Çok fazla tuz tüketimin riskleri

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Tuz, köpeğinizin beslenmesinde önemli bir bileşendir ve onun refahında önemli bir rol oynamaktadır. Tuz (ya da sodyum klorür), vücutta sıvı tutulmasını sağlar ve sinir sistemi ile organların çalışması için gereklidir.

Lezzeti arttırmak için ürünlere tuz eklenebilmektedir.

Çok fazla tuz tüketimi kan basıncında artışa yol açabilmekte ve kalp hastalığı belirtilerini şiddetlendirebilmektedir. Ayrıca, böbrek rahatsızlığı olan köpeklerin çoğunda, zaten hipertansiyon sorunu da vardır. Özellikle köpekler yaşlandığında, sahibi farkında olmaksızın bu bozukluklar mevcut olabilmektedir.

Bununla birlikte, mükemmel bir lezzet elde edebilmek için çok yüksek tuz düzeyleri kullanılması gerekli olmadığından, lezzetten ya da besleyici değerlerinden ödün vermeden, Hill's™ mamalarının tuz içeriğini katı bir biçimde kontrol ediyoruz. Yalnızca, yaşamın farklı dönemlerindeki köpekler ve belirli besin ihtiyaçları olan köpekler için vitaminler, mineraller ve yüksek kaliteli hammaddelerin doğru şekilde dengelendiği bir mama gerekli olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden Hill's™ Science Plan™ kullandığınızda, köpeğinize fazla miktarda tuzla bağlantılı riskler olmaksızın, doğru şekilde dengelenmiş besin maddeleri verdiğinizden emin olabilirsiniz. Ve üstelik köpeğinizin seveceği lezzet garanti altındadır.

Related Articles

 • Bir köpeğin besin gereksinimleri bizden ne kadar farklıdır?

  Köpeğiniz için hazırladığınız mama, çocuğunuz ya da kendiniz için hazırladığınız yemeklerle aynı değildir. Köpeklerin beslenme gereksinimleri insanlardan oldukça farklıdır.
 • Birkaç temel kural

  Yavru köpeğiniz büyüdükçe, kendini kabul ettirmeye de ihtiyacı olacaktır. Yavru köpekler, mücadele zemini olarak sıklıkla öğün zamanlarını seçerler. Ancak ona boyun eğmeniz hata olur.
 • Köpeğinizi nasıl ve ne zaman beslemelisiniz?

  Dogs running Köpeğinizi doğru miktarda mama kullanarak uygun aralıklarla beslemeniz önemlidir ancak bu biraz ustalık ve dikkat gerektirebilir - köpeklerin beslenme gereksinimleri büyük oranda değişiklik gösterebilmektedir.
 • Yavru köpeğinizin beslenmesi.

  lk günlerde, yavru köpeğinize yetiştiricinin kullandığı aynı mamayı vermelisiniz.

Related Products