Yaş Köpek Mamasının Avantajları

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Günümüzde köpek mamaları çok fazla çeşide sahip. Köpeğinize sığır eti, kuzu eti, tavuk, besleyici sebze ve tahıllardan oluşan bir karışım sunabilirsiniz ve bunların tümü, köpeğiniz için yaşamının her aşamasında dengeli beslenme sağlamada önemli bir rol oynar. Kuru mamanın daha sağlıklı bir seçenek olduğu düşünülse de, ıslak köpek maması da aynı derecede sağlıklıdır - işte nedeni.

1. Çiğnemesi Daha Kolaydır

Birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarına konserve köpek maması vermekten çekinir. Islak mamanın köpekleri için yeterince besleyici olmadığından veya köpeklerinin dişlerine zarar verdiğinden endişeleniyorlar. Kaliteli bir ıslak mama, evcil hayvanınızın sağlığını yaşamın her aşamasında desteklemek ve korumak için dengeli beslenme sağlayabilir ve veteriner hekimlere göre köpeğinizi ıslak köpek mamasıyla beslemek dişlerine veya diş etlerine zarar vermez. Aslında diş veya dişeti sorunları olan yaşlı köpekler için ıslak mamayı yemek kuru mamadan daha kolay olabilir.

2. Büyüme Çağındaki Köpekler için Daha Sağlıklı

Jack Russell Terrier Puppy eating food out of a silver dog bowl.

Islak mama ne zaman kuru mamadan daha iyi olabilir? Yavru köpekler daha güçlü büyümeleri için daha fazla proteine ihtiyaç duyarlar ve genel olarak ıslak mamalar kuru mamadan daha fazla protein içerir. Kuru köpek maması, mısır, yulaf veya diğer tam tahıllar gibi daha fazla tahıl içerir ve bu da sağlıklı sindirim konusunda yaşlı köpeklere yardımcı olur.

3. Sağlığı Korur

Hill's Science Plan gibi ıslak mama markaları, köpeğinizin sağlığını koruması için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sunan bol miktarda et ve sebze içerir. Gerçek dana eti, kuzu eti, tavuk ve sağlıklı tahıllar ve sebzeler, köpeğinize bu besinler aracılığıyla ödüllendirici bir öğün sunar. Ayrıca ıslak köpek maması, son kullanma tarihine bağlı olarak kuru mamadan daha uzun süre saklanabilir; teneke kutular tazeliğini korumak için koruyucuya ihtiyaç duymaz.

Kuru Mama Verme Zamanı

Konserve mama yerine kuru mamaları sunmanın bir nedeni, vermenin ve ayarlamanın daha kolay olabilmesidir. Mamasını hızlı yiyen köpekler, kuru mama ile biraz yavaşlayabilir. Kuru mama daha büyük paketlerde satın alınabilir ve bu, bazı evcil hayvan sahipleri için daha uygun olabilir. Ve köpeğiniz az fakat sık yiyen biriyse, ıslak mamalar açıldıktan sonra dört saat içinde bozulacağı için kuru mama daha uygundur. Köpeğinizin hayatına eğlence katmak ve aşırı yemeden doyma hissi vermek için kuru mama taneciği ile mama bulma oyunları oynanamak yararlı olabilir. Köpeğinizi kuru ve ıslak köpek mamasıyla beslemeye karar verirseniz, kuru mama her öğünde en yararlı besin maddelerinden yüksek miktarda sağlayan Hill's Science Plan gibi yüksek kaliteli mamaları tercih edin.

Neden İkisi Birlikte Olmasın?

Konserve mamanın köpeğinize ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlamayacağından endişeleniyorsanız, ikisini bir arada vermeyi düşünebilirsiniz. Böylece ıslak ve kuru mama köpeğinizin günlük öğünlerine birlikte dahil olur ve mama kabını her ziyaret ettiğinde ikisinden de biraz alır. Bazı evcil hayvan ebeveynleri, köpeklerine sabahları kuru mama, geceleri ise bir kutu ıslak mama vermeyi tercih ediyor. Bu seçim, tüm detayları kapsıyor ve köpeğinize lezzetli bir ödülün yanı sıra daha fazla çeşitlilik sağlıyor.

Contributor Bio

Jeanne Grunert

Jeanne Grunert

 

Jeanne Grunert serbest yazar olarak blog yazıları ve roman yazıyor. Virginia'daki 17 dönümlük bir çiftlikte Alman kurdu Shadow ve altı kediyle birlikte yaşıyor ve çalışıyor.

 

İlgili Makaleler

 • Proteinler

  Dogs running Proteinler, tüm hücre duvarlarında yapısal bir rol oynamaları nedeniyle, sıklıkla hücrelerin 'omurgası' olarak tanımlanmaktadır. Proteinler tüm dokuların gelişmesi, yenilenmesi ve onarımı için gereklidir.
 • Mineraller

  Dogs running On sekizden fazla mineral elementin memeliler için zorunlu olduğu düşünülmektedir. Tanımı gereği, hayvan beslenmesinde makrominerallerin büyük miktarda ve mikromineraller ya da iz elementlerin ise çok daha küçük miktarlarda bulunması gereklidir.
 • Antioksidanlar niçin önemlidir

  Dogs running Vücudun normal antioksidan savunmaları bir miktar koruma sağlamakla birlikte, beslenmeye antioksidanların ilave edilmesi, doğal savunma mekanizmalarını destekleyen ilave bir 'aktif kalkan' sağlamaktadır.
 • Vitaminler

  Dogs running Vitaminler, yağda ya da suda çözünmelerine bağlı olarak iki ana gruba ayrılabilmektedir. Buna ek olarak, vitaminlere benzeyen, ancak bu kategorilere tam olarak uygun olmayan bir grup vitamin benzeri madde de vardır.

Ilgili ürünler