Yetişkin Kedinizi Nasıl ve Ne Zaman Beslemelisiniz?

Published by
min read

Yetişkin kedinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir; ancak bu, incelik gerektiren bir iş olabilmektedir - beslenme gereksinimleri kediler arasında büyük değişiklik göstermektedir.

Hill’s, yetişkin kedinizin sağlığını korumaya yardımcı olmak için, bu dönemde aşağıdaki basit adımları önermektedir:

 • Kedinizi tartın
 • Onu beslenme kılavuzuna ve veteriner hekimin önerilerine dayanarak besleyin
 • Kedinizin fiziksel durumunu, ilk altı ay boyunca iki-üç haftada bir online büyüme takibi çizelgemizi kullanarak değerlendirin
 • Vereceğiniz mama miktarını uygun şekilde ayarlayın
 • Tekrarlayın

Mamanın Değiştirilmesi

Kedinizin mamasını Hill’s Science Plan Feline Adult Optimal Care ile değiştirmeniz durumunda, bu işlemi 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak gerçekleştirmeniz gereklidir. Değişikliği, Science Plan tek mama oluncaya kadar, yeni mamanın oranını arttırıp, eski mamanın oranını azaltacak şekilde karıştırarak yapmalısınız. Böylece kediniz, Science Plan Feline Adult Optimal Care’in sağladığı üstün nitelikli beslenmeden yararlanabilecek ve lezzetinin tadını çıkarabilecektir. Siz ve Veteriner hekiminiz: Veteriner hekiminiz, kedinizin sağlığı ve refahı konusunda en iyi bilgi kaynağıdır. Bir evcil hayvanın ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması yalnızca bazı sağlık risklerini azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda kedinizin daha enerjik, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine de olanak sağlar; bu nedenle kedinizin kilosu konusunda düzenli olarak veteriner hekiminizden tavsiye isteyiniz.

Cat Eating

Veteriner hekiminize, yetişkin kediniz için en iyi besleme yönteminin, aşağıdaki üç yöntemden hangisi olduğunu sorunuz:

Sınırsız Beslenme: Kedinizin tüketimi için her zaman mama mevcuttur.

Süresi Sınırlı Beslenme: Kedinizin tüketimi için yalnızca sınırlı bir süre boyunca mama mevcuttur.

Öğün Tarzı Beslenme: Kedinizin tüketimi için her gün, belirlenmiş öğün saatlerinde ölçülü miktarda mama mevcuttur.

Su: Kedinize her zaman yeterli miktarda içme suyu sağlamalısınız. Uzun bir süre boyunca içmek için su bulamaması, kedinizin sağlığına zarar verecektir.

Ev yemekleri & Ödül bisküvileri: Yediklerinizden bir parça onlara da vermek cazip gelebilir fakat bu şekilde beslenme yapılması, kedinize doğru bir besin dengesi sağlamamaktadır. Çok fazla verilmesi kilo almaya ya da dengesiz beslenmeye yol açabildiğinden, ev yemeği vermekten uzak durmalısınız.

Bir sonraki aşama: Yaklaşık yedi yıl sonra kediniz yaşamının yaşlılık dönemine ulaşacaktır. Yaşlı kedilerin beslenme gereksinimleri genç yetişkinlerden farklıdır ve dolayısıyla evcil hayvanınızın mamasını değiştirmeniz gereklidir. Hill's™ Science Plan™ Feline Mature Adult, yedi yaşındaki ve daha büyük kediler için üstün beslenme sağlamaktadır. Bu nedenle, kedinizi Science Plan Feline Mature Adult ile besleyerek, onun yaşlandıkça genç kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Related Articles

Related Products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Tuna

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Chicken bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal seviyelerde DHA katkısına sahiptir.</P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food with Chicken

  Yavru kedilerde bağışıklığı ve sağlıklı büyümeyi destekleyen, lezzetli tavuk seçeneği ile tam ve dengeli beslenme
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Chicken

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>