Kedim maması konusunda iştahsız

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Kediniz yediği mama konusunda müşkülpesentse endişelenmeyin; çünkü kediler son derce titiz olmalarıyla ünlüdür. Gerçekten de bu, genellikle doğuştan gelen değil öğrenilen bir davranıştır.

Kedinizin beslenmesinde çeşitlilik istediğini ya da çeşitliliğe gereksinimi olduğunu düşünebilirsiniz; ancak aslında, besleyici bir mama olması koşuluyla, tüm yaşamı boyunca her gün sevinçle aynı mamayı yiyecektir.

Yavaş yavaş

Mama konusunda kedinizin mızmız gibi görünmesi, yalnızca kedinizin mama yemek için ayırdığı zaman olabilir. Kedilerin çoğu, yavaş ve azar azar yemeyi, arada sırada bir lokma mama almayı tercih ederler. Bir kap mamanın tümünü bir çırpıda yememesinin tek nedeni mamayı sevmemesi değildir.

Kedim yeterince yemiyor

Kediniz, başka bir yerden fazladan ödül bisküvisi aldığı için mamasını yemeden geçiştiriyor olabilir. Kedinize çok fazla ödül bisküvisi veriyor ya da onu ev yemeği ile besliyorsanız, bundan vazgeçmelisiniz. Kediniz bir süre sızlanacak, ancak sonunda, kabında bulacağı tek besinin bu olduğunu anlayacaktır.

Gerek aile üyelerinden, gerekse komşulardan hiç kimsenin kediye ev yemeği vermediğinden emin olmaya çalışın. Kedinin mamasını almak için beklediği süreyi değiştirecek olan yalnızca bir kişidir.

Yavru kedinizin hangi mamayı tercih ettiğini görmek için sürekli farklı mamaları denerseniz, bu sürekli hale gelebilir. Çünkü siz ona, bunu her zaman yapacağınız izlenimini bir kere vermiş olursunuz. Ve eğer çok sayıda mama dener ve kedinizi her öğünde bir şeyler yemesi için ikna etmeye çalışırsanız, bu durumda kediniz sizi eğitmiş olur

İşte, kedinize mamasını yalnızca sizin istediğiniz zaman yiyebileceğini öğretmenin çok etkili bir yolu:

 • Kedinizin yarım saatte yemesini istediğiniz miktarda mama koyun.
 • Yemiyorsa, mamayı kaldırın.
 • Mamayı yiyinceye kadar bunu tekrarlayın.

Bundan bir ya da iki gün sonra, kediniz fazladan ödül maması için ağlayabilir. Sakın tuzağa düşmeyin. Kediniz açlıktan ölecek değil; yalnızca istediğini elde etmek için sizin ona olan zaafınızı kullanıyor. Sızlanmasına birkaç hafta katlanmak zorunda kalabilirsiniz; ancak bu uygulama, kısa süre içinde iştahsızlığına son verecektir.

Yeni bir mamaya geçiş

Kedinizin mamasını değiştirmeniz durumunda, bu işlemi 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak gerçekleştirmeniz gereklidir. Değişikliği, kullanacağınız yeni ürün tek mama oluncaya kadar, yeni mamanın oranını arttırıp, eski mamasının oranını azaltacak şekilde karıştırarak yapmalısınız.

Veteriner hekiminizi ne zaman aramalısınız

Kediniz, daha önce bu tür bir davranış göstermediği halde aniden çok mızmız olursa ya da kilo kaybettiği görülüyorsa, veteriner hekiminizle konuşmalısınız. Bazen mızmızlık gibi görünen davranışlar, diş sorunu, sindirim bozukluğu ya da tüy yumakları gibi altta yatan tıbbi bir nedenden kaynaklanabilmektedir.

Related Articles

Related Products

 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>
 • Hill's SCIENCE PLAN Hairball & Indoor Yetişkin Kedi Maması

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Chicken evde yaşayan kedilerin beslenmesi için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısına sahiptir. </P> <P><B>
 • Hill's SCIENCE PLAN Sterilised +7 Olgun Yetişkin Kedi Maması

  Kısırlaştırılmış kediler 3 kat daha fazla kilo almaya ve üriner sistem rahatsızlıklarına yakalanmaya meyillidir.  <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Sterilised Cat kısırlaştırılmış kedilerin ihtiyaçlarına özel formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan katkısına ve eşsiz kilo kontrolü formülüne sahiptir. <br><b><br></b>
 • Hill's SCIENCE PLAN Yavru Kedi Maması

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Tuna bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal seviyelerde DHA katkısına sahiptir.</P> <P><B>