Aşısını yaptıramayacağınız sağlık sorunları

Published by
min read

Elbette ki, aşı uygulanmış bir yavru köpek dahi, bazen sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Karşı karşıya kalabileceğiniz bazı sorunları burada bulacaksınız:

İshalDog health problems

Çoğu durumda, ishal yalnızca geçici bir rahatsızlıktır. Yavru köpeğiniz fazlasıyla heyecanlı veya sinirliyse ya da bir yolunu bulup mutfaktaki çöp kovasının içindekiler gibi uygun olmayan bir şeyler yiyorsa, ishale yakalanmış olabilir! Ancak ishal, ciddi rahatsızlıkların bir belirtisi de olabilir ve endişe ettiğiniz her durumda, hiç duraksamadan yavru köpeğinizi veteriner hekime götürmelisiniz. İshali olan yavru köpeklerde susuz kalma riski söz konusu olduğundan, ishal yirmi dört saatten uzun sürerse, dışkıda kan varsa, ishale nefes darlığı gibi başka rahatsızlık belirtileri eşlik ediyorsa veya yavru köpeğiniz cansız ya da 'gevşek' hale gelirse, onu daima veteriner hekime götürün.

 

Kusma

Yavru köpeğiniz bazen kusar fakat çoğunlukla yalnızca biraz sevgi ve şevkata ihtiyaç duymaktadır. Ancak ishal gibi kusma da ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir ve kusma yirmi dört saatten uzun sürerse, kanlıysa, projektilse veya kusmaya başka rahatsızlık belirtileri eşlik ediyorsa, her zaman yavru köpeğinizi veteriner hekime götürmelisiniz. Aynı şekilde, çok hızlı ortaya çıkabilmesi nedeniyle, vücudun susuz kalmasına ilişkin belirtileri dikkatle izleyin. Her şeyden önce içgüdülerinize güvenin ve endişe duyduğunuz her durumda, yavru köpeğinizi doğrudan veteriner hekime götürün.

 

Kulak enfeksiyonları ve akarlar

Yavru köpeğinizin kulaklarını düzenli olarak temizleme konusunda çok dikkatli olsanız dahi, zaman zaman yine de kulak enfeksiyonları ya da kulak akarları ortaya çıkabilir.

Sağlıklı kulaklar parlaktır, akıntı ya da kulak kiri yoktur ve içi açık pembe renklidir. Kötü bir kokuları yoktur. Yavru köpeğinizin kulakları konusunda endişeliyseniz ya da bu yüzden sıkıntılı görünüyorsa (sürekli olarak kulaklarını kaşıması ya da kafasını sallaması durumunda), duraksamadan onu veteriner hekime götürmelisiniz.

Related Articles

 • Tasma ve tasma kayışı ile tanışma

  180680638 Hangi tip tasma? Yavru köpeğinizin ilk tasması kesinlikle zincir ya da metal boğma bir tasma değil, tokalı bir tasma olmalıdır.
 • Ergen yavru köpekler güçlük oluşturabilir

  Korkunç ergen' sendromunun yalnızca insanlara ait olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün! Yavru köpekler yaklaşık altı aylık olduklarında ergenliğe ulaşırlar ve sınırları test etmeleri, bağısızlıklarını savunmaları nedeniyle, bu dönemde sıklıkla oldukça inatçı olacaktır.
 • Yavru köpeğinizin sosyalleşmesine yardımcı olun

  Sosyalleşme. Kulağa büyük, önemli bir sözcük gibi geliyor.
 • Yavru köpekler bir dizi talimatla gelmez

  180680638 Evde yeni bir yavru köpek olması eğlenceli ve heyecan vericidir ancak tıpkı küçük bir bebek gibi, o da bir kullanma kılavuzuyla birlikte gelmez. Bu yüzden, ilk günler ve haftalarda size yardımcı olmak için bilmeniz gereken birkaç temel noktayı birlikte ele almalıyız.

Related Products

 • Prescription Diet™ j/d™ Canine Reduced Calorie with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine j/d™ Reduced Calorie'nin köpeklerde şekillenen eklem rahatsızlıklarının tedavisine destek olduğu ve sadece 21 günde olumlu etkilerin şekillendiği klinik olarak kanıtlanmıştır. <BR><BR> <P><STRONG>
 • Prescription Diet™ r/d™ Canine with Chicken

  <P><span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine r/d™ kilo problemine sahip köpeklerin beslenmesi için formüle edilmiştir.<BR><B></B></P> <P><B>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p> ·         Aç kalmadan kilo kaybı - köpeklerin % 96'sı 2 ayda, ev ortamında kilo kaybı programını tamamlamıştır.</p><p> ·         Kusursuz şekilde ölçülmüş mama miktarlarına olan ihtiyacı azaltır</p><p> ·         Kilo kaybı programını takiben tekrar kilo alımını engellediği klinik olarak kanıtlanmıştır </p><p><b>Köpeğiniz için en iyi olana dair bilgi ve danışmanlık alabilmek adına veteriner hekiminiz ile iletişime geçiniz. </b></p>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™ Mini

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ Mini ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.