Kedi Davranışları ve Görünümleri

Aşağıdaki makaleleri okuyarak kedi kişilik türleri hakkında bilgi edinin. 

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

Kediniz Size Ne Söylüyor?

Kediler konuşabilselerdi, sahipleri onlara bir sürü soru sorabilirdi. Örneğin şunlar gibi: Aç mısın? Kağıt torbalara saklanmayı neden seviyorsun? Ve bir tırmalama tahtası olarak kanepeyi kullanmak zorunda mısın? Kuşkusuz kediler gizem dolu yaratıklardır, ancak ne düşündüklerini ve neden o şekilde davrandıklarını anlamaya çalışmak denemeye değer. Vücut duruşları, yüz ifadeleri ve çıkardıkları sesler gibi çeşitli sinyallere dikkat ederek "kedi dilini" nasıl konuşacağınızı öğrenebilirsiniz. Bu sadece kedinizle sizi yakınlaştırmakla kalmaz, aynı zamanda onu kötü davranışlarından da kurtarır. 

KEDİ PSİKOLOJİSİ VE DAVRANIŞI 

Kediniz ne tür bir kişiliğe sahip olursa olsun, onun güçlü bir karakter olduğu konusunda bahse gireriz. Hiperaktif, sakin, oyuncu gibi özelliklerin her biri gizemlerle dolu ayrı bir kişiliği barındırır. Her bir kedi sahibi, tüylü dostlarının biraz garip ancak komik şeyler yaptığını kabul eder. Kediler lavabonun içinde saklanabilir ve siz uyurken kafanıza masaj yapabilir ya da bir parça kedi maması üzerine atlayabilirler. Davranışlarını komik ve eğlenceli buluyor olsanız da, o aslında sadece kedi içgüdülerinizi takip ediyor. Fakat kedi davranış problemleriyle uğraşıyorsanız, muhtemelen sadece size bir şey söylemeye çalıştığını aklınızda bulundurun. Sizinle hangi konuda iletişim kurmaya çalıştığını çözmenin yolu çıkardığı sesleri dinlemektir. İster miyavlasın veya mırlasın, tıslama, kabarma ya da cıvıl cıvıl sesler çıkarma olsun, her sesli işaret onun düşünce süreciyle ilgili ufak bakış açısı sunar. 

KEDİ BEDEN DİLİ

Kediler, neredeyse sadece kendi ihtiyaç ve duygularını ifade etmek için vücut dili kullanır. İster "benimle oyna" ya da "benimle uğraşma" demek istesin, kuyruklar ruh durumunun iyi birer göstergesidir. Mesela örnek olarak, bir soru işareti şeklinde kıvrılmış kuyruk, sizin dikkatinizi çekmek istediği anlamına gelir. Dümdüz bir kuyruk her an saldırabileceğinin sinyalini verebilir. Benzer şekilde, suratını bacağınıza sürtmesi ya da sırt üstü dönmek gibi diğer eylemler onun keyfinin yerinde olduğu ve size güvendiği anlamına gelir. Aynı zamanda kulaklarını başına doğru düzleştirdiğinde çok kızdığını söylüyor olabilir. Dik duruyor ve eğiliyorsa, rahat ve mutlu demektir.