Antioksidanlar niçin önemlidir

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Serbest radikal tehdidi

Hücreler, sürekli olarak 'serbest radikaller' adı verilen bileşiklerin saldırısı altındadır. Vücudun kendi metabolizmasının bir 'yan ürünü' olarak ya da çevre kirliliği gibi dış faktörler sonucunda oluşan serbest radikaller, membrana, enzimlere ve içinde bulunan DNA'ya zarar vererek hücreleri öldürebilmektedir. Serbest radikaller, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi hücreleri için özel bir risk taşımaktadır ve hatta pek çok rahatsızlığın ilerlemesine ve yaşlanmanın erken dönemde başlamasına katkıda bulundukları düşünülmektedir.

Antioksidanlar nasıl yardımcı olur

Antioksidanlar, serbest radikallerin hücrelere zarar vermesini önlemeye yardımcı olmaktadır. Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.

Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar

Hill's Science Plan mamaları, vitamin E ve C, beta-karoten ve selenyum gibi antioksidanların benzersiz bir bileşimini içermektedir ve bu üstün antioksidan formülün, evcil hayvanınızın sağlığını korumaya, rahatsızlık riskini azaltmaya ve bağışıklık yanıtını güçlendirmeye yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Yavru köpekler ve yavru kedilerin korunması

Yavru köpekler ve yavru kedilerin, serbest radikaller açısından özellikle risk altında olması nedeniyle, Hill's Science Plan Healthy Development mamaları, başlangıçtan itibaren sağlıklı bir bağışıklık sisteminin doğru şekilde oluşmasına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmış antioksidanları içermektedir.

Related Articles

 • Vitaminler

  Dogs running Vitaminler, yağda ya da suda çözünmelerine bağlı olarak iki ana gruba ayrılabilmektedir. Buna ek olarak, vitaminlere benzeyen, ancak bu kategorilere tam olarak uygun olmayan bir grup vitamin benzeri madde de vardır.
 • Mineraller

  Dogs running On sekizden fazla mineral elementin memeliler için zorunlu olduğu düşünülmektedir. Tanımı gereği, hayvan beslenmesinde makrominerallerin büyük miktarda ve mikromineraller ya da iz elementlerin ise çok daha küçük miktarlarda bulunması gereklidir.
 • Proteinler

  Dogs running Proteinler, tüm hücre duvarlarında yapısal bir rol oynamaları nedeniyle, sıklıkla hücrelerin 'omurgası' olarak tanımlanmaktadır. Proteinler tüm dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve onarımı için gereklidir.
 • İnsan Yiyeceklerinin Evcil Hayvanınızın Kilosuna Etkisi: İnsan Kalorisi Eş Değerleri

  Bu anlaşılması kolay insan eş değeri tablosuyla, masadaki artıkların evcil hayvanınızın günlük kalori alımına gerçek etkisini anlayın.

Related Products