Kedinizin Kuyruğuyla Anlattığı Hikayeler

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Kediniz kafasının içinde olup bitenleri size kuyruğuyla anlatır. Kuyruk, iyi bir ruh hali göstergesidir. Kedinizin davranışını gözlemlemek için biraz zaman ayırın ve kuyruğuyla anlattığı hikayeleri hissetmeye başlayın.

Konum: yukarıda. Kediniz kendi bölgesinde hareket ederken kuyruğunu havada yukarıda tutuyorsa bu, güvenini ve memnuniyetini ifade eder. Yukarı doğru dimdik şekildeki bir kuyruk, mutluluğu ve arkadaş canlısı bir tavrı ifade eder. Ve dik bir kuyruğun ucuna dikkat edin. Sağa sola yapılan minik bir hareket özellikle mutlu bir anı anlatır.

Konum: bir soru işareti gibi kıvrılmış. Kuyruğunda bir kıvrılma olduğunu fark ederseniz, kedinizle oynamak için günlük işinizden bir miktar mola vermeniz iyi olabilir. Bu kuyruk pozisyonu genellikle eğlenceli bir ruh halini yansıtır ve bu eğlenceyi sizinle paylaşmaya hazır olduğunu gösterir.

Konum: aşağıda. Çok dikkatli olun. Dümdüz bir kuyruk her an saldırabileceğinin sinyalini verebilir. Aşağıya inmiş bir kuyruk çok ciddi bir durumun ifadesidir. Bununla birlikte, İran kedileri gibi bazı cinslerin kuyruklarını belirli bir sebep olmadan aşağıda tutma eğiliminde olduklarını unutmayın.

Konum: bacaklarının arasına sıkışmış. Vücudun altında kıvrılmış bir kuyruk korku veya boyun eğme işaretidir. Bir şey kedinizi sinirlendiriyor demektir.

Konum: kabarmış. Boru fırçası görünümlü bir kuyruk, tehlikeyi önlemek için olduğundan daha büyük görünmeye çalışan, ciddi şekilde tedirgin ve korkmuş bir kediyi yansıtır.

Konum: sağa sola sertçe sallanan kuyruk. Sağa sola hızla sallanan bir kuyruk, hem korku hem de saldırganlığı gösterir. Bunu bir uzak durma uyarısı olarak değerlendirin.

Konum: yavaşça sallanan kuyruk. Sağa sola yavaşça sallanan kuyruk, kedinizin bir nesneye odaklandığı anlamına gelir. Bu kuyruk pozisyonunu, kediniz bir oyuncağa ya da mama kabının dışına düşmüş bir kedi maması tanesine atlamadan hemen önce görebilirsiniz.

Konum: başka bir kedinin vücuduna sarılı. Başka bir kedinin vücuduna sarılmış bir kuyruk, kolunuzu başka birinin omzuna koymak gibidir. Arkadaşlığı ifade eder.

Related Articles

 • Fare yakalayan kediler

  Kediler fare yakalamayı sever. Ve doğal avcılar olarak, bu işi son derece iyi yaparlar.
 • Kızgınlık dönemindeki kediler

  Kızgınlık dönemindeki kediler için özel bakım ve dikkat gereklidir. Kediniz zaten kızgınlık dönemindeyse, onun çıkardığı ulumaya benzer sesleri ve sürekli dikkat taleplerini unutamayacaksınız.
 • Yavru Kedi Psikolojisi: Kedinizin Ne Düşündüğünü Anlama

  Yavru kedinize mümkün olan en iyi bakımı sağlamak için onu anlamak önemlidir. Yavru kedinizin ne düşündüğü ve yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Kediler niçin miyavlar?

  Küçük bir çocuk bile, bir kedinin çıkardığı sesi bilir ve taklit eder. Bu ayırt edici 'miyav', basit bir kedi sesi değildir.

Related products

 • Hill's VET ESSENTIALS Multi-Benefit + Weight Olgun Yetişkin Kedi Maması

  Kısırlaştırılmış kediler 3 kat daha fazla kilo almaya ve üriner sistem rahatsızlıklarına yakalanmaya meyillidir.  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span>VetEssensials NeuteredCat<sup>TM</sup> Lower Fat Mature Adult 7+ Chicken kısırlaştırılmış kedilerin ihtiyaçlarına özel formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan katkısına ve eşsiz kilo kontrolü formülüne sahiptir. <br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Hill's VET ESSENTIALS Neutered Genç Yetişkin Kedi Maması

  <P>Kısırlaştırılmış kedilerde, kısırlaştırılmamış kedilere oranla 3 kat daha fazla obezite ve üriner sistem problemi gözlenir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan katkısına ve "Kilo Kontrolü Formülü" ne sahiptir. Kilo Kontrolü Formülü (weight management formula), yağ yakımına ve kas oluşumuna yardımcı olur.  </P> <UL> <LI> Üriner sistem sağlığını destekleyen kontrollü mineral seviyeleri</LI> <LI> Vücuttan yüksek düzeyde besin maddesi emilimini sağlayan, yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler</LI> <LI> Yüksek kaliteye sahip içerikler sayesinde üstün lezzet - % 100 Memnuniyet Garantisi </LI></UL>
  Buy Now »
 • Hill's VET ESSENTIALS Multi-Benefit Yavru Kedi Maması

  5 temel sağlık faydası içeren gelişmiş beslenme
  Buy Now »
 • Hill's VET ESSENTIALS Multi-Benefit Yetişkin Kedi Maması

  5 temel sağlık faydası içeren gelişmiş beslenme
  Buy Now »