Kediler ve akan su

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Bazı kediler suları konusunda son derece titizdir. Ona her gün taze su verirsiniz, ancak siz musluğu açar açmaz, su içmek için koşarak gelirler. Peki akan suyu kediler için cazip hale getiren nedir?

Kediniz belki bir kaptan su içecektir, ancak patisiyle su sıçratmakta ısrar etmektedir. Belki de, kabının içindeki suyu yere dökerek yerden su içebilir. Kediniz, klozet üzerinde tehlikeli bir şekilde dengede durabiliyorsa, o halde bir kaptan su da içebilir. Ve evin dışında yaşayan bir kediniz varsa, onun için bıraktığınız taze su yerine kirli yağmur suyunu içmeyi bile tercih edebilir.

Bu tuhaf davranışın nedeni nedir?

Hiç kimse, kedilerin içme suları konusunda niçin bu kadar titiz olduklarından tam olarak emin değildir. Durgun suyu içgüdüsel olarak sevmemeleri mümkündür. Yabanıl ortamda, bir kedi çoğunlukla yalnızca akmakta olan suyu içecek ve bu da, onun hastalıktan korunmasına yardımcı olacaktır. Alternatif olarak kediniz, musluk ya da yağmur suyundan geldiğinde, suyun daha soğuk olma eğilimi gösterdiğini öğrenmiş olabilir.

Aynı zamanda suyun kediniz için yalnızca bir oyuncak olması da mümkündür. Su kabını ters çevirmek ya da bir musluktan düşen damlaları yakalamaya çalışmak kediniz için harika bir oyun oluşturabilir ve bunun yanı sıra, su ihtiyacını karşılayarak ek bir yarar sağlayabilir.

Özellikle konserve mamalarla ya da içeriğinde bol miktarda su bulunan poşet halinde ambalajlı mamalarla beslenmeleri halinde, kedilerin fazla su içimeye ihtiyacı yoktur. Ancak kedinizin her zaman taze içme suyu olmasını sağlamanız yine de önemlidir.

Bir kaptan su içmek

Kedinizi kabından su içmeye teşvik etmenizi sağlayabilecek birkaç şey vardır.

Su kabını mamasının yanında olmayan başka bir yere götürmeyi deneyin. Kediniz, maması ve suyunun birbirinin yanında olması konusunda titizlik gösteriyor olabilir.

Kedinizin suyunun sıcaklığından hoşlanmadığını düşünüyorsanız, kabına birkaç küp buz atmayı deneyebilirsiniz.

Kabını tamamen değiştirmeyi denemek isteyebilirsiniz. Farklı kap tipleri, suya farklı lezzetler verecektir. Kedinizin plastik bir kabı varsa, metal, seramik ve hatta cam bir kap deneyin. Kediniz kabını deviriyorsa, tabanı lastik olan daha geniş bir kap bulmaya çalışın. Böyle bir kap, kendini bu işe en fazla adamış olan kedileri dahi engelleyecektir.

Ayrıca, suyun bir döngü halinde sürekli olarak aktığı ya da kedinizin yaklaşmasıyla aktive olan kedi çeşmeleri de vardır. Bu çeşmelerin çalışması için elektrik gereklidir; dolayısıyla bunun için priz çıkışına yakın bir yer bulmanız gerekecektir.

Kedinizin su içmesi için bazen musluğu damlar halde bırakabilirsiniz. Yeterince susamış olması halinde, kediniz herhangi bir kaynaktan su içebilir; ancak bazen ödül olarak ona musluktan su içirmeyi tercih edebilirsiniz.

Related Articles

 • Bir kedinin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır? | Hill's Pet

  Kediniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir.Kedilerin beslenme gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır.
 • Yetişkin Kedinizi Nasıl ve Ne Zaman Beslemelisiniz?

  Cat eating stew Yetişkin kedinize uygun aralıklarla doğru miktarda mama vermeniz önemlidir ancak bu, ustalık isteyen bir iş olabilmektedir - beslenme gereksinimleri kediler arasında büyük oranda değişiklik göstermektedir.
 • Yavru Kedi Mamaları - Hill's Pet

  Yavru kedinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz? Yavru köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - yavru kedilerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kedilerin balıkla beslenmesi

  154502253 Anneniz, balığın sizin için yararlı olduğunu muhtemelen sayısız kez söylemiştir. Peki kedilerin balıkla beslenmesi iyi bir fikir mi? Yakın tarihte yapılan araştırmaların sonuçları, muhtemelen böyle olduğunu düşündürüyor.

Related Products

 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Pouch

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler