Nereden yavru köpek sahiplenebilirsiniz?

 
dk okuma süresi

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

 

Nereden yavru köpek sahiplenebilirsiniz?

Ne tür bir yavru köpek aradığınız fark etmez, bakabileceğiniz birçok yer var. Yerel gazetelerdeki ilanlar, hayvan barınakları ve dernekler, arkadaşlar ve aile üyeleri, safkan yetiştiricileri iyi birer kaynaktır. Ancak safkan bir ırk için özel köpek gazeteleri ve safkan yetiştiricileri başvurabileceğiniz en iyi yerlerdir.

Yetiştiricide: Anne köpeği tüm yavrularıyla birlikte görebilmeniz gerekir. Mümkünse babayla tanışmayı da isteyin. Lütfen ilk ziyaretinizde acele etmeyin. Vakit ayırın, sorular sorun ve hatta notlar alın. Aradığınız ırk için gerekliyse tarama testlerinin sonuçlarını görmeyi isteyin. Kardeş yavruların neyle beslendiğini, en son ne zaman bağırsak kurdu olduğunu ve henüz bir veteriner hekim tarafından muayene edilip edilmediklerini öğrenin. Yavruların annesinin mizacına dikkat edin ve gergin bir yavru köpek seçmekten kaçının. Bu, zayıf erken sosyalleşmenin belirtisi olabilir. Yalnızca acıdığınız için en küçük ve en zayıf yavru köpeği tercih etmeyin. Yavruların nasıl ve nerede yetiştirildiklerine dikkat edin. Bu, yavru köpeklerin ileride nasıl olacağının göstergesi olabilir. Örneğin, evden uzaktaki bir kulübeye götürülürseniz yavru köpekler insanlarla iletişime alışkın olmayabileceği için temkinli olun. Yavru köpeğin yaşamındaki ilk 16 ay, davranışsal ve sosyal gelişimleri açısından kritiktir. Günlük yaşamın manzaralarından, seslerinden ve kokularından uzak kalan bir yavru köpek, ileride sorunlara yol açabilir.

Melez mi tercih ediyorsunuz? Melez ırk arıyorsanız yerel köpek dernekleri, barınaklar ve kurtarma merkezleri aramanıza başlamak için iyi yerlerdir. Tüm saygın kurtarma merkezleri, köpeklerinin iyi evlere gittiğinden emin olmak ister. Bu nedenle, ev kontrolü isteğine hazırlıklı olun.

İlgili Yazılar

 • Süs Köpekleri: Bilmeniz Gerekenler

  A small dark terrier with a long beard sits on the bed of a young boy. The dog has large dark eyes and a blue collar Süs köpeklerinin bakımıyla ve onlara özel ihtiyaçlarla ilgili temel bilgiler edinin. Kapsamlı süs köpeği rehberliği ve köpek desteği için Hill's Pet TR'yi ziyaret edin.
 • Yenidoğan Yavru Köpek Bakımı: Bilmeniz Gereken 5 Nokta

  Yavruları sıcak tutmak, bakım tavsiyesi ve daha fazlası dahil olmak üzere, yenidoğan yavru köpeklerinizin bakımına yardımcı olacak beş temel ipucu öğrenin.
 • Küçük ve minik ırkların özel ihtiyaçlarına yönelik ebeveyn rehberi

  Küçük ve minik ırkların özel ihtiyaçlarına yönelik ebeveyn rehberi
 • İlk üç ay

  Irkı ne olursa olsun, tüm yavru köpekler aynı şekilde gelişir bebeklikten olgunluğa kadar hepsi aynı evrelerden geçer. Bu evreler hakkında bilgi sahibi olmak sizin için yalnızca ilgi çekidi değil, aynı zamanda yavru köpeğinizin yaşamının herhangi bir anında neler yapabileceğini bilmeniz açısından önemlidir.

İlgili ürünler