Çok fazla tuz tüketimin riskleri

Tuz, köpeğinizin beslenmesinde önemli bir bileşendir ve onun refahında önemli bir rol oynamaktadır. Tuz (ya da sodyum klorür), vücutta sıvı tutulmasını sağlar ve sinir sistemi ile organların çalışması için gereklidir.

Lezzeti arttırmak için ürünlere tuz eklenebilmektedir.

Çok fazla tuz tüketimi kan basıncında artışa yol açabilmekte ve kalp hastalığı belirtilerini şiddetlendirebilmektedir. Ayrıca, böbrek rahatsızlığı olan köpeklerin çoğunda, zaten hipertansiyon sorunu da vardır. Özellikle köpekler yaşlandığında, sahibi farkında olmaksızın bu bozukluklar mevcut olabilmektedir.

Bununla birlikte, mükemmel bir lezzet elde edebilmek için çok yüksek tuz düzeyleri kullanılması gerekli olmadığından, lezzetten ya da besleyici değerlerinden ödün vermeden, Hill's™ mamalarının tuz içeriğini katı bir biçimde kontrol ediyoruz. Yalnızca, yaşamın farklı dönemlerindeki köpekler ve belirli besin ihtiyaçları olan köpekler için vitaminler, mineraller ve yüksek kaliteli hammaddelerin doğru şekilde dengelendiği bir mama gerekli olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden Hill's™ Science Plan™ kullandığınızda, köpeğinize fazla miktarda tuzla bağlantılı riskler olmaksızın, doğru şekilde dengelenmiş besin maddeleri verdiğinizden emin olabilirsiniz. Ve üstelik köpeğinizin seveceği lezzet garanti altındadır.

İlgili Evcil Hayvan Bakım Makaleleri

 • Birkaç temel kural | Hill's Pet

  Yavru köpeğiniz büyüdükçe, kendini kabul ettirmeye de ihtiyacı olacaktır. Yavru köpekler, mücadele zemini olarak sıklıkla öğün zamanlarını seçerler. Ancak ona boyun eğmeniz hata olur.
 • Yavru köpeğinizin beslenmesi | Hill's Pet

  lk günlerde, yavru köpeğinize yetiştiricinin kullandığı aynı mamayı vermelisiniz.
 • Çikolata köpekler için zehirli mi? | Hill's Pet

  Doğru olabilir mi? Çikolata köpekler için zehirli mi? Bu soruların yanıtı 'evet'tir. Bununla birlikte, köpeğiniz için oluşturduğu tehlike, çikolatanın tipine, köpeğinizin büyüklüğüne ve yediği çikolata miktarına bağlıdır.
 • Evcil hayvan mamalarının karıştırılması | Hill's Pet

  Kuru mama ile konserve mamayı karıştırarak vermek popüler bir uygulamadır. Gerçekten de, yapılan araştırmaların sonuçları, terapötik kuru köpek maması verilen pek çok köpeğe, bir süpermarketten alınan yaş köpek mamalarının da verildiğini göstermektedir.