Tarihçemiz

Bir Rehber Köpekten İlham Aldık

Gözleri görmeyen genç bir adam, Morris Frank, 1930ların sonunda, Seeing Eye® köpeklerini destekleyen rehber köpeği Buddy ile birlikte ülkeyi dolaşıyordu. Ancak, bir Alman kurdu olan Buddy, böbrek yetmezliği çekiyordu ve Bay Frank, Dr. Morris'ten yardım istedi. Dr. Morris, Buddy'nin hastalığının kötü beslenmenin bir sonucu olduğuna inanıyordu ve bu yüzden eşi Louise Morris ile birlikte mutfaklarında yeni bir evcil hayvan maması geliştirdi. Louise ve diğer üç kadın bu mamayı Morris ailesinin bodrum katında imal etmeye ve onları Ball® kavanozlarında saklamaya devam ettiler. Raritan Ration B, Hill's Prescription Diet k/d Canine mamanın öncüsüydü ve böbrek sorunları ile böbrek yetmezliği yaşayan köpekler için geliştirilmişti.

Dr. Morris mamayı köpeği Buddy ile ülkeyi dolaşmakta olan Bay Frank'a gönderdi. Ancak, taşınma sırasında kavanozlar genellikle kırılıyordu. Morris Frank, Dr. Morris'e birkaç bin konserve kutusu ve elle çalışan bir konserveleme makinesi göndermeyi başardı. Böylece personeli mamayı konservelemeye başladı.

 

Yeni Bir Ortaklık

1948'de, Dr. Morris mamayı Canine k/d olan yeni ismiyle konservelemek üzere Topeka, Kansas'taki Hill Paketleme Şirketi'nden Burton Hill ile iletişime geçti ve Hill'e evcil hayvan maması formüllerini üretme lisansı verdi.

İzleyen yıllarda, Dr. Morris ve Hill Paketleme Şirketi arasındaki ortaklık Hill's Pet Nutrition şirketine dönüşürken büyümeye ve Prescription Diet ürün serisine yeni teröpatik mama formülleri eklemeye devam etti. Dr. Morris köpekler için dört Prescription Diet evcil hayvan mamasının bulunduğu 1951'de Topeka'da bir araştırma laboratuarı kurdu.

Dr. Morris'in oğlu, Dr. Mark Morris Jr., sonraki birkaç on yıl boyunca Hill's Pet Nutrition'ın büyümesine yardımcı olmayı sürdürdü. Oğul Dr. Morris araştırmalar için kullanılmak üzere uygun ve yüksek kaliteli bir evcil hayvan mamasına olan talebi fark etti. Sonuç olarak, sağlıklı evcil hayvanlar için bir mama geliştirdi. 1968'de, veterinerler ve evcil hayvan profesyonelleri tarafından Hill's Science Plan mama ürün serisi geliştirildi. Bu seri genişlemeye devam etti ve bugün sağlıklı evcil hayvanların ömürlerinin birçok aşaması ve özel ihtiyaçları için formüle edilen 50'den fazla evcil hayvan mamasını içerir hale geldi.

Günümüzde Hill's

1976'da, Colgate-Palmolive Şirketi Hill's Pet Nutrition'ı satın aldı. Bugün Hill's™ evcil hayvan maması ürünleri dünya çapında 86 ülkeye ulaşıyor. Şirket cirosu 1999'da 1 milyar dolara ulaştı ve her yıl büyümeye devam ediyor. Dünyanın her yerindeki veterinerler Hill's ürünlerini diğer herhangi bir evcil hayvan mamasından çok tavsiye ediyor ve kendi evcil hayvanlarını da onunla besliyor.

Topeka Kansas'taki Hill's Evcil Hayvan Beslenme Merkezi'nde, geniş bir veteriner ve kurul sertifikalı beslenme uzmanları ve dahiliye uzmanları personel grubu besleyici ve lezzetli evcil hayvan mamaları geliştirmek için evcil hayvan dostlarımızdan oluşan bir personel grubuyla birlikte çalışıyor. Her bir evcil hayvan dostumuz kendisine temiz ve geniş yaşam alanları, egzersiz yerleri, çeviklik idmanları ve diğer insan ve hayvan dostlarının yakınlığını sunan bir ekibe sahip. Dünya standartlarındaki tesis bugün, küçük hayvanlara dönük veterinerlik hastaneleri için geçerli en yüksek standartlara uygun olarak Amerikan Hayvan Hastanesi Birliği (AAHA) tarafından onaylanmış tam donanımlı bir veterinerlik hastanesine ev sahipliği yapmaktadır.

Hill's Pet Nutrition 1939'da tek bir sıradışı veterinerle başlayan evcil hayvan bakım geleneğini günümüzde de sürdürüyor. Prescription Diet, Science Plan ve Ideal Balance evcil hayvan mamalarımız mevcut en yüksek kaliteli evcil hayvan beslenmesini sunuyor.

 Seeing Eye, Seeing Eye, Inc.'e ait bir ticari markadır. Ball, Ball Corporation'ın ticari markasıdır.