Kedinizi Yeni Evcil Hayvan Mamasına Geçirmenin 3 Adımı

Kedinizin, diyetetik mama ya da yaşına daha uygun olan yeni bir mamaya geçmesi gereken bir dönem olacaktır. Kediler, midelerinin bozulmasını önlemek için yeni kedi mamasına aşamalı olarak geçmelidir. Bu üç ipucu bu sürecin başarılı olmasına yardımcı olacaktır.

1

Her porsiyon için doğru miktarı belirleyin

önerilen beslenme tablosu vurgulanmış hills mama paketi

Kedinizi fazla beslemediğinizden ve porsiyonlarının kilolarına ve sağlık ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olun. Başlangıç olarak kedinizin mama paketinin arkasındaki besleme kılavuzunu kontrol edin ancak en iyi öneriyi veteriner hekiminiz verecektir.

2

Bu 7 günlük geçiş programını izleyin

Bir hafta boyunca kedinizin mevcut mamasını aşamalı olarak azaltırken yeni kedi mamasının miktarını artırın. Mamalar, karışık şekilde aynı kasede veya yan yana ayrı kaselerde verilebilir. Çok seçici kedilerde bu geçiş, 10 gün veya biraz daha uzun sürebilir.

evcil hayvan maması geçiş günü 1-2
GÜN 1-2
evcil hayvan maması geçiş günü 3-4
GÜN 3-4
evcil hayvan maması geçiş günü 5-6
GÜN 5-6
evcil hayvan maması geçiş günü 7
GÜN 7
3

Gerekirse biraz yaş mama ekleyin

yanda yaş hill's mama kasesiyle kaseden mama yiyen kedi

Kediler, değişiklik konusunda, özellikle yeni mamalarda temkinli olabilir. Az miktarda konserve mama, kedilerin yeni mama denemesi konusunda oldukça yardımcı olabilir. Yaş mama eklerseniz kediyi fazla beslememek için yaş mamanın kalorilerini de hesaba katın ve doğru miktar konusunda veteriner hekiminize danıştığınızdan emin olun.

İnceleyen: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ve Dr. Becky Mullis, DVM, DACVIM (Beslenme)