Köpeklerin Rutin Bakımı

Köpeğinizin bakımıyla ilgili endişeleriniz mi var? Burada keşfedin. 

0 Sonuçları Sırala:

İlişki

Her Şey Köpeğiniz İçin

Bazen bir köpek sahibi olmak zor olabilir. Onu uçağa alıp almayacaklarını, ne sıklıkta yıkanması gerektiğini veya evinizin onun için yeterince güvenli olup olmadığı merak edebilirsiniz. Neyse ki, burada sizin için cevaplarımız var. 

Köpeklerle Seyahat

Çoğu köpek sahipleriyle gezintiye çıkmaktan hoşlandığı için muhtemelen arabada bir köpekle seyahat etmenin zor olmadığını biliyorsunuz da, peki ama ya uçaklar için ne demeli? Köpeğiniz çok küçükse, içerisine koyacağınız taşıma sepeti havayolu şirketince onaylandığı sürece onu kabin içerisinde taşıma ihtimaliniz var. Bununla birlikte, büyük köpeklerin çoğunun kargo bölümündeki bir sandık içerisinde taşınmaları gerekir. Uçuşlarda göz önünde bulundurulması gereken çok şey vardır. Her havayolu şirketinin kendi kuralları olduğu için, o sırada uçtuğunuz havayolu şirketiyle bu durumu kontrol ettiğinizden mutlaka emin olun. 

BAKIM

Köpeğinizi mutlu ve sağlıklı tutmak, tüylerini ve derisini korumak demektir. Bu konuda doğru mama yardımcı olabilir ve tüy yapısına bağlı olarak bazı köpeklere banyo yaptırılması gerekecektir. Bu durumda onu düzenli olarak profesyonel bir kuaföre götürebilir ya da onu kendi başınıza temizlemeyi seçebilirsiniz. Onu yıkarken köpekler için tasarlanmış bir şampuan kullanın ve bir köpeğin tüylerini fırçalamak temizlik işleminin önemli bir parçası olmakla birlikte köpeğin dişlerini fırçalamak da eşit derecede önem taşır.