Köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Köpeğinizi doğru miktarda besin kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir. Yavru köpeğinizin büyümesi ve sağlıklı bir yetişkin olması için doğru miktarda besin maddesine ihtiyacı olacaktır. Fiziksel durumunun düzenli olarak izlenmesi ve besleme miktarının köpeğinizin büyümesine göre ayarlanması, köpeğinizin sağlığı açısından son derece önemlidir.

Hill’s, köpeğinizin sağlığını korumaya yardımcı olmak için, bu dönemde aşağıdaki basit adımları önermektedir:

 • Köpeğinizi tartın.
 • Onu beslenme kılavuzuna ve veteriner hekimin önerilerine dayanarak besleyin.*
 • Köpeğinizin fiziksel durumunu, on-line büyüme takibi çizelgemizi kullanarak değerlendirin. Kolay bir şekilde tarihi, evcil hayvanınızın kilosunu girin; kaydırıcıyı kullanarak, köpeğinizin durum skorunu belirleyebilirsiniz.
 • Köpeğiniz büyüdükçe, verdiğiniz mama miktarını uygun şekilde ayarlayın.

*Yetişkin dönemde vücut ağırlığı 25 kg’ı aşacak olan büyük ırk köpeklerin, sağlıklı kemik ve eklem gelişimi sağlamak için son derece özel beslenme gereksinimleri vardır.

 

Siz ve Veteriner hekiminiz

Veteriner hekiminiz, köpeğinizin sağlığı ve refahı konusunda en iyi bilgi kaynağıdır. Bir evcil hayvanın ideal kiloya ulaşması ve bu kiloyu koruması yalnızca bazı sağlık risklerini azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda köpeğinizin daha enerjik, daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesine de olanak sağlar. Bu nedenle köpeğinizin kilosu konusunda düzenli olarak veteriner hekiminizden tavsiye isteyin.

Veteriner hekiminize, köpeğiniz için en iyi besleme yönteminin, aşağıdaki üç yöntemden hangisi olduğunu sorun:

Sınırsız Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her zaman mama mevcuttur.

Süresi Sınırlı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için yalnızca sınırlı bir süre boyunca mama mevcuttur.

Öğün Tarzı Beslenme: Köpeğinizin tüketimi için her gün, belirlenmiş öğün saatlerinde ölçülü miktarda mama mevcuttur.

Su: Köpeğinize her zaman yeterli miktarda içme suyu sağlamalısınız. Uzun bir süre boyunca içmek için su bulamaması, köpeğinizin sağlığına zarar verecektir.

Ev yemekleri & Ödül bisküvileri: Yediklerinizden bir parça onlara da vermek cazip gelebilir fakat bu şekilde beslenme yapılması, köpeğinize doğru bir besin dengesi sağlamamaktadır. Çok fazla verilmesi kilo almaya ya da dengesiz beslenmeye yol açabildiğinden, ev yemeği vermekten uzak durmalısınız.

Bir sonraki aşama: Köpeğiniz yetişkinliğe ulaştığında, beslenme gereksinimleri de farklı olacaktır. Özel besin maddeleri, vitaminler ve mineralleri, yaşı ve ırk büyüklüğü için doğru, dengeli bir şekilde sağlayacak olan bir yetişkin mamasına geçmesi gerekecektir. Hill’s Science Plan™, bunu tam olarak sağlayabilmektedir. Yaş evresi aralığı, ırkı ya da yaşam tarzı ne olursa olsun, köpeğinizin sağlığını tüm yaşamı boyunca en üst düzeyde koruyacak şekilde ayarlanmaktadır.

Related Articles

 • Bir köpeğin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

  Köpeğiniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir. Köpeklerin beslenme gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır.
 • Birkaç temel kural

  Yavru köpeğiniz büyüdükçe, kendini kabul ettirmeye de ihtiyacı olacaktır. Yavru köpekler, mücadele zemini olarak sıklıkla öğün zamanlarını seçerler. Ancak ona boyun eğmeniz hata olur.
 • Yavru köpeğinizin beslenmesi.

  lk günlerde, yavru köpeğinize yetiştiricinin kullandığı aynı mamayı vermelisiniz.
 • Çok fazla tuz tüketimin riskleri

  Dogs running Tuz, köpeğinizin beslenmesinde önemli bir bileşendir ve onun refahında önemli bir rol oynamaktadır. Tuz (ya da sodyum klorür), vücutta sıvı tutulmasını sağlar ve sinir sistemi ile organların çalışması için gereklidir.

Related Products