Kedinizle Oynayabileceğiniz Basit Oyunlar: Tamamen Ücretsiz 7 Oyun

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Kedinizle oyun oynamak onun sağlığı için çok önemlidir. Etrafta uyaranların olduğu bir ortamda bulunmak onu hem zihinsel hem de fiziksel olarak aktif tutar.

Kedi oyuncağı satın almak zorunda değilsiniz. Aslında, her türlü nesne tüylü dostunuz için ucuz ve uygun bir oyuncak haline dönüşebilir. Karton kutularla, eski gazetelerle ve hatta buz küpleriyle bile eğlenebilir.

Yine de gerçek eğlence ancak birlikte oynarsanız mümkün olur! Hayal gücünüzü ve evinizde bulunan bazı nesneleri kullanarak, ekstra bir harcama yapmanıza gerek kalmadan, sizin ve kedinizin birlikte oynayabileceği oyunlar icat edin!

Kedinizle oynayabileceğiniz harika yedi oyun fikri:

1. Battaniyenin Altında Ne Var

Kedilerin en sevdiği şey “kovalamaca.” Elinizi bir battaniyenin altında sağa sola hareket ettirerek ona kovalayabileceği bir şeyler verin. Oyuna dahil olma konusunda hiç vakit kaybetmeyecektir. Eğer tırnakları uzunsa, parmaklarınızı çizilmelere karşı korumak için ince bir battaniye yeterli olmayabilir. Gerekirse, parmaklarınızı bu sevimli canavardan korumak için bir pelüş hayvan veya benzeri bir nesne kullanabilirsiniz.

2. Buruşturulmuş Kağıt Parçalarını Atmak

Gereksiz kağıt parçalarını hemen geri dönüşüme atmayın. Buruşturup kedinizin önüne atın. Muhtemelen üzerinde zıplayacak, kovalayacak ve uzağa fırlatacaktır. Eğer onu gidip almaya ve yeniden atmanız için size geri getirmeye başlarsa şaşırmayın.Calico cat with intense yellow eyes peering out of a brown paper bag.

3. Kedinizin Gazetenizi Okumasına Müsaade Edin

Battaniyede olduğu gibi, bir nesneyi (bir kaşık, kalem veya çubuk) gazetenin altında oynatabilirsiniz. Onu yakalamak için oraya buraya koşturacaktır. Ya da gazetenin altına saklanmasına izin verin ve siz yürüdükçe bir kurdeleyi veya ipi sürükleyin. Saldırı başlasın!

4. Onu Paketleyin

Kedinizi günlerce eğlendirmek için buruşuk bir kese kağıdı kadar harika bir fırsat yoktur. Kediniz kese kağıdının içinde iken kese kağıdının yan tarafını dışarıdan tırmalayarak siz de oyuna katılın. Gördüğü her gölgenin veya duyduğu her sesin peşinden gidecektir. Kese kağıdının her iki arka uç kısmına delikler açmak, kedinizin sırt üstü yuvarlanması durumunda içerisinde sıkışarak havasız kalma ihtimalini ortadan kaldırmak için her zaman iyi bir fikirdir.

5. Eğlence Ruloları

Bu biraz vakit ayırıp, efor sarf etmeniz gereken bir oyun, ancak bunu kolaylıkla başarabilirsiniz! Kapağı kesilmiş bir ayakkabı kutusu veya boş peçete kutusu gibi küçük bir kutu alın. Kutuya dikey olarak duracak şekilde tuvalet kağıdı ruloları (boş) koyunuz. Kutuyu doldurmak için yaklaşık bir düzine ruloya ihtiyacınız olacak. (Ruloları birbirine yapıştırmak için sıcak tutkal tabancası kullanın, aksi halde rulolar evin her yerine dağılıp, kaybolabilir. Eğer bu kısmı yaptıysanız, diğer kısma geçebilirsiniz. Bu aşama tamamen sizin tercihinize kalmış kısım: Kutunun karşı kenarına küçük delikler açabilir, kedinizin yakalamaya çalışması için farklı deliklerden çıkan bir oyuncak yapıştırabilirsiniz (köstebek vurmaca oyunu gibi) veya rulolara ödül mamaları koyduktan sonra küçük kağıt veya bez parçalarını buruşturarak delikleri kapatabilir ve kedinizin onları dışarı çıkarmasını izleyebilirsiniz.

6. Buz Küpleriyle Eğlence

Kedinizle buz hokeyi oynamak ilginç olabilir. Bir fayansa veya muşamba zemine oturun ve bir buz küpünü yavru kedinizle karşılıklı olarak birbirinize atın. İlk golü atan kazanır!

7. Kendi Kedi Evini Kendin Yap

Saatlerce sürecek eğlence için kedinize sadece boş bir kutu vermeniz yeterli olabilir. Kullanılmayan bir karton kutuyu alın ve her iki tarafına da kedinizin geçebileceği boyutta delikler açın. Daha büyük bir kedi evi yapabilecekken, neden sadece tek bir kutu olsun ki? Birkaç kutuyu üst üste koyun ve en üstüne de bir battaniye örterek kediniz için bir kale oluşturun.

Artık eğlence kısmını kedinize bırakabilirsiniz. Onların vereceği ipuçlarını takip ederek, cüzdanınızı çıkarmanıza gerek kalmadan, her evde bulunabilecek nesneleri kullanarak birçok yeni oyun oluşturabilirsiniz. Hazırlanın, oyuna başlama zamanı!

Not. Lütfen kedinizle oyununuz bittiğinde ip, kurdele veya benzeri nesneleri ortadan kaldırdığınızdan emin olun. Bazı kedilerin ip ve benzeri nesneleri yuttuğu ve sonucunda tıbbi müdahale gerektiği bilinmektedir.

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy Pensilvanya’nın Erie şehrinde yaşayan bir serbest yazardır. Mahallede yaptığı yürüyüşler sırasında kendini sürekli olarak komşunun bahçesinde bulunan aynı noktayı koklamak zorundaymış gibi hisseden Maddie adlı bir goldendoodle cinsi köpeği var.

Ilgili Makaleler

 • Tüy yumaklarının atılması

  Kediler çok temiz yaratıklardır ve yavru kediniz, günde yaklaşık beş saatini kendini yalayarak temizlemeye ayıracaktır. Bunu yaparken, yerinden kopmuş olan tüyleri de toplayacaktır. Bu tüyleri tükürmesi onun için çok güçtür ve dolayısıyla muhtemelen onları yutacaktır.
 • Kediler için Tehlikeli veya Zehirli Gıdalar

  Kediniz söz konusu olduğunda onu besin ihtiyaçları için en uygun kedi mamasıyla beslediğinizden emin olmak istersiniz.
 • Kedinizin Yemek Yedikten Sonra Kusmasının Nedenleri

  Kedi sahipleri, kedileri mamasını yedikten hemen sonra kustuğunda bazen yeni mamayı suçlarlar. Bu bağlantı mantıklı görünebilir ancak diğer faktörler davranışın altında yatan farklı bir nedene işaret ediyor olabilir.
 • Hangi Besinler Evcil Hayvanın Bağışıklık Sistemine Yardımcı olur?

  Antioksidan ve amino asitler gibi besinlerin evcil hayvanınızın bağışıklık sistemini güçlendirmeye nasıl yardımcı olabileceğini ve ayrıca evcil hayvan mamalarındaki en iyi antioksidanların neler olduğunu öğrenin.

Ilgili ürünler