Antioksidanlar niçin önemlidir

Serbest radikal tehdidi

Hücreler, sürekli olarak 'serbest radikaller' adı verilen bileşiklerin saldırısı altındadır. Vücudun kendi metabolizmasının bir 'yan ürünü' olarak ya da çevre kirliliği gibi dış faktörler sonucunda oluşan serbest radikaller, membrana, enzimlere ve içinde bulunan DNA'ya zarar vererek hücreleri öldürebilmektedir. Serbest radikaller, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi hücreleri için özel bir risk taşımaktadır ve hatta pek çok rahatsızlığın ilerlemesine ve yaşlanmanın erken dönemde başlamasına katkıda bulundukları düşünülmektedir.

Antioksidanlar nasıl yardımcı olur

Antioksidanlar, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.

Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar

Hill's Science Plan mamaları, vitamin E ve C, beta-karoten ve selenyum gibi antioksidanların benzersiz bir bileşimini içermektedir ve bu üstün antioksidan formülün, evcil hayvanınızın sağlığını korumaya, rahatsızlık riskini azaltmaya ve bağışıklık yanıtını güçlendirmeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Yavru köpekler ve yavru kedilerin korunması

Yavru köpekler ve yavru kedilerin, serbest radikaller açısından özellikle risk altında olması nedeniyle, Hill's Science Plan Healthy Development mamaları, başlangıçtan itibaren sağlıklı bir bağışıklık sisteminin doğru şekilde oluşmasına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış antioksidanları içermektedir.

İlgili Evcil Hayvan Bakım Makaleleri

  • Proteinler | Hill's Pet

    Proteinler, tüm hücre duvarlarında yapısal bir rol oynamaları nedeniyle, sıklıkla hücrelerin 'omurgası' olarak tanımlanmaktadır. Proteinler tüm dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve onarımı için gereklidir.