Aşısını yaptıramayacağınız sağlık sorunları

Published by
min read

Elbette ki, aşı uygulanmış bir yavru köpek dahi, bazen sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir. Karşı karşıya kalabileceğiniz bazı sorunları burada bulacaksınız:

İshalDog health problems

Çoğu durumda, ishal yalnızca geçici bir rahatsızlıktır. Yavru köpeğiniz fazlasıyla heyecanlı veya sinirliyse ya da bir yolunu bulup mutfaktaki çöp kovasının içindekiler gibi uygun olmayan bir şeyler yiyorsa, ishale yakalanmış olabilir! Ancak ishal, ciddi rahatsızlıkların bir belirtisi de olabilir ve endişe ettiğiniz her durumda, hiç duraksamadan yavru köpeğinizi veteriner hekime götürmelisiniz. İshali olan yavru köpeklerde susuz kalma riski söz konusu olduğundan, ishal yirmi dört saatten uzun sürerse, dışkıda kan varsa, ishale nefes darlığı gibi başka rahatsızlık belirtileri eşlik ediyorsa veya yavru köpeğiniz cansız ya da 'gevşek' hale gelirse, onu daima veteriner hekime götürün.

 

Kusma

Yavru köpeğiniz bazen kusar fakat çoğunlukla yalnızca biraz sevgi ve şevkata ihtiyaç duymaktadır. Ancak ishal gibi kusma da ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir ve kusma yirmi dört saatten uzun sürerse, kanlıysa, projektilse veya kusmaya başka rahatsızlık belirtileri eşlik ediyorsa, her zaman yavru köpeğinizi veteriner hekime götürmelisiniz. Aynı şekilde, çok hızlı ortaya çıkabilmesi nedeniyle, vücudun susuz kalmasına ilişkin belirtileri dikkatle izleyin. Her şeyden önce içgüdülerinize güvenin ve endişe duyduğunuz her durumda, yavru köpeğinizi doğrudan veteriner hekime götürün.

 

Kulak enfeksiyonları ve akarlar

Yavru köpeğinizin kulaklarını düzenli olarak temizleme konusunda çok dikkatli olsanız dahi, zaman zaman yine de kulak enfeksiyonları ya da kulak akarları ortaya çıkabilir.

Sağlıklı kulaklar parlaktır, akıntı ya da kulak kiri yoktur ve içi açık pembe renklidir. Kötü bir kokuları yoktur. Yavru köpeğinizin kulakları konusunda endişeliyseniz ya da bu yüzden sıkıntılı görünüyorsa (sürekli olarak kulaklarını kaşıması ya da kafasını sallaması durumunda), duraksamadan onu veteriner hekime götürmelisiniz.

Related Articles

 • Ergen yavru köpekler güçlük oluşturabilir

  Korkunç ergen' sendromunun yalnızca insanlara ait olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün! Yavru köpekler yaklaşık altı aylık olduklarında ergenliğe ulaşırlar ve sınırları test etmeleri, bağısızlıklarını savunmaları nedeniyle, bu dönemde sıklıkla oldukça inatçı olacaktır.
 • Yavru köpeğinizin sosyalleşmesine yardımcı olun

  Sosyalleşme. Kulağa büyük, önemli bir sözcük gibi geliyor.
 • Tasma ve tasma kayışı ile tanışma

  Dogs running Hangi tip tasma? Yavru köpeğinizin ilk tasması kesinlikle zincir ya da metal boğma bir tasma değil, tokalı bir tasma olmalıdır.
 • Yavru köpekler bir dizi talimatla gelmez

  Dogs running Evde yeni bir yavru köpek olması eğlenceli ve heyecan vericidir ancak tıpkı küçük bir bebek gibi, o da bir kullanma kılavuzuyla birlikte gelmez. Bu yüzden, ilk günler ve haftalarda size yardımcı olmak için bilmeniz gereken birkaç temel noktayı birlikte ele almalıyız.

Related Products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Large Breed Puppy Tavuklu Köpek Maması

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Large Breed Chicken büyük ırk köpek yavrularında iskelet sisteminin gelişimi desteklemek için formüle edilmiştir. Etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan katkısına ve ideal seviyelerde mineral düzeyine sahiptir. </P> <P><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Medium with Lamb & Rice

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Healthy Development™ Lamb & Rice bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemek üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve ideal oranlarda omega -3 & 6 yağ asitleri mevcuttur. </P> <P><BR><B>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Small & Mini Puppy Dog Food with Chicken

  <p> </p><p><span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Small & Miniature sağlıklı beyin, kas ve kemik gelişimini ve bağışıklık sistemini desteklemek adına formüle edilmiştir. Balık yağından elde edilen DHA ve yüksek seviyelerde antioksidan içerir.</p><p> </p><p><strong></strong> </p><p> </p>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Puppy Food Chicken

  <P>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Puppy Savoury Chicken bağışıklıklık sistemi ve eklem sağlığını destekler. İçeriğinde etkinliği klinik olarak kanıtlanmış antioksidan ve DHA katkısı mevcuttur. </P> <P><B>