Çocuklar ve Evcil Hayvanlar için Eğlenceli Fikirler

Published by
min read

Çocuklarınız yaz tatilinde ders çalışmaya ara vermiş olabilir, ama bu öğrenmeyi de bırakacakları anlamına gelmez. Evcil hayvanlarla oynamak, çocuklara bir kitaptan öğrenemeyecekleri önemli bir yaşam tecrübesi kazandırır. The Washington Post'a göre araştırmalar gösteriyor ki ailenin evcil hayvanıyla vakit geçirmesi, çocuklarına büyük bir empati duygusu kazandırıyor ve sorumluluk almayı öğretiyor. Diğer önemli husus ise, çocuklarınız ile kediniz veya köpeğiniz de ihtiyaç duydukları egzersizi yapmış oluyorlar.

Yaz tatili yaklaşırken işte çocuklarınızın bu yaz evcil hayvanlarıyla oynamasını sağlayacak on fikir:
Little girl sits under a tree reading a book about butterflies as dog sits nearby watching butterflies fly around them.

Aile Köpeği: Bir Çocuğun En İyi Arkadaşı

 1. Yeni bir Numara Öğretme: Yerel kütüphanenizde hayvanların eğitimine dair kitaplar vardır. Yaz boyunca köpeğinize birkaç numara öğretmesi için çocuğunuza böyle bir kitap edinin. Bu sadece köpeğinizin yeni bir numara öğrenmesine yardımcı olmakla kalmayacak, çocuğunuz da yeni bir beceriye sahip olacak ve ayrıca sabırlı olmayı öğrenecektir.
 2. Saklambaç Oynama: Çocuğunuz dışarıda saklanırken köpeğinizi içeride tutun. Ardından köpeğinizi bırakın ve koklayarak en iyi arkadaşını bulmasını bekleyin!
 3. Arka Bahçe Engel Parkuru: Karton kutular, oyun tünelleri, hulahop ve deniz makarnasının tümü uyarlanarak çocuğunuzun ve köpeğinizin birlikte üstesinden geleceği bir arka bahçe engel parkuruna dönüştürülebilir.
 4. Fıskiye Oyunu: Köpekler ve çocuklar fıskiyelerin içinden koşarken muhtemelen çok eğleneceklerdir. Her ne kadar fıskiyeler bazı köpeklerin pek umurunda olmasa da çocuklarınız fıskiyelerin içinden koşarken onları kovalamaya bayılacaklardır.
 5. Okuma Alıştırması: Küçük çocuğunuz okumayı yeni öğreniyorsa sabırlı, yargılamayan, dört bacaklı bir dinleyiciden daha iyi bir seyircisi olabilir mi? Okuma becerilerinde alıştırma yapmaları için onlara stressiz, günlük masal anlatma zamanları ayarlayın.

Kedi ve Çocuklar İçin Oyun Zamanı

 1. Bir Kedi Kalesi İnşa Edin: Yaratıcı bir kedi kalesi inşa etmek için karton kutular toplayın: Delikler açın, bunları birbirine bantlayın, kartonu boyayın. Tüm bunlar, bir yaz gününü birlikte geçirmenin harika bir yoludur. Belki biraz ödül maması veya en sevdiği oyuncakların yardımıyla labirentte yolunu bulmasını izleyin. Kutular yeterince büyükse çocuğunuz ve kediniz, karanlık bir vahada kendilerini hayal güçlerine bırakabilir. Güvende olmalarını sağlamak ve kalenin kedinizin üzerine düşüp onları korkutmaması için onlara yardımcı olun.
 2. Kedinize Getir Oyununu Öğretme: Kediler bir şeyler avlamaya bayılır, mesela buruşturulmuş kağıt veya plastik şişe kapakları. Çocuklarınız yere oturup kedinizin en sevdiği şeyi atarak ve neler olacağını bekleyip görerek kedilere getir oyununu öğretebilir. Bazı kediler bu konsepti anlamayabilir ve gidip kendi başlarına oyuncakla oynayabilir. Ama zamanla tekrar etme, kedinizin oyunu anlamasına yardımcı olabilir. Oyuncağı çocuğunuza geri getirip oyuncak her atıldığında onun "canlandığını" öğrenecektir.
 3. Işık Yakalama: Kediler ışıkların peşinden koşmaya bayılır. Çocuğunuza bir ayna verin ve bir güneş ışını bulun. Işığı yere yansıtıp kedinizin eğlenceli bir çılgınlıkla ışığı kovalamasını izlemek, kesin kahkahalara neden olacaktır. Işıkları kapatın ve çocuğunuza bir el feneri verip kedinizin ışığı yakalamaya çalışmasını izleyin. Sadece çocuğunuza ışığı asla kedinin gözlerine tutmaması gerektiğini hatırlatın. Oyun bittiğinde kedinizi ödüllendirmeyi de ihmal etmeyin, böylece ışığı bir türlü yakalayamayınca sinirleri bozulmaz.
 4. Kedi Arabası: Uzaktan kumandalı bir araca bir parça ipi sıkı bir şekilde bağlayın ve karşı koyamayacağı bir hedef olarak kedinize doğru gönderin. Burada da kedinizin güvenliği için aracın çok hızlı olmadığından ve çocuğunuzun aracı asla kediye doğru sürmediğinden emin olun.
 5. Toz Fırçasını Yakalama: Ev işlerini kedi eğlencesiyle birleştirin. Temizlik zamanıyla oyun zamanını birleştirmek için çocuğunuzun tek ihtiyacı olan bir toz fırçası ve enerjik bir kedidir. Bu oyunu biraz daha yakından denetlemeniz gerekebilir - hem çocuğunuzun hem de kedinizin devirip kırabileceği süs eşyalarının olduğu bir rafın tozunu almasını istemezsiniz.

Bol miktarda enerjileri ve birlikte geçirecek vakitleri olduğundan yaz ayları, çocukların evcil hayvanlarıyla bağ kurması için harika bir zamandır. Hava genellikle çocukların ve köpeklerin açık hava etkinliklerine izin verecek kadar iyidir ve okul sonrası evde olmak, kedileri günlük monotonluklarından kurtarır. Biraz yaratıcılık ve dikkatle evcil hayvanlarınız ve çocuklarınız bu yaz harika zaman geçirebilirler.

Related Articles

 • Proteinler

  Dogs running Proteinler, tüm hücre duvarlarında yapısal bir rol oynamaları nedeniyle, sıklıkla hücrelerin 'omurgası' olarak tanımlanmaktadır. Proteinler tüm dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve onarımı için gereklidir.
 • Mineraller

  Dogs running On sekizden fazla mineral elementin memeliler için zorunlu olduğu düşünülmektedir. Tanımı gereği, hayvan beslenmesinde makrominerallerin büyük miktarda ve mikromineraller ya da iz elementlerin ise çok daha küçük miktarlarda bulunması gereklidir.
 • Antioksidanlar niçin önemlidir

  Dogs running Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.
 • Vitaminler

  Dogs running Vitaminler, yağda ya da suda çözünmelerine bağlı olarak iki ana gruba ayrılabilmektedir. Buna ek olarak, vitaminlere benzeyen, ancak bu kategorilere tam olarak uygun olmayan bir grup vitamin benzeri madde de vardır.

Related products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken yağsız kas kütlesini ve hayati önem taşıyan organların sağlığını destekler. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısı mevcuttur. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Tuna

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Chicken bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal seviyelerde DHA katkısına sahiptir.</P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food with Chicken

  Yavru kedilerde bağışıklığı ve sağlıklı büyümeyi destekleyen, lezzetli tavuk seçeneği ile tam ve dengeli beslenme