"Okula geri dönüş" zamanını köpeğiniz için de eğlenceli kılın!

Published by
min read

İşte hem siz hem de dört bacaklı aile üyeniz için eğlenceli yaz aylarından okul ciddiyetine geçişi kolaylaştıracak bazı ipuçları. Bu ipuçlarını yeni çalışma saatleri, yeni bir aile üyesini tanıtma ve hatta bayram tatilleri gibi her türlü değişim döneminde de kullanabilirsiniz:

 • Herkese uyan bir rutin oluşturun ve buna bağlı kalın! Hem köpekleriniz hem de çocuklarınız günlük hayatlarında bir miktar öngörülebilirlik bekler, bu yüzden sabah ve akşam rutinlerinin özünde aynı kalması herkes için yararlı olacaktır. Her yaştaki çocuklar, yaşlarına uygun ve onları meşgul edecek sorumluluklar alabilir.
 • Bu rutinlere alıştırarak geçiş yapın. Bir gecede yapılan değişimlere alışmak zor olabilir, özellikle de köpekleriniz için; bu durum hem pratik bakış açısından (örneğin tuvalet zamanı gibi), hem de aile üyelerinin "çok uzun süre" dışarıda kaldığı zamanlarda kaygılanmaları gibi daha soyut açılardan geçerlidir. Okul zamanı rutinlerine erkenden ve yavaş yavaş alıştırmaya başladığınızda "değişim", kimse için çok ani olmaz.
 • Olayların bir parçası olabilen bir köpek mutlu bir köpektir: Götürebildiğiniz her yere sadık dostunuzu da götürün! Köpekler sadece aileleriyle birlikte olmak ister, bu yüzden köpeğiniz insan canlısıysa ve "sosyal" bir şekilde eğittiyseniz, onu evde bırakmanız için hiçbir sebep yoktur. Futbol idmanları, okul sonrası parka gitme ve benzer etkinliklerin hepsi köpek dostu olabilir ve köpeğinizin katılımcı hissetmesini ve uyaran almasını sağlayacaktır. Önceden evcil hayvan dostu tesisleri öğrenmek sürprizlerden kaçınmanızı sağlar ve el altında bir çiğneme oyuncağı ve taşınabilir su kabı bulundurmak, idman uzun sürse bile köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılamanızı sağlar.
 • Evde kalmayı köpeğiniz için eğlenceli hale getirin! Köpekler, yazın sürekli en iyi oyun arkadaşı olma durumundan, okul başlayınca evde "geride bırakılmış" duruma düşerler (kendi düşüncelerine göre). Köpeğinizin bulması için ödül mamaları veya evde yalnızken kullanıma uygun özel oyuncaklar saklayarak bu süreci eğlenceli hale getirin. Bu özel oyuncakları yeni tutmak için diğer zamanlarda ortalıktan kaldırın.
 • Çocuklarınızı köpeğinizle oynama konusunda teşvik edin! Çocuklarınıza köpeğiniz ile oynayabilecekleri birkaç küçük oyun öğretmek (saklambaç, bir engel parkuru oluşturma veya getir oyunu gibi), onları eğlendirip aktif tutmanın ve köpeğinizin gün içindeki sıkılmasını biraz hafifletmenin harika bir yoludur. Eve vardığınızda başka işlere başlamadan oyun oynayın, böylece köpeğiniz kendini değerli hisseder.

Bunlar, köpeğinizi okula geri dönüş zamanına nasıl alıştırabileceğinize dair birkaç ipucudur. Yaratıcılığınızı kullanın, diğer aile üyelerini, özellikle de kendi harika yaratıcı fikirleri olacağı için kesinlikle çocuklarınızı dahil edin ve köpeğinize bu mevsim geçişinde yardımcı olacak yeni yöntemlerin özel bir listesini oluşturun!

Fikirlerinizi Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden bizimle paylaşın – sizi dinlemeyi çok isteriz!

Related Articles

 • Minyatür Irk Köpeğinizin İhtiyaçlarını Anlamak ve Karşılamak

  Dogs running Try to get down on your dog’s level – literally – and take a good look around. Does the sofa loom high overhead and the slippery kitchen floor seem to extend for miles?
 • Köpeklerin diş bakımı

  İster inanın, ister inanmayın, köpeğinizin diş bakımı, kendi dişlerinizin bakımı kadar önemlidir. Uygun diş bakımı, evcil hayvanınızın genel sağlığı açısından kritik önem taşımaktadır. Plak ve Diş Taşı. Salya.
 • Köpeğinizin tüy bakımı ve banyosu

  Dogs running Köpeğinize banyo yaptırmayı kendisinden daha fazla istiyor olabilirsiniz – özellikle de evin dışında, kötü bir şeyin içinde yuvarlanmışsa. Ancak her ikiniz açısından da hayatı kolaylaştırmak için, banyo yapmayı olabildiğince hoş bir deneyim haline getirmek üzere yapabileceğiniz birkaç şey var.
 • Yaz sıcağı

  Uzun bir kış mevsiminden sonra güzel bir yaz sıcağı ve güneş ışığı hepimizi canlandırır ancak sıcak havanın tadını güvenli bir şekilde çıkarmasını sağlamak için, pek çok evcil hayvanın özel bir bakıma ihtiyacı vardır.

Related products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Canine Adult with Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken yağsız kas kütlesini ve hayati önem taşıyan organların sağlığını destekler. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısı mevcuttur. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Adult Tavuklu Köpek Maması

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Large Breed with Chicken büyük ırk köpeklerde eklem ve kas sağlığının korunmasına yardımcı olacak şekilde formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan katkısı ve doğal kaynaklardan elde edilmiş glikozamin ve kondroitin içermektedir. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Ton Balıklı ve Pirinçli Köpek Maması

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ with Tuna & Rice yağsız kas kütlesini ve hayati önem taşıyan organların sağlığını desteklemek adına formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısına sahiptir. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Medium Adult Tavuklu Köpek Maması

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium with Chicken yağsız kas kütlesini ve hayati önem taşıyan organların sağlığını korumak üzere formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan, protein ve omega - 3 yağ asitleri katkısına sahiptir. <BR><BR><B>