Kedi Sağlık Bakımı

Aşağıdaki bilgi dolu makaleleri okuyarak kedi dostunuzun sağlığı hakkında bilgi edinin. 

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

İpuçları ve Öneriler 

Eve yeni bir dört ayaklı arkadaş getirmek heyecan verici, ancak bir evcil hayvan sahibi olarak, muhtemelen kedi sağlığı ile ilgili çok sayıda sorunuz vardır. Kediler sözlü olarak nasıl hissettiklerini anlatabilselerdi çok yararlı olurdu. Endişelenmeyin, kedi sağlığı ile ilgili bu ince ipuçlarını anlamanıza yardımcı olacak pratik önerilerle dolu bir kütüphanemiz var. Aşağıda yer alan kedi sağlığı ve bakım tavsiyelerimize göz atmaya başlayın ve olabilecek en iyi evcil hayvan sahibi olma yolunda adım atın.  

HASTALIK NEDENLERİ 

Kediniz farklı davranıyorsa ve siz onun sağlığı için endişeleniyorsanız veterinerinizle konuşmak en iyisidir. Burada, kedilerde görülen çeşitli sağlık sorunları ve bunların nedenleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Genetik yapı, ırk, yaş, yaşam tarzı, zihinsel durum, davranış veya çevre koşullarına bakılmaksızın, kedinizde bir değişiklik olduğunu fark ettiğinizde aklınızda tutmanız gereken birçok ortak neden vardır. Bu ortak nedenleri öğrenmeye başlayın, böylece ona her zaman doğru bir şekilde bakmaya hazır olun. 

Belirti ve Semptomlar 

Sağlık sorunları çeşitli şekillerde kendini gösterir. Bazıları son derece barizdir ve artan sıklıkta idrara çıkma, stres ve aşırı tüy yalama gibi belirgin belirtilere sahiptir. Ancak diğer kedi sağlığı semptomlarının fark edilmesi kolay değildir. Kişiliğini ve bazı durumlarda nasıl tepki vereceğini öğrenin. Ruh hali ya da davranışlarındaki değişiklikler, bir sağlık sorununun belirmekte olduğunu gösterebilir. 

ÖNLEYİCİ TEDAVİLER 

Kedinizin hasta ya da yaralanmasına engel olmaya dönük doğru beslenme, tüy tarama ve egzersizden parazit önleme ve veteriner kontrollerine kadar birden fazla koruyucu önlem vardır. Önerilen aşılar, tüy tarama ipuçları, pire ve kene ilaçları gibi konularla ilgili makaleleri okuyarak yavru kedinizin sağlıklı büyümesi için bilmeniz gerekenler hakkında bilgi edinin.