Kediler karanlıkta görebilir mi?

Published by
min read

Kedilerle ilgili şehir efsaneleri

Şimdi bir kedi yavrusuna sahip olduğunuza göre, yıllar boyu kediler hakkında duyduğunuz onca şey sizi aniden daha fazla ilgilendirmeye başlamış olabilir. Hayatınız boyunca duyduğunuz şehir efsaneleri ve kocakarı hikayelerinin doğru olup olmadığını kestirmek oldukça güç. Bu liste gerçekle kurguyu ayırmanıza yardımcı olacaktır.

Kediler daima dört ayak üzerine mi düşer?

Maalesef, bu sorunun cevabı kocaman bir 'hayır'. Kediler oldukça çeviktir ve içgüdüsel olarak önce ayakları üzerine düşme eğilimindedir, ancak her yıl çok sayıda kedi yüksekten düşerek yaralanır, hatta hayatını kaybeder. Pencerelere ve balkonlara koruyucu tel takarak yavru kedinizi güvende tutun. Ve kesinlikle bu iddiayı test etmeyi denemeyin!

Kediler için süt dolu bir tabaktan daha iyi bir mama yoktur

İşte bir şehir efsanesi daha. Yavru kediniz iyi besleniyorsa ve ona komple bir mama veriyorsanız, içmesi gereken tek şey sudur. Aslında, kediler sütü sevse de çok fazla süt onun için pek de iyi değildir. Birçok kedi için inek sütündeki laktozu sindirmek zordur ve bu, ishale neden olabilir.

Bir kedinin patisine biraz yağ sürmek kaybolduğunda eve dönüş yolunu bulmasına yardımcı olur

Evinizdeki mobilyaların her yerinde yağlı pati izleri görmek sizi rahatsız etmeyecekse yavru kedinizin patilerine tereyağı sürmenizde bir mahsur yok. Ancak, gerçekten eve dönüş yolunu bulmasını istiyorsanız ona bir mikroçip takın. Bu şekilde her kaybolduğunda ve yerel veteriner kliniğine veya barınağa teslim edildiğinde sizi bulmak için bilgilerini oradan kontrol edebilirler. Böylece onu eve güvenli ve sağlam şekilde geri getirebilirler.

Kediler karanlıkta görebiliyor

Yavru kediniz zifiri karanlıkta hiç bir şey göremez. Bu şehir efsanesi muhtemelen kedilerin çok az ışıkta görebiliyor olmasından ötürü ortaya çıktı. Bunu yapabilmelerinin nedeniyse göz bebeklerinin tüm mevcut ışıklardan en iyi şekilde yararlanmak için büyümesi.

Hamile kadınlar kedilerle her türlü temastan kaçınmalıdır

Bazı kediler, insanlara genellikle kedi tuvaletleri veya bahçedeki kedi dışkısı yoluyla bulaşan ve doğmamış bebeklerde ciddi sorunlara neden olan toksoplazmoz adlı bir hastalık bulaştırabilir. Bununla birlikte, hamile kadınlar kedilerle temastan kaçınmak zorunda değildir ve sadece birkaç mantıklı önlem almaları yeterli olur. Eğer bir bebek bekliyorsanız yavru kedinizin tuvaletini siz değil de ailenin bir başka üyesi temizlesin. Bunu siz yapmak zorundaysanız lastik eldiven kullanın ve sonrasında ellerinizi iyice yıkayın. 

Related Articles

 • Kedimin Derisi Kuru Mu? İpucu ve Tavsiyeler

  Kedilerde aşırı kuru derinin belirtilerini nasıl tespit edeceğinizi, deri tahrişine neyin neden olabileceğini ve kedinizin derisindeki kabuklanmayı hafifletmeye nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenin.
 • Kedi Anksiyetesi: Stresli Kedinizi Anlamak

  Kediler de anksiyete yaşar! Kedilerde anksiyete belirtilerini, bunun genel sağlıklarına etkilerini ve endişesini rahatlatmaya yardımcı olmak için neler yapabileceğinizi öğrenin
 • Kediler neden kum kabını kullanmak istemez

  Kedinizin tuvalet alışkanlıklarında değişiklik varsa ve kum kabını kullanmak istemiyorsa, bunun muhtemelen açık bir nedeni vardır. Hatta artık evdeki başka yerlere gitmeye başlamış da olabilir.
 • Kedilerde gebelik

  154502253 Kedinizi çiftleştirmeyi planlamıyorsanız, en iyi yöntem her zaman onu kısırlaştırmaktır. Kedilerde gebelik önemli bir olaydır ve kedinizin yavruları olmasına izin vermek gibi önemli bir karar almanız halinde, büyük bir maceraya atılmak üzeresiniz demektir.

Related products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Tuna

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Chicken bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal seviyelerde DHA katkısına sahiptir.</P> <P><B>
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Kitten Food with Chicken

  Yavru kedilerde bağışıklığı ve sağlıklı büyümeyi destekleyen, lezzetli tavuk seçeneği ile tam ve dengeli beslenme
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Cat Food with Chicken

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>
  Buy Now »