Çok fazla tuz tüketimin riskleri

Tuz, köpeğinizin beslenmesinde önemli bir bileşendir ve onun refahında önemli bir rol oynamaktadır. Tuz (ya da sodyum klorür), vücutta sıvı tutulmasını sağlar ve sinir sistemi ile organların çalışması için gereklidir.

Lezzeti arttırmak için ürünlere tuz eklenebilmektedir.

Çok fazla tuz tüketimi kan basıncında artışa yol açabilmekte ve kalp hastalığı belirtilerini şiddetlendirebilmektedir. Ayrıca, böbrek rahatsızlığı olan köpeklerin çoğunda, zaten hipertansiyon sorunu da vardır. Özellikle köpekler yaşlandığında, sahibi farkında olmaksızın bu bozukluklar mevcut olabilmektedir.

Bununla birlikte, mükemmel bir lezzet elde edebilmek için çok yüksek tuz düzeyleri kullanılması gerekli olmadığından, lezzetten ya da besleyici değerlerinden ödün vermeden, Hill's™ mamalarının tuz içeriğini katı bir biçimde kontrol ediyoruz. Yalnızca, yaşamın farklı dönemlerindeki köpekler ve belirli besin ihtiyaçları olan köpekler için vitaminler, mineraller ve yüksek kaliteli hammaddelerin doğru şekilde dengelendiği bir mama gerekli olduğunu biliyoruz.

Bu yüzden Hill's™ Science Plan™ kullandığınızda, köpeğinize fazla miktarda tuzla bağlantılı riskler olmaksızın, doğru şekilde dengelenmiş besin maddeleri verdiğinizden emin olabilirsiniz. Ve üstelik köpeğinizin seveceği lezzet garanti altındadır.

İlgili Evcil Hayvan Bakım Makaleleri