En İyi Kedi ve Köpek Adlarını Seçme

Yayımlayan :
dk okuma süresi

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Yeni bir evcil hayvanı eve getirmenin heyecanlı yanlarından bir de ailenizin yeni tüylü üyesine bir isim bulmaktır. Bir evcil hayvanın adı ona "uymalıdır" ve gelecek yıllar boyunca hep dilinizin ucunda olacağından sevdiğiniz bir ad olmalıdır. Evcil hayvana isim verme olumlu ve eğlenceli bir süreç olmalıdır. Böylece yeni tüylü dostunuza en uygun adı bulabilirsiniz!

Araştırma

Köpek adı seçerken yavru köpeğinizin öğrenmesinin kafa karıştırıcı veya zor olmayacağı seçenekleri düşünün. PetMD, birçok köpek eğitmeninin insanlar tarafından kolay söylenen ve köpekler tarafından kolay anlaşılan, iki heceden uzun olmayan adlar seçilmesini önerdiğini belirtiyor. Eğitim sırasında köpeğinizi yanıltabileceği için "hayır" kelimesine benzer adlar seçmemek de iyi bir fikir olacaktır.

Sahiplendiğiniz kedinize ad seçerken biraz daha özgür olabilirsiniz ancak en çok bir veya iki heceli adlara yanıt verecektir. Eğlenceli, daha uzun bir ad koymak isterseniz kısaltılmış bir takma ad da kullanabilirsiniz ancak bu adı sık sık kullanmayı ihmal etmeyin. Kediler ve köpekler iki ada sahip olma kavramını anlamaz. İnsan çocuklar, adının tamamı söylendiğinde başlarının dertte olduğunu anlasa da evcil hayvanlar yalnızca ses tonunuzu anlar ve tam adlarıyla olumsuz çağrışımların ilişkilendirilmesini istemezsiniz.

Gün batımında parkta beşlik çakan sarı labrador yavru köpek ve bir kadın.

Mizaç ve Fiziksel Özellikler

Mükemmel ada karar vermeniz birkaç gün sürebilir ancak endişelenmeyin. Bu sürede yeni tüylü bebeğinizin kişiliğini tanıyabilirsiniz ve bu da size Huysuz, Tatlı veya Uykucu gibi yeni seçenekler sunar.

Bazı hayvanlara isim vermek için onlara bir kez bakmak yeterli olur; örneğin birçok gri kedinin adı Duman ve siyah köpeğin adı da Gece'dir. Bu, Bıyık ve Benek gibi şirin adlarla sonuçlanan harika bir yaklaşımdır.

Bir Tema Belirleyin

Bir veya iki evcil hayvan için isim düşünüyorsanız tüm kardeşler için isim bulmanız gerektiğini düşünün! Hayvan barınağı çalışanları, sürekli olarak yeni köpek ve kedi isimleri seçiyor ve kullandıkları yöntemlerden biri, tüm aile için bir tema belirlemek.

Örneğin müzik türleri; klasik müzik bestecileri (Bellini, Stravinsky), gitar efsaneleri (Jimi Hendrix, Eddie Van Halen) veya pop yıldızları (Madonna, Elvis) gibi sonsuz isim seçeneği sunar. Atletler, yazarlar, kurgusal karakterler, televizyon ve film yıldızları, çiçekler ve ağaçlar, birçok olasılık sağlar.

Bu temaları daha da çoğaltabilirsiniz! Gıda grupları da Kurabiye, Tarçın ve Badem gibi zengin bir olasılıklar hazinesi sunar. Bunları Latte, Pekmez veya Viski gibi içeceklere de genişletebilirsiniz.

Gidilecek Yerler

İnsanlar çocuklarına sık sık bir anlam ifade eden yer isimleri verir, neden aynısını evcil hayvanlar için de düşünmeyelim? Dünyanın moda merkezlerine gitmeye bayılıyor musunuz? Milano, Paris, Tokyo, New York veya Londra olabilir. Yurt içinde seyahat etmeyi seviyor musunuz? Size hangi yerler ilham veriyor?

Masa örtüsünün arkasına saklanıp patisini çıkarmış küçük tekir yavrusu.

Hayvan barınaklarından edinilen başka bir ipucu da durumla ilgili bir ad vermektir; yani hayvanın bulunduğu yere göre bir ad verilebilir. Bir köpeğe bulunduğu arabanın markasının (ör. Benz) veya bir kediye mahsur kaldığı ağacın türünün (ör. Çınar) adı verilebilir.

Kişiselleştirin

Bir ada karar verdiğinizde evcil hayvanınızı bu ada yanıt vermesi için eğitme zamanı gelir. Best Friends, köpeğiniz için eğitim alıştırmaları sırasında ona verdiğiniz ada yönelik olumlu ilişkilendirme oluşturarak başlamanızı önerir. Örneğin, adına yanıt verdiğinde ona ödül maması verebilirsiniz.

Kedileri aynı şekilde eğitmediğiniz için kedilerin adını tanıması için biraz farklı bir süreç izlenmesi gerekir. Ancak kedi dostunuz da sarılma, ödül ve oyun zamanı gibi olumlu pekiştirmeyle ilişkilendirildiğinde adına yanıt verecektir.

Mükemmel evcil hayvan adına karar verdiğinizde adını tasmasına veya köpek yatağına ya da kedi mama kaselerine işleyerek aksesuarlarını özelleştirebilirisniz.

Hâlâ bir ada karar veremiyorsanız ilham almak için bebek isimleri kitaplarına bakmakta ya da internette araştırma yapmakta tereddüt etmeyin. Aralarından seçim yapabileceğiniz sınırsız yaratıcı ve zekice evcil hayvan adı var!

Yazarın Biyografisi

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yazar, anne ve iki Mavi Rus kedisinin evini yönettiği uzun süreli bir kedi annesidir. Evcil hayvanlar, hamilelik ve aile yaşamı hakkında yazdığı çalışmaları Care.com, What to Expect ve Fit Pregnancy'de yayımlanmıştır. Instagram ve Twitter hesaplarını takip edin @brovelliobrien.

İlgili Yazılar

 • Mama Saklama Önerileri

  Kedi ve köpek mamalarınızı sakladığınız yer, açıldıktan sonraki kalite ve tazeliği korumak açısından büyük fark yaratabilir. Hill's tarafından üretilmiş tüm kuru ve ıslak kedi - köpek mamalarının saklanmasıyla ilgili sorular ve öneriler şunlardır.
 • Evcil Hayvanlarımıza Olan Sevgimizin Arkasındaki Bilim

  Evcil hayvanlarımızla aramızdaki güçlü bağların bilimsel nedenlerini ve bilimin, insanlar ile tüylü dostlarımız arasındaki sevgiyle ilgili ne söylediğini öğrenin.
 • Hayvan Barınağı Ziyaretinde Olabilecekler

  Barınaktan evcil hayvan sahiplenmeyi düşünüyorsanız aklınızda çok fazla soru olabilir. Ziyaretinize nasıl hazırlanacağınızı düşünün.
 • Barınak Hayvanları: Bilmeniz Gerekenler

  Barınaktan bir hayvan sahiplenmeyi mi düşünüyorsunuz? Bir köpekte veya kedide nelere bakmanız gerektiğini, zaman ayırmanızın ve yaşam tarzınıza uygun olan evcil hayvanı seçmenizin neden önemli olduğunu öğrenin.

İlgili ürünler