Köpeğinizin Kötü Alışkanlıkları Midesini Bozuyor mu?

Published by
min read

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına uygun Mamayı Bulun

Köpekler doğaları gereği çöpçü hayvanlardır. Bu da koklamamaları gereken bozuk gıdalar, çürüyen cesetler, atılan insan yiyecekleri ve hatta diğer hayvanların dışkıları gibi her şeyi kokladıkları anlamına gelebilir.

Bu kötü alışkanlıkların, en olası sonuçları kusma ve ishal olan mide sorunlarına yol açabileceği şaşırtıcı değildir. Mide bulantısı veya kanlı ya da sulu köpek dışkısı hem köpeği hem sahibini strese sokarken bu işaretler genelde oldukça hızlı şekilde geçer. Köpeğiniz mahalledeki çöp kutularını kurcalamayı seviyorsa veya lezzetli bir parça umuduyla burnunu kaldırım kenarında tutuyorsa harekete geçmeniz gerekebilir çünkü bu tür sokak temizliği davranışları, her türlü sindirim sistemi bozukluğunun tetikleyicisi olabilir. Ağızlık kullanmak veya köpeğinizin hafızası üzerine çalışmak büyük bir fark yaratabilir.

Kaliteli bir evcil hayvan maması vermek, bir rutine bağlı kalmak, verdiğiniz mama miktarını kontrol etmek, gastrointestinal sistem sağlığını koruma konusunda yardımcı olabilir.

Bazı köpeklerde sindirim sistemi bozukluğu, uzun vadeli bir sorun olabilir. Bunun nedeni gıda intoleransı, enflamatuvar bağırsak hastalığı veya sindirim sorunlarına yol açan karaciğer sorunu gibi başka bir hastalık olabilir. Bu uzun vadeli sorunları olan köpeklere, rahatsızlıklarına uygun olan ve özel olarak formüle edilmiş Hill’s Prescription Diet ürünü vererek sindirim sistemi işlevlerini kontrol altında tutmak mümkündür. Evcil hayvanınızın sindirim sistemi bozukluğu veya altında yatan sorunu yönetmek için en uygun olan mamayı veteriner hekiminize sorun.

İlgili Yazılar

İlgili ürünler