Köpeğinizin Mamasını Başarıyla Değiştirmenin 3 Adımı

Köpeğinizin diyetetik mamaya ihtiyacı olması ya da yaşamında yeni bir aşamaya geçiyor olması gibi farklı bir köpek mamasına geçiş yapmasının birçok nedeni olabilir. Değişiklik yapma zamanı geldiğinde bunu, mide sıkıntısına yol açmadan yapmak istersiniz. Yardımcı olabilecek üç ipucunu burada bulabilirsiniz.

1

Doğru miktarı belirleyin

önerilen beslenme tablosu vurgulanmış hills mama paketi

Köpeğinizi fazla beslemek hiçbir zaman iyi değildir, bu yüzden kilo ve sağlık ihtiyaçlarına uygun miktarda mama verdiğinizden emin olun. En iyi bilgi ve tavsiye kaynağı veteriner hekiminizdir ancak genel bir fikir edinmek için köpeğinizin mama paketinin arkasındaki besleme rehberine de göz atabilirsiniz.

2

Bu 7 günlük geçiş programını izleyin

Porsiyonlarınız doğru olduğunda köpeğinizin mevcut (eski) mamasının miktarını aşamalı olarak azaltırken yeni köpek mamasını artırın. Mamalar, karışık şekilde aynı kasede veya yan yana ayrı kaselerde verilebilir. Sabırlı olun. Köpeğinizin biraz daha zamana ihtiyacı var gibi görünüyorsa programa bir veya iki gün daha ekleyin.

evcil hayvan maması geçiş günü 1-2
GÜN 1-2
evcil hayvan maması geçiş günü 3-4
GÜN 3-4
evcil hayvan maması geçiş günü 5-6
GÜN 5-6
evcil hayvan maması geçiş günü 7
GÜN 7
3

Gerekirse üstüne konserve mama ekleyin

yanda yaş hill's mama kasesiyle kaseden mama yiyen köpek

Bazı köpekler diğerlerinden daha inatçıdır, bu yüzden gerekli olmasa da biraz yaş mama eklemek fark yaratabilir. Köpeğinizin günlük kalori gereksinimlerini alması için doğru miktarlar konusunda veteriner hekiminize danışmayı ihmal etmeyin.

İnceleyen: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ve Dr. Becky Mullis, DVM, DACVIM (Beslenme)