Oyun ve Egzersiz: Kedi

Kedinizi aktif tutmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bu makaleleri inceleyin. 

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

Kedinizin Sağlığının Oyunla Korunması 

Kediniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri onunla oyun oynamaktır. Oyun hem onun sağlığını korumaya yardımcı olur hem de aranızdaki bağı güçlendirir. Neyse ki, kediler oyun oynamayı çok seviyorlar, bu yüzden onları motive etmek sabahın beşinde spor salonuna gitmek kadar zor değil. Tek gereken şey, doğru kedi oyuncakları, bazı sesli uyarıcılar ve oyunlar! Özetle, kedi oyunları neredeyse tamamen onların avcı karakterlerini uyarmak ve içgüdülerinin peşinden koşmalarını sağlamakla ilgilidir.   

EGZERSİZ SÜRESİNİ OYUN ZAMANINA DÖNÜŞTÜRÜN 

Sokak kedilerinin egzersiz, oyun ve avlanmak için bol miktarda zamanları vardır. Ancak evde yaşayan kedilerin kanepede yatma bağımlısı olma olasılığı daha yüksektir. Şanslısın çünkü bir kediye egzersiz yaptırmak zor değil ve aslında son derece eğlenceli! Aynı zamanda, bu egzersizler zihinsel ve fiziksel sağlığınızı korurken, ilişkinizi güçlendirmeye de yardımcı olur.

Oyunlar ve Oyuncaklar

Kediler oyun oynamaya bayılırlar ve bu konuda ihtiyaç duydukları tek şey biraz yaratıcılıktır. Öncelikle, bir avlanma oyunu için bir ödül mamasını evinizin etrafında saklamayı deneyin. Kediler doğal bir avcı olarak doğdukları için sürpriz şeyleri aramayı severler. Ayrıca saklambaç da oynayabilirsiniz. Evinizdeki farklı odalara geçip onun adını söyleyin ve sizi her bulduğunda onu ödüllendirmeyi unutmayın. Kedi oyuncakları da kedileri hareket ettirmek için harika bir yoldur. Ucunda tüyler olan çubuk, küçük uzaktan kumandalı araba ve çıngırak gibi oyuncakları deneyin. Veya oyuncaklarından birine bir ip bağlayın ve hızlıca çektiğinizde ip hareket ediyormuş gibi görüneceğinden anında üzerine atlayacaktır. Hatırlanması gereken tek şey, kedinizin elleriniz ve parmaklarınızı "av" olarak kullanmasına asla izin vermemektir. Bunu yaptığınızda insanların av olmadığını öğreteceksin. Bu davranışını kedinizde bir alışkanlık haline gelmeden durdurmak en iyisidir çünkü bu, değiştirilmesi zor bir alışkanlıktır.