Yeni bir mamaya başlama

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun


Yavru kediniz neredeyse tam bir yetişkin kedi oldu ve artık, onu düzenli olarak kullandığınız yavru kedi mamasından gereksinimlerine daha uygun olan bir yetişkin mamasına geçirmeyi düşünmeye başlamalısınız.
Cat Eating

Yavru kediniz ya da kedinizin hoşlandığı izlenimini edinseniz dahi, yeni bir mamaya her zaman kademeli olarak geçilmelidir. Bu kademeli geçiş, mama değişikliğini takiben mide bozukluğu gelişme olasılığının azaltılmasına yardımcı olacaktır.

Beslenme değişiklikleri, farklı hayvanları farklı şekilde etkiler; bu nedenle, değişikliği dikkatle yapmanız önemlidir.

Kediler genellikle alışkanlıkları olan hayvanlardır. Özellikle yalnızca tek tipte mama ile beslenmeye alışmışsa, kedinizin mama değişikliği açısından biraz yardıma ihtiyacı olabilir. Bir başka neden de, kedinizin çeşitli bir beslenmeye alışmış olması, ancak örneğin alerji, böbrek rahatsızlığı ya da kilo vermesinin gerekli olması gibi klinik bir nedenden dolayı veteriner hekimin özel bir mama vermeniz gerektiği yönünde tavsiyede bulunması olacaktır.

Mama değişikliklerini kolaylaştırmak için aşağıdaki önerilerden bazılarını denemek isteyebilirsiniz:

• Yeni mamayı kullanmaya 7 günlük bir dönem boyunca kademeli olarak başlayın.

• Bir haftanın sonunda yeni mama verdiğiniz tüm miktarı oluşturuncaya kadar, her gün yeni mamanın oranını arttırıp eski mamanın oranını azaltın.

• Konserve mama kullandığınızda, gerekiyorsa daha fazla kabul etmesi için yeni mamayı, vücut sıcaklığına kadar, daha yüksek bir sıcaklığa çıkmayacak şekilde ısıtın. Kokusunu ve ağızda bıraktığı hissi arttırabilmesi nedeniyle, kedilerin çoğu konserve mamanın hafifçe ısıtılmasını tercih edecektir.

• Dondurulmuş mama kullanımından kaçının

• Gerekirse, yumuşatmak için az miktarda sıcak su ilave ederek konserve mamanın kıvamını değiştirin; bu kıvam değişikliği, eski ve yeni mamaların karıştırılmasını kolaylaştıracaktır.

• Yeni beslenmeye ev yemeği eklemeye çalışmayın. Kedilerin çoğu, ev yemeği yemektense hiç yemeyecektir ve bu da, uzun dönemde kötü bir alışkanlığa dönüşebilir.

• Maması konusunda çok titiz ya da huysuz olan kediler için, yeni mamayı ödül bisküvisi gibi elinizden yedirmeyi deneyin. Bu uygulama, sahibi, kedi ve yeni mama arasındaki olumlu bağı güçlendirecektir.

• Her zaman bir kap temiz taze suyu hazır bulundurun.

• Yeni bir mamaya başlamaya çalışılırken, kedi aç bırakılmamalıdır.

• Kedinizin mamasını değiştirmek için gerçek bir mücadele veriyorsanız, davranışlar konusunda size yardımcı olacak daha fazla ipucu verip veremeyeceklerini anlamak için veteriner hekiminiz ya da hemşirenizle konuşun.

Tıbbi bir rahatsızlığın tedavisine yardımcı olmak için kedinizin mamasında değişiklik yapılması gerekiyorsa, veteriner hekiminizin tavsiyelerine uyulması önemlidir. Rahatsızlık iştahı etkileyebilir; bu nedenle, kediniz için özel bir beslenme tavsiyesi olup olmadığını anlamak için veteriner hekiminizle konuşun.

Related Articles

 • Bir kedinin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır? | Hill's Pet

  Kediniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir.Kedilerin beslenme gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır.
 • Yetişkin Kedinizi Nasıl ve Ne Zaman Beslemelisiniz?

  Cat eating stew Yetişkin kedinize uygun aralıklarla doğru miktarda mama vermeniz önemlidir ancak bu, ustalık isteyen bir iş olabilmektedir - beslenme gereksinimleri kediler arasında büyük oranda değişiklik göstermektedir.
 • Yavru Kedi Mamaları - Hill's Pet

  Yavru kedinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz? Yavru köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - yavru kedilerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kedilerin balıkla beslenmesi

  154502253 Anneniz, balığın sizin için yararlı olduğunu muhtemelen sayısız kez söylemiştir. Peki kedilerin balıkla beslenmesi iyi bir fikir mi? Yakın tarihte yapılan araştırmaların sonuçları, muhtemelen böyle olduğunu düşündürüyor.

Related Products

 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Pouch

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler