Kedilerin Rutin Bakımı

Bu makaleleri araştırarak kedinize nasıl bakacağınız konusunda daha fazla bilgi edinin. 

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

Her Şey Kediniz İçin  

Bir kedi sahibi olmakla ilgili göz önünde bulundurulması gereken çok şey vardır. Hiçbir kedi sahibinin mükemmel olmadığını unutmayın! Çoğu kedi sahibi deneme yanılma yoluyla öğrenirler, ancak şimdi burada bu zor sorularınıza çeşitli cevaplar bulabilirsiniz. 

Düzgün Ev Bakımı

Eviniz şimdiye kadar yaşadığı en rahat yer olabilir, ancak burası doğru önlemleri almadığınızda bazen çok tehlikeli alanlara dönüşebilir. Evdeki her kuytu ve köşeyi bir kedinin bakış açısıyla inceleyerek evinizi kediler için zararsız hale getirin. İçerisinde antifriz gibi zehirli kimyasal barındıran dolapların açık olduğunu fark ederseniz, kedinizi tehlikeden uzak tutmak için bu dolapları kilitleyin. Her türlü sallanan ip veya kablo çekiştirme nedeniyle büyük bir karmaşa veya yaralanmaya neden olabilir. Ayrıca, bazı ev bitkileri kediler için zehirli olabileceğinden, onları kedilerin ulaşamayacakları bir yere koyun. Bunlar dikkat edilmesi gereken tehlikelerden sadece birkaçı. Daha fazla bilgi için bu bölümdeki makaleleri inceleyin. 

Kedilerle Seyahat

Çoğu kedi seyahat etmeye sizin kadar bayılmaz. Bunun yerine, kendi bölgelerine sadık kalmayı tercih ederler ve evden uzakta olmaktan rahatsızlık duyarlar. Ancak, bir yolculuk yapmaya ya da kedilerle yeni bir eve taşınmaya karar verirseniz, uygun bir taşıma sepeti almanız ve yeni yere alışıncaya kadar onu sınırlı alanda tutmanız gerekir. Bazı havayolu şirketlerinin kuralları kedilerin uçağın ısıtmalı ve basınçlı ayrı bir bölümünde seyahat etmesini gerektirdiği için kedilerle uçmak biraz daha planlama yapmayı zorunlu kılar. 

KEDİNİZİN TÜYLERİNİ TARAMAK

Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, çoğu kedi günün büyük bir kısmını kendilerine bakım yaparak geçirir ancak bazen bu konuda biraz ekstra yardıma ihtiyaçları olur (örneğin tüylerine bir şey dolaştığında olduğu gibi). Onun tüylerini her taradığınızda, rahat olduğundan emin olun. Onu taramanız gerekiyorsa, işe en sevdiği noktaları taramakla başlayın ve daha sonra yavaş yavaş ve sessizce diğer alanlara ilerleyerek bunun sizin için de olumlu bir deneyim olmasını sağlayın.