Birkaç temel kural

Published by
min read

Her ihtiyacını kabul etmek iyi bir yöntem değildirDog image

Yavru köpeğiniz büyüdükçe, kendini kabul ettirmeye de ihtiyacı olacaktır. Yavru köpekler, mücadele zemini olarak sıklıkla öğün zamanlarını seçerler. Ancak ona boyun eğmeniz hata olur. Onun her talebine karşılık vermeyeceğinizi anlamasını sağlamalısınız. Ayrıca, kendinizi ve onun çevresinde yaşayan ailenin geri kalan üyelerini de kabul ettirmeniz gerekecektir. Örneğin yavru köpekler, mama kaplarının çevresi konusunda bölgelerine fazla düşkün ve sahiplenici olabilir; dolayısıyla mamasını yerken yaklaşılırsa karışıklık çıkaracaktır. Bu davranış oldukça güç ve anti-sosyal hale gelebilir; bu nedenle buna bir dur demek zorundasınız. Bunu sağlamak çok da güç değildir, yalnızca biraz sabırlı olun. Aşağıdaki adımları izlemeniz durumunda, yavru köpeğinizde mükemmel bir sofra adabı gelişmelidir.

 

Azar azar

Yavru köpeğinizin kabına az miktarda mama koyun ve uzaklaşın. Mamayı bitirdiğinde, kabın yanına geri dönün ve biraz daha mama koyun. Bu uygulama, hevesli bir şekilde yaklaşmanızı beklemesine yardımcı olacaktır.

 

Mutluluğunu sürdürün

Siz yaklaştıkça kuyruğunu sallamaya başladığında, mutlu olduğunu anlayacaksınız; ancak şimdi onu, mamasını yerken yaklaşmanıza alıştırmanız gerekecektir.

 

Şimdi hepsi birden

Artık, bir öğünde yiyeceği mamanın tümünü aynı anda kabına koymaya hazırsınız. Yakınında ayakta durun ya da oturun ve yedikçe, kabına özel bir ödül bırakın. Onunla yumuşak bir sesle konuşun ve kabına ödül bıraktıkça onu okşayın. Yavru köpeğiniz kabındaki mamanın tümünü bitirinceye kadar, bunu birkaç öğünde bir tekrarlayın.

 

Daha fazla çaba

Yavru köpeğinizin çevresindeki insanları tanıması gereklidir - özellikle de ne yapacakları tahmin edilemeyen küçükçocukları. Ancak bu davranışın tehdit edici olmadığını anlamalıdır. Bir çocuğun davranışlarını taklit ederek anlamasına yardımcı olabilirsiniz: hızla mama kabına doğru gidin - ardından bir ödül bisküvisi bırakın. Mamasını yerken ona hafifçe çarpın ya da yakınına bir oyuncak yuvarlayın - dikkatinin dağılmasına neden olacak herhangi bir şey - ancak sakince mamasını yemeye devam ettiği için, kabına bir ödül bisküvisi bırakarak ödüllendirin. Bunu, her öğünde olmamak kaydıyla sık sık yapın. Yavru köpeğiniz ağzı yarı yarıya doluyken donup kalıyor, hırlıyor ya da size dik dik bakıyorsa, bırakın ve başka bir zaman tekrar deneyin. Bu durum devam ederse, en iyi yöntem bir hayvan eğitmeninin tavsiyesine başvurmanız olacaktır.

Related Articles

 • Bir köpeğin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

  Köpeğiniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir. Köpeklerin beslenme gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır.
 • Köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

  180680638 Köpeğinizi doğru miktarda mama kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - köpeklerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir.
 • Yavru köpeğinizin beslenmesi.

  lk günlerde, yavru köpeğinize yetiştiricinin kullandığı aynı mamayı vermelisiniz.
 • Çok fazla tuz tüketimin riskleri

  180680638 Tuz, köpeğinizin beslenmesinde önemli bir bileşendir ve onun refahında önemli bir rol oynamaktadır. Tuz (ya da sodyum klorür), vücutta sıvı tutulmasını sağlar ve sinir sistemi ile organların çalışması için gereklidir.

Related Products

 • Prescription Diet™ j/d™ Canine Reduced Calorie with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine j/d™ Reduced Calorie'nin köpeklerde şekillenen eklem rahatsızlıklarının tedavisine destek olduğu ve sadece 21 günde olumlu etkilerin şekillendiği klinik olarak kanıtlanmıştır. <BR><BR> <P><STRONG>
 • Prescription Diet™ r/d™ Canine with Chicken

  <P><span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Canine r/d™ kilo problemine sahip köpeklerin beslenmesi için formüle edilmiştir.<BR><B></B></P> <P><B>
 • Prescription Diet™ Metabolic Canine Original

  <p> ·         Aç kalmadan kilo kaybı - köpeklerin % 96'sı 2 ayda, ev ortamında kilo kaybı programını tamamlamıştır.</p><p> ·         Kusursuz şekilde ölçülmüş mama miktarlarına olan ihtiyacı azaltır</p><p> ·         Kilo kaybı programını takiben tekrar kilo alımını engellediği klinik olarak kanıtlanmıştır </p><p><b>Köpeğiniz için en iyi olana dair bilgi ve danışmanlık alabilmek adına veteriner hekiminiz ile iletişime geçiniz. </b></p>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™ Mini

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ Mini ağız sağlığının korunmasına yardımcı olur.