Kedinizle Tatile Çıkarken Seyahat Kontrol Listesi

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Tatil zamanı yaklaşırken kedinize bakacak birini bulmak her zaman mümkün olmayabilir ve beklenmedik bir şekilde kedinizle yolculuk yapmak zorunda kalabilirsiniz!

Araba yolculuğu fırsatını kaçırmak istemeyecek köpeklerin aksine kediler, yolculuklarla pek ilgilenmez. Onların krallığı evleridir ve kaleden ayrılmak, onlar için stresli olabilir. Stresi azaltmanın (ikiniz için de) bir yolu, kedinizi yolda rahat, mutlu ve sağlıklı tutmanızı sağlayacak malzemelerin bir listesini hazırlamaktır.

Kedi Taşıma Çantası

Kısa gezintilerde bile kedinizin seyahat etmesinin en güvenli yolu, kedi taşıma çantasıdır. Sağlam bir taşıma çantası evcil hayvanınızı olası bir darbeden korumakla kalmaz, aynı zamanda kedinizin sürücünün ayaklarına ve gaz ile fren pedallarına takılmasını da önler. Kedinizle seyahat için sert plastik bir model iyi bir seçimdir ve emniyet kemeriyle taşıma çantasının arka koltuğa bağlanması, ilave bir güvenlik sağlar. Kedinizin çevresindeki dünyayı izleyebilmesi için taşıma çantasının dışarıya baktığından emin olun. Kediniz anksiyete gösteriyorsa görüş alanlarını kapatmak için kapağın üzerine bir havlu veya battaniye örtün. Taşıma çantası rahat bir şekilde oturabileceği, ayakta durabileceği ve dönebileceği kadar geniş olmalı, ancak dolaşacağı kadar büyük olmamalıdır. Çok büyük bir taşıma çantası, aracın kaza yapması veya ani fren durumunda yaralanmaya yol açabilir.

Long-haired gray cat in an open vintage green suitcase on hardwood floor against retro wallpaper.

Mama ve Su

Kedi dostunuzun en sevdiği mamayı, kolay erişilebilir kaplarda yanınıza alın. Kocaman bir kuru mama paketini sürükleyip taşımak yerine kedinizin mamasını şeffaf plastik bir kapta taşıyın. Her zaman temiz suyu olması için yanınıza şişe su alın. Seyahat için ucuz bir kendin yap evcil hayvan seyahat kabı ideal olacaktır. Acıkması durumunda kendi kabında küçük bir mama kasesi tutabilirsiniz; normal günlük porsiyonunu vermeden önce araçta hastalanmadığından emin olmak için az miktarda mamayla başlamak en iyisidir. Kalanını varış noktanıza saklayın. Çok uslu olduğu için ödüllendirmek üzere en sevdiği ödül mamasını yanınıza almayı ve hapis olduğu için onu teselli etmeyi unutmayın.

Kedi Kumu

Çoğu kedi mola yerinde tuvalet ihtiyacını giderme eğitimine sahip değildir. Bu yüzden olmazsa olmaz (ama yine de en hoş olmayan) malzemeler kedi tuvaleti, temiz kum ve kürektir. Kedinizle seyahat, onu yeni bir kumla tanıştırmak için doğru zaman değildir, bu yüzden kolay dökülür ağzı olan seyahate uygun bir kapta normalde kullandığı markayı kullanın. Petfinder tuvalet ve su molası için her iki - üç saatte bir durulmasını öneriyor.

Kedi Yatağı

Zaten tıklım tıklım dolu aracınızda ekstra bir eşya daha taşımak istemiyorsanız sert plastik kedi taşıma çantası, bir yatağa dönüştürülebilir! İçine kıvrılıp yatması için taşıma çantasının tabanını kaplamak üzere kedinizin en sevdiği yastıkları ve battaniyelerini yanınıza alın. Yatağının tanıdık kokusu rahatlamasına yardımcı olacaktır. Bir diğer seçenek de mümkünse taşıma çantasının üst kısmını çıkarmak, böylece araçta seyahat etmezken onlara daha fazla alan vermektir.

Oyuncaklar

Kedinizle seyahat ederken yanınıza tüm oyuncak cephanenizi almanıza gerek yoktur. Bunun yerine en sevdiği birkaç oyuncağını alın ve ilgilerini çekecek yeni birkaç şey ekleyin. Birbirinize çok yakın olacağınızdan gürültülü, çıngırdayan oyuncaklardan kaçının. Tüm o şamata sizi biraz çıldırtabilir. Unutmayın ki kedinizle başarılı bir seyahatin anahtarı, sizin de mutlu ve stressiz olmanızdır! Egzersiz yapabilmeleri için mola verdiğinizde biraz zaman ayırıp onunla oynamanız da iyi bir fikirdir. Bütün günü kedi taşıma çantasında hareketsiz geçirmek, varış noktanıza ulaştığınızda yaramazlaşmasına neden olabilir. O biriken enerjisinin bir kısmını atmasına izin vermek, bedenini sağlıklı tutacak ve sizi bir kediyle uğraşmaktan kurtaracaktır.

Tırmalama Tahtası

Tatile giderken kedinizin tırnaklarını bilemesi için yanınıza bir şey almak biraz abartı görünebilir, ama tırmalamaya alışkınsa kaldığınız oteldeki veya evdeki pahalı bir mobilya yerine bunu, tırmalama tahtasına yapmasını istersiniz.

Kimlik Kartı ve Fotoğraflar

Evden ayrılmadan önce kedinizin boyun tasmasının ve kimlik etiketinin sağlam bir şekilde takılı olduğunu kontrol edin. Kedinizin kaçması ihtimaline karşılık yerel halkla ve sosyal medyada paylaşmak üzere en yeni fotoğraflarını bulundurun. Kedinizin tuvalet ihtiyacını gidermesi için mola yerinde kedinizi taşıma çantasından çıkarırken, kaçmaması için camların açık olmadığından emin olun.

Veteriner Hekim İletişim Bilgileri

Günümüzün akıllı telefonlar dünyasında bu bilgiler hemen erişebileceğiniz bir şey olabilir, ama seyahatinizde internetin pek iyi çekmediği bir alandaysanız kedinize bir şey olması halinde veteriner hekiminizle iletişime geçmek istersiniz. Bilgi vermek üzere normal veteriner hekiminizin iletişim bilgilerini bulundurmanın yanında, önceden biraz araştırma yapıp tatil yapacağınız yerde de bir veteriner hekim bulmanız gerekir. Bu, kedinize bir şey olduktan sonra iyi bir veteriner hekim aramaktan çok daha az streslidir.

Birden Çok Kedi

Yanınıza almayı planladığınız birden çok kediniz varsa, birlikte zaman geçirmeye alışık olsalar bile onları ayrı taşıma çantalarında tutmak en iyisidir. Bu da yine bir kaza durumunda onları güvende tutmaya yardımcı olacaktır. Bu ayrıca rahat etmek üzere birinin sürekli diğerinin üzerine tırmanarak diğerini sıkmasını önleyecektir.

Seyahatinize hazırlık yapmak için kontrol listesi kullanmak, kedinizi mutlu ve sağlıklı tutmak için hiçbir şeyi unutmamanızı sağlayacaktır.

Related Articles

 • Kedinizle birlikte ev taşıma

  Evin taşınmasından daha stresli bir şey varsa, o da evinizi kedinizle birlikte taşımaktır. Ancak biraz dikkatli bir planlamayla, her şey sorunsuz bir şekilde yürümelidir.
 • Kedinizle birlikte seyahat

  Kedilerin çoğu yolculuk yapmaktan hoşlanmaz - çünkü onlar kendi ortamlarına bağlanırlar ve bu ortamdan uzaklaştıklarında kendilerini çok savunmasız hissederler.
 • Yavru kedinizin mükemmel tüyleri

  Yeni bir yavru kedi sahibi olan herkes, yeni sevimli arkadaşının sağlıklı, mutlu bir kedi olara büyümesini ister. Bu nedenle, yavru kedinizin sağlığını korumada oynadığınız rol önemlidir.
 • Pireler ve bağırsak kurtları

  Pireler, bağırsak kurtları ve akarlar son derece yaygındır dolayısıyla, yavru kediniz belli bir yerde onlara yakalanmamışsa, bu durum oldukça olağan dışıdır. İyi haber, parazitlerin zararlı olmaması ve kolayca temizlenmesidir.

Related products

 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • HILL'S SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  <P>Hill's<SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Science Plan</span><SUP>TM</SUP> <span class='nowrap'>Optimal Care</span> ideal vücut yapısını desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidanlar, yağsız protenler ve yüksek düzeyde omega - 3 yağ asitleri içerir. </P> <P></P> <UL> <LI>İdeal vücut ağırlığını ve yağsız kas kütlesinin desteleyen formül <LI> Üriner sistemi destekleyen dengeli mineral oranları <LI> İdeal oranlarda besin maddesi emilimini sağlayan yüksek sindirilebilirliğe sahip içerikler <LI> % 100 Memnuniyet Garantisi - kalite, süreklilik ve lezzet </LI></UL>
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Maması

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler
 • Hill's SCIENCE PLAN Yetişkin Kedi Pouch

  Kedilerde bağışıklığı, sağlıklı sindirimi ve yağsız kasları destekler