Antioksidanlar niçin önemlidir

Published by
min read

Serbest radikal tehdidi

Hücreler, sürekli olarak 'serbest radikaller' adı verilen bileşiklerin saldırısı altındadır. Vücudun kendi metabolizmasının bir 'yan ürünü' olarak ya da çevre kirliliği gibi dış faktörler sonucunda oluşan serbest radikaller, membrana, enzimlere ve içinde bulunan DNA'ya zarar vererek hücreleri öldürebilmektedir. Serbest radikaller, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi hücreleri için özel bir risk taşımaktadır ve hatta pek çok rahatsızlığın ilerlemesine ve yaşlanmanın erken dönemde başlamasına katkıda bulundukları düşünülmektedir.

Antioksidanlar nasıl yardımcı olur

Antioksidanlar, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.

Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar

Hill's Science Plan mamaları, vitamin E ve C, beta-karoten ve selenyum gibi antioksidanların benzersiz bir bileşimini içermektedir ve bu üstün antioksidan formülün, evcil hayvanınızın sağlığını korumaya, rahatsızlık riskini azaltmaya ve bağışıklık yanıtını güçlendirmeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Yavru köpekler ve yavru kedilerin korunması

Yavru köpekler ve yavru kedilerin, serbest radikaller açısından özellikle risk altında olması nedeniyle, Hill's Science Plan Healthy Development mamaları, başlangıçtan itibaren sağlıklı bir bağışıklık sisteminin doğru şekilde oluşmasına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış antioksidanları içermektedir.

Related Articles

 • Vitaminler

  Dogs running Vitaminler, yağda ya da suda çözünmelerine bağlı olarak iki ana gruba ayrılabilmektedir. Buna ek olarak, vitaminlere benzeyen, ancak bu kategorilere tam olarak uygun olmayan bir grup vitamin benzeri madde de vardır.
 • Proteinler

  Dogs running Proteinler, tüm hücre duvarlarında yapısal bir rol oynamaları nedeniyle, sıklıkla hücrelerin 'omurgası' olarak tanımlanmaktadır. Proteinler tüm dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve onarımı için gereklidir.
 • Mineraller

  Dogs running On sekizden fazla mineral elementin memeliler için zorunlu olduğu düşünülmektedir. Tanımı gereği, hayvan beslenmesinde makrominerallerin büyük miktarda ve mikromineraller ya da iz elementlerin ise çok daha küçük miktarlarda bulunması gereklidir.
 • Mama Saklama Önerileri

  Kedi ve köpek mamalarınızı sakladığınız yer, açıldıktan sonraki kalite ve tazeliği korumak açısından büyük fark yaratabilir. Hill's tarafından üretilmiş tüm kuru ve ıslak kedi - köpek mamalarının saklanmasıyla ilgili sorular ve öneriler şunlardır.

Related Products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken yağsız kas kütlesini ve hayati önem taşıyan organların sağlığını destekler. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısı mevcuttur. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Tuna

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Chicken bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal seviyelerde DHA katkısına sahiptir.</P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food with Chicken

  Yavru kedilerde bağışıklığı ve sağlıklı büyümeyi destekleyen, lezzetli tavuk seçeneği ile tam ve dengeli beslenme