları, yalnızca veteriner hekiminizden temin edilebilir.

  Hill's evcil hayvan mamalarını çevrimiçi satın alabilir miyim?

  Science Plan ve Ideal Balance evcil hayvan mamaları yetkili satıcılardan çevrimiçi olarak da temin edilebilir.

  Prescription Diet evcil hayvan mamaları veteriner klinikleri ve yetkili çevrimiçi satıcılarda çevrimiçi olarak mevcuttur.

  VetEssentials  marka evcil hayvan mamaları, yalnızca veteriner hekiminizden temin edilebilir.

  Evcil hayvanımın yediği Hill's maması hakkında ne işe yaradığı, içerikleri, lezzetleri vb. gibi daha fazla bilgi öğrenebilir miyim?

  Science Plan, Ideal Balance, Prescription Diet, veya VetEssentials marka evcil hayvan mamaları ile ilgili tüm bilgiler için, Ürünler bölümümüzü ziyaret edin.

  Hill's™ evcil hayvan mamalarındaki kalori miktarı nedir?

  Kalori miktarı bir üründen diğerine değişir, çünkü her biri belirli bir yaşam aşaması ve yaşam biçimi için tasarlanmıştır. Mamalarımızın her birinin kalori içeriği, çevrimiçi ürün seçicimizde mevcuttur.

  Evcil hayvanımın mamanın kuru, konserve ve ödül maması versiyonları mevcut mu?

  Evcil hayvanınızın mamasıyla ilgili mevcut tüm seçenekleri görmek için çevrimiçi ürün seçicimizi kullanın.

  Hill's evcil hayvan mamaları garantili mi?

  Hill's evcil hayvan mamalarının tümü garantimiz altındadır. Prescription Diet, Science Plan, Ideal Balance veya VetEssentials Pet mamalarımızdan herhangi bir nedenle memnun olmadıysanız, kullanılmayan kısmı iade veya değiştirilmek üzere satın aldığınız yere geri göndermeniz yeterlidir.

 • Hill’s mamalarıyla beslenme ve tedavi

  Benim evcil hayvanım yemek konusunda biraz seçici, evcil hayvanımın mamasının tadını nasıl artırabilirim? İnsan yiyecekleri veya masa artıklarını verebilir miyim?

  Lezzet testleri, evcil hayvanların Hill's evcil hayvan mamalarını diğer birçok önde gelen markaya tercih ettiğini gösterse de bazı hayvanların yemek konusunda seçici olabildiğinin farkındayız. Bu durumda size yardımcı olması için, evcil hayvanınızı iştahını artırmak için aşağıdaki ipuçlarından bir veya birkaçını kullanmanızı öneririz.

  • Mevcut mamadan yeni bir mamaya kademeli bir geçiş, evcil hayvanınızın bir mamadan diğerine kolay geçişini sağlar.
  • Uygun günlük beslenme miktarını ölçerek ve mama kabına o miktarda mama koyarak evcil hayvanınızı besleyin. Evcil hayvanınıza gün içinde birden fazla öğün mama veriyorsanız, miktarı o gün için verilen öğün sayısına bölün.
  • Köpeğinizin mamasını yemesi için 10-20 dakika bekleyin, sonra kalan mamayı alın ve ona yeniden mama vermek için bir sonraki öğüne kadar bekleyin. Unutmayın, aç olduğumuzda yemeklerin tadı çok daha iyi gelir!
  • Evcil hayvanınızı kuru mamayla besliyorsanız, mama taneciklerini elinizde tutarak elle beslemeyi deneyin ve ilk birkaç beslemede mamayı evcil hayvanınıza küçük porsiyonlar halinde verin.
  • Evcil hayvanınızın kuru mamalarından birine birer çorba kaşığı ılık (sıcak değil) su ilave edin. Mama taneciklerinin yumuşaması için karışımı birkaç dakika bekletip servis yapın. Mamanın kötü olmaması için tek öğünde vereceğiniz kadar mama ıslatın. Nemli mamaları dört saatten uzun süreyle dışarıda bırakmayın.
  • Eşdeğer konserve evcil hayvan mamasına birkaç çorba kaşığı ılık (sıcak değil) su ekleyip kuru mama ile karıştırarak evcil hayvan mamasını soslu hale getirebilirsiniz. Sosu kuru mama üzerine kaşıkla dökün ve öyle sunun. Mamanın bozulmaması için her seferinde tek bir porsiyon için yeter miktarda su koyduğunuzdan emin olun.
  • Kuru ve konserve mamaların tadını arttırmak için, az miktarda düşük sodyumlu tavuk suyu veya konserve ton balığından elde edilmiş balık suyunu ilave edin. Mamanın bozulmaması için tek bir öğün için yeterince mama hazırlayın. (Bu pratik bilgiyi, Prescription Diet™ z/d™ veya d/d™ evcil hayvan mamaları için kullanmayın.)
    

  İnsan yiyecekleri veya masa artıklarını verilmesini önermiyoruz. Veteriner hekimler, evcil hayvanların insan yiyecekleri veya masa artıklarıyla beslenmesinin kesinlikle evcil hayvanınızın bazı besin maddelerinden eksik veya fazla almasına bunun da zamanla evcil hayvanınızda sağlık problemlerine (obezite gibi) neden olabileceğine inanmaktadır. Masa artıkları veya "insan" yiyecekleriyle beslemenin daha zor beğenen bir evcil hayvan ortaya çıkmasına neden olabilir.

  Kedi veya köpeğim için evcil hayvan gıdalarını nasıl değiştirebilirim/geçiş yapabilirim?

  Evcil hayvanlar alışkanlıklarına bağlıdır ve yeni bir mamaya geçişte biraz yardıma ihtiyaç duyabilirler. Aksi takdirde bir veteriner hekimi tarafından tavsiye edilmedikçe, yeni mamayı yedi günlük süre içinde kademeli olarak verin. Yeni mamayı evcil hayvanınızın mevcut mamasıyla karıştırın ve yeni mamanın oranına kademeli olarak alıştırın.

  Pek çok evcil hayvan bu mamaları kolayca kabul eder, ancak bazıları alışkın oldukları şeylerden vazgeçme konusunda diğerlerinden daha isteksizdir. Evcil hayvanınız yeni mamaya kolayca geçmezse, aşağıdaki önerilerden birini denemek isteyebilirsiniz:

  • Mamayı ısıtmak veya ılık su eklemek, kokusunu ve tadını artırır.
  • Mamaları hiç bir zaman açıkta bırakmayın. Her üç ila dört saatte bir ve her biri 15-20 dakika süreyle mama vermeyi düşünün.
  • Evcil hayvanınızın bir mamadan diğerine geçişi sırasında kuru ve konserve mamaların tadını arttırmak için, az miktarda düşük sodyumlu tavuk suyu veya konserve ton balığından elde edilmiş balık suyunu ilave edin. (Bu pratik bilgiyi, Prescription Diet® z/d® veya d/d® evcil hayvan mamaları için kullanmayın.)

  Köpeğim Prescription Diet evcil hayvan mamasını yese de ona bir ödül maması verebilir miyim?

  Prescription Diet Canine Treat köpek ödül mamaları Prescription Diet mamalarıyla beslenen köpekler için düşük kalorili ve mineral açısından sınırlandırılmış bir tedavidir. Köpeğinizin günlük enerji ihtiyaçlarının% 10'una kadarını, Prescription Diet Canine Treat ödül mamaları vererek sağlayabilirsiniz ve altında yatan durumu gidermeye yardımcı olması için halen ilgili besin profilini koruyabilirsiniz. Prescription Diet Canine Treat ödül mamalarının aşağıdaki Prescription Diet ürünleriyle beslenen köpeğinize uygun olup olmadığını veterinerinize sorun:
  Prescription Dietb/d Canine

  • Prescription Diet c/d Canine
  • Prescription Diet g/d Canine
  • Prescription Diet h/d Canine
  • Prescription Diet j/d Canine
  • Prescription Diet k/d Canine
  • Prescription Diet r/d Canine
  • Prescription Diet w/d Canine
  • Prescription Diet Metabolic Canine
  • Prescription Diet d/d Canine dogs
  • Prescription Diet i/d Canine
  • Prescription Diet z/d Canine

   

  Yukarıda sıralanmamış bir Prescription Diet ürünü mama ile beslenen köpekler için Prescription Diet mamayı kullanarak bir ev yapımı ödül maması yapmanızı.

  Kedim Prescription Diet evcil hayvan mamasını yese de ona bir ödül maması verebilir miyim?

  Prescription Diet™ Hypo-Treats™, gıda hassasiyetleri ve deri problemleri olan kediler içindir. Bu Hypo-Treat ödül mamaları veteriner klinikleri ve yetkili çevrimiçi satıcılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Bu Hypo-Treats ödül mamaları aşağıdaki mamalarla beslenen kediler için uyumludur:

  • Prescription Diet d/d Feline
  • Prescription Diet i/d Feline
  • Prescription Diet z/d Feline

   

  Prescription Diet™ Metabolic Treats ödül mamaları, yetişkin kedilerde sağlıklı kilo verme ve kilo korumayı desteklemeye dönük sağlıklı ve teşvik edici bir ödül mamasıdır. Bu Metabolic Treats ödül mamaları veteriner klinikleri ve yetkili çevrimiçi satıcılarda çevrimiçi olarak mevcuttur. Bu ödül mamaları, aşağıdakilerle beslenen kediler için mükemmel bir tamamlayıcıdır:

  • Prescription Diet Metabolic Feline
  • Prescription Diet m/d Feline
  • Prescription Diet r/d Feline
  • Prescription Diet w/d Feline

   

  Bir Prescription Diet ürünü mama ile beslenen kediler için

  Ev Yapımı Ödül Maması Tarifi: yaklaşık iki düzine ödül maması

  Kediler İçin

  Köpekler İçin

 • Evcil hayvan bakımı soruları

  Evcil hayvanımın hastalığı hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

  Evcil hayvanınıza bir hastalık teşhisi konduğunda, hastalık ve tedavileri hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz doğaldır. Kedi hastalıkları ve köpek hastalıkları hakkında daha fazla bilgi edinin.

  Evcil hayvanım fazla kilolu olup olmadığını nasıl anlarım?

  Evcil hayvan nüfusunun %50'den fazlası aşırı kilolu olduğundan, evcil hayvanınızın kilosunu takip etmeniz önemlidir. Evcil hayvanınızın fazla kilolu olup olmadığını belirlemek için bakabileceğiniz birkaç işaret vardır. Bu uyarı işaretleri şunları içerir:

  • Kaburgalarının artık hissedilememesi
  • Bel kısmının belirgin şekilde kaybolması
  • Kalçalar ve kuyruk tabanı üzerindeki yağ birikmeleri
  • Sallanarak yürümek
  • Hareket etmekte zorlanmak
  • Nefes kesilmesi
  • Sinirli davranış

  Doğru gelişim ve kilo, obezite ile ilişkili birçok hastalık ve rahatsızlığın yanı sıra büyümeye bağlı iskelet hastalığını önlemeye yardımcı olabileceğinden, evcil hayvanların kilolarının takip edilmesi önemlidir. Bu uyarı işaretlerinden herhangi birini fark ederseniz, veteriner hekiminiz evcil hayvanınızı sağlıklı ve fit tutmak için bazı değişiklikler önererek yardımcı olabilir.

 • Hills’s hakkında

  Hill's hayvan refahı taahhüdü nedir?

  Hill's olarak kendimizi her bir hayvanın refahı ve mutluluğuna adadık, bu yüzden sizin evcil hayvanınız bizim için değerli. Hill's Hayvan Refahı Taahhüdü hakkında daha fazlasını öğrenin.

  Hill's istihdam olanakları sitenizde listeleniyor mu?

  Hill's dahilinde eleman aranan mevcut işler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Kariyer bölümümüzü ziyaret edin.

 • Web sitemiz hakkında

  Nasıl kayıt olabilirim?

  Buraya kaydolun.

  Kullanıcı bilgilerimi unuttum. Bana gönderebilir misiniz?

  Tam adınız ve e-posta adresinizle birlikte bize ulaşın ve biz de kullanıcı kimliğinizi size gönderelim.

  Şifremi unuttum. Yeni bir şifre alabilir miyim?

  E-posta adresinizi bize belirtin ve biz de yeni şifrenizi size gönderelim.

  Hesabım güvenlik için kilitlendi. Hesabımın kilidini nasıl açabilirim?

  Oturum açma hataları nedeniyle, hesabınız güvenliğiniz için kilitlendi. Hesabınızı yeniden etkinleştirip şifrenizi sıfırlayacağız - bunun için kullanıcı bilgilerinizi bize iletmeniz yeterli.

  Tüm SSS'leri inceledim ve Hill's için halen bir sorum var. İletişim kurabileceğim birileri var mı?

  Sorunuzla ilgili Müşteri Hizmetleri departmanımızla iletişime geçin.

  Hill's neden sitesinde çerezleri kullanıyor?

  Hill's ziyaretçilerine mümkün olan en iyi web sitesi deneyimini sunabilmemiz için sitemizde çerezlerin kullanımı sınırlıdır.

  İnternet sitemiz tarama deneyiminizi iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Bazı çerezler sizi hatırlar böylece geri geldiğinizde size daha kişiselleştirilmiş bir internet sayfası sunabiliriz. Diğer çerezler sayfalarımızı kaç kişinin incelediğini izler böylece toplam internet sitesi deneyimini iyileştirebiliriz, bazıları ise internet sitesinin çalışması için yaşamsaldır. Çerezlere aldırış etmiyorsanız, lütfen taramaya devam etmek için Tamam'ı seçin. Emin değilseniz, buradaki şart ve koşullarımızı okuyun veya hangi çerezleri aldığınız konusunda tam kontrole sahipseniz kişisel ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.