Köpek ve yeni gelen bir bebek… birbirleriyle mükemmel bir şekilde geçinebilirler

Published by
min read

Doğru bir hazırlıkla, bir köpeğin ve yeni doğan bebeğin bir araya gelmesi hiçbir sorun oluşturmamalıdır. Yeni bir bebeğin dünyaya gelişi daima heyecan verici bir dönemdir; ancak bazen bir köpek sizin coşkunuzu paylaşmayacaktır.

Her şey değişiyor

Yeni doğan bebeğinizi eve getirdiğinizde yaşamınız değişecek ve kaçınılmaz bir biçimde, köpeğinizin tasma kayışını idare edişiniz de aynı şekilde değişmek zorunda kalacaktır. Tüm ilginizi o toplayacaktır ve bilinçli olmasa da, artık tek odak noktanız yeni doğan bebek olacaktır.

Bazı köpekler hızla uyum sağlar ve koruyucu ve gözetici rolünü üstlenir; bazı köpekler ise daha yavaş yanıt verir ve ailedeki bu yeni durumda kendilerini rahat hissetmeleri için biraz yardıma ihtiyaç duyarlar.

Potansiyel sorun oluşturan alanlardan biri uyuduğu yerdir. Yatakta sizinle birlikte uyuyorsa, onun uyuması için konforlu başka bir nokta oluşturulmalıdır. Bu yeni noktaya koymak için ona sizi hatırlatan, dolayısıyla mutlu ve güvende hissetmesini sağlayacak bir şeyler bulun. Bu değişikliği yapmak bazen birkaç hafta sürebilir; ancak ısrarla devam etmelisiniz. Köpeğiniz eninde sonunda öğrenecek ve yeni yatağından memnun olacaktır.

Alışma ve memnuniyet

Köpeğinizin yürüyüşe çıkma rutini muhtemelen değişecektir; bu nedenle, bebek gelmeden önce, alışması için onu bebek arabası eşliğinde yürüyüşe çıkarmak denemeye değer bir uygulama olabilir. Ayrıca, bebeğinizle birlikte olduğunuzda düşüneceğiniz yürüme hızına uyum sağlaması için, yürüyüş hızını değiştirmek de iyi bir fikirdir.

Bebeğin odası özellikle köpeğinizin çok zaman geçirdiği bir yerse, yeni bebeğin tüm kokuları ve odadaki eşyalara alışması için, bu mutlu olaydan önce köpeğinizin bebeklerin odasına girmesine izin vermeniz iyi bir fikirdir.

Yeni küçüğünüzle köpeğinizin tanışmaları sakin bir şekilde gerçekleşmelidir. Köpeğinizi tasma kayışından tutun ve biraz koklamasına ve yalnızca bebeğin yanına oturmasına izin verin. Tüm iyi davranışlar övgüyle ödüllendirilmelidir. Hırlama ya da tasma kayışını çekiştirme gibi kötü davranışlar, kesin bir şekilde azarlanmalıdır. Tasma kayışını gerginleştirerek, sakinleşinceye kadar oturmasını sağlayın; nereye oturacağını hemen anlayacaktır.

Köpeğinizi asla bebeğinizle yalnız bırakmayın ve kendini rahat hissettiğinden emin oluncaya kadar davranışlarını gözlem altında tutun.

Yeni doğan bebekler, evcil hayvanlar da dahil olmak üzere, herkes için önemli bir uyum sağlama süreci başlatır. Yalnızca biraz yardımla, kıskanç bir köpek bile duruma uyum sağlayacak ve aile bireyleri için iyi, eğlenceli bir arkadaş olmaya devam edecektir.

Related Articles

 • Köpeğimin havlamasını nasıl durdururum?

  Köpeğinizin ses düzeyini kontrol altında tutmak, sorumlu davranan bir sahip olmanın önemli bir parçasıdır. Her şeyden önce, çok fazla havlama yalnızca sizin için değil, aynı şekilde komşularınız için de rahatsız edici olabilir.
 • Yavru köpeğinizin davranış eğitimi

  Yeni yavru köpeğiniz, iyi davranışlarla donatılmış olarak gelmez. Yetiştirici ilk olarak ona biraz tuvalet eğitimi vermeye başlamış olabilir ancak onun sizin ev hayvanınız gibi davranması tamamen size bağlıdır.
 • Saldırgan davranışın ortadan kaldırılması

  Pek çok insan, köpeklerin “ısırmak istediği için” ısırdığını düşünür. Ancak köpekler, iyi bir neden olmadıkça saldırganlaşmaz ve köpeklerin çoğu, kendilerini stresli bir durumda hissettikleri için saldırganlık gösterirler.
 • Erken dönemde eğitim

  Herkes, bir yavru köpeğin iyi huylu, mutlu ve sosyal olmasını ister ancak ondan ancak verdiklerinizi alacaksınız. Bu nedenle, eğitime erken başlama son derece önemlidir. Aslında, eğitim muhtemelen siz onu almadan önce başlamış olacaktır yavru köpeğinize bazı temel komutlara uymasının yanı sıra tuvalet eğitimi verilmiş olabilir.

Related Products

 • Prescription Diet™ j/d™ Canine Reduced Calorie with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine j/d™ Reduced Calorie'nin köpeklerde şekillenen eklem rahatsızlıklarının tedavisine destek olduğu ve sadece 21 günde olumlu etkilerin şekillendiği klinik olarak kanıtlanmıştır. <BR><BR> <P><STRONG>
 • Prescription Diet™ r/d™ Canine with Chicken

  <P><span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine r/d™ kilo problemine sahip köpeklerin beslenmesi için formüle edilmiştir.<BR><B></B></P> <P><B>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p> ·         Aç kalmadan kilo kaybı - köpeklerin % 96'sı 2 ayda, ev ortamında kilo kaybı programını tamamlamıştır.</p><p> ·         Kusursuz şekilde ölçülmüş mama miktarlarına olan ihtiyacı azaltır</p><p> ·         Kilo kaybı programını takiben tekrar kilo alımını engellediği klinik olarak kanıtlanmıştır </p><p><b>Köpeğiniz için en iyi olana dair bilgi ve danışmanlık alabilmek adına veteriner hekiminiz ile iletişime geçiniz. </b></p>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™ Mini

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ Mini ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.